رپورتاژ

لنت ایرانی یا خارجی؟

لنت ایرانی یا خارجی؟

رقابت بین لنت ترمز وارداتی و لنت ترمز تولید داخل:

    در خصوص راهنمای خرید لنت ترمز، ابتدا به بررسی لنت ترمزهای وارداتی و و لنت ترمزهای تولید داخل می پردازیم. لنت ترمز یکی از قطعات فوق ایمنی خودرو می باشد که باید تمامی استانداردهای لازم در خصوص ساخت آن رعایت شود. لنت ترمزهای وارداتی معمولا از کشور چین وارد کشور می شوند که سطح کیفیت آن بالاتر از لنت های تولید داخل کشور نمی باشد. ضمن این که لنت های تولید داخل کشور نیز از کیفیت بالایی برخوردارند و تمامی استانداردهای لازم در ساخت آن ها رعایت شده است. هم چنین برخی از شرکت ها تحت لایسنس شرکت های خارجی فعالیت می کنند. در همین راستا سعی شده است با کاهش واردات، از تولید ملی حمایت شود. ضمن این که با جلوگیری از تولید زیر پله ای و قاچاق این کالا، تولید ملی جانی دوباره می گیرد. البته در این خصوص باید مشکل از پایه درست شود و اشتغال زایی در نقاط مرزی به خوبی انجام شود تا کسی سمت کالای قاچاق نرود.

لنت ترمز
لنت ترمز

در خصوص تولید لنت ترمز داخلی باید این نکته را گوشزد کنیم که مواد اولیه برای تولید این قطعه ی ایمنی خودرو به صورت وارداتی است. مسلما هرچه کیفیت مواد اولیه بالاتر باشد؛ به همان نسبت طول عمر مفید و کیفیت ترمزگیری نیز بیشتر خواهد بود. شرکت های تولید لنت ترمز داخلی بسته به کیفیت و فرایند ساخت لنت، نسبت های متفاوتی از واردات مواد اولیه و مواد اولیه ی داخلی استفاده می کنند. این نسبت ها معمولا پنجاه پنجاه یا ۷۰ درصد مواد اولیه داخلی و ۳۰ درصد مواد اولیه وارداتی می باشند.

راهنمای خرید لنت ترمز تولید داخل:

    شرکت های داخلی تولید لنت ترمز فراوانی هم اکنون در سطح کشور به تولید لنت می پردازند. این شرکت ها با بهره گیری از دانش روز دنیا به تولید لنت های مقاوم و با کیفیت می پردازند. در نظر داشته باشید که لنت ترمز قطعه ای در خودرو است که هر چند وقت یکبار باید تعویض شود. چرا که حتی لنت های اصل و بسیار با کیفیت پس از مدتی ساییده می شوند و دیگر خاصیت و کیفیت اولیه ی خود را ندارند. این در حالی است که طول عمر مفید و طولانی لنت ها در درجه ی اول به کیفیت مواد اولیه ی آن ها بستگی دارد. پس از لنت های اورجینال استفاده از لنت های سرامیکی، آلی و نیمه فلزی گزینه های بعدی می باشند.

مجوزهای مربوطه برای واردات لنت های خارجی و ممنوعیت واردات لنت:

    از جمله برندهای معروف لنت ترمزهای خارجی می توان به لنت ترمز کیا و لنت ترمز هیوندای اشاره کرد. این دو برند از جمله کمپانی های خودرو سازی معروف کره ای می باشند. همان طور که پیشتر هم بیان کردیم؛ لنت ترمز به دلیل حساسیتی که دارد باید استانداردهای زیادی در طراحی، انتخاب مواد اولیه و ساختش در نظر گرفته شود. رعایت تمامی این موارد باید زیر نظر مهندس مکانیک انجام شود. لذا مجوزهای مربوطه برای واردات نیز شامل چنین مواردی می باشد که باید توسط مهندس متخصص و مجرب تایید و صادر گردد. ضمن این که ممنوعیت واردات لنت های خارجی به دلیل کساد بازار لنت های داخلی برنامه ای است که در حال اجرا می باشد. لازم به ذکر است که لنت های داخلی سطح کیفی و کمی خود را به شدت افزایش داده اند و از نمونه های خارجی خود پیشی گرفته اند.

در بین لنت های واردادی لنت های بسیاری وجود دارند که با وجود اینکه اسم کره ای بودن را به یدک می کشند اما در چین و با کیفیت بسیار پایین تولید می شوند. لنت های مختلف با برند های مختلف در بازار هیچ گاه نمی توانند جای لنت های ارجینال و اصلی را بگیرند اما گزینه مناسبی برای کاهش هزینه ها هستند. به طور مثال بهترین لنت برای سراتو مونتاژ سایپا لنت ترمز اصلی و ارجینال می باشد اما میتوان برای کاهش هزینه ها از برند های مناسب و با کیفیت کره ای که واقعا کره ای هستند استفاده نمود

کیا سرویس ۱ مجموعه ای به نام در حوزه ی لنت ترمز:

     شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راهنمای خرید لنت ترمز همه روزه با مشاوران و کارشناسان خبره ی کیا سرویس ۱ تماس بگیرید. هم چنین با مراجعه به وب سایت این مجموعه ی صاحب نام به نشانی اینترنتی https://www.kiaservice1.ir می توانید اطلاعات تکمیلی را در این خصوص کسب نمایید.

لنت ترمز
لنت ترمز

در پایان از همراهی و توجه صمیمانه ی شما عزیزان نسبت به این مقاله، کمال قدردانی را داریم. امیدواریم مطالعه ی این مقاله ی اطلاعات شما را در خصوص راهنمای خرید لنت ترمز افزایش داشته باشد.

                                 شادکامی و بهروزی نصیب تک تک لحظه هایتان باشد. ایام به کام

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا