رپورتاژ

ویژگی های یک ازدواج مناسب از دیدگاه سرکار خانم دکتر فهیمه رضایی

ویژگی های یک ازدواج مناسب از دیدگاه سرکار خانم دکتر فهیمه رضایی

رفتن به پیش یک مشاور مجرب قبل از ازدواج یکی از اقدامات ضرروی بین زوجین،جهت شناخت شخصیت و روحیات یک دیگر می باشد.مشاوره ازدواج  جهت ساختن یک زندگی با آرامش و بی دغدغه ضرورت دارد.

مشاوره ازدواج
مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج چیست؟

مشاوره قبل از ازدواج یک راه مشخص برای تجهیز شما و همسر آینده به منظور رسیدن به موفقیت بیشتر در زندگی مشترک بعنوان زن و شوهر است.مشاوره ازدواج عبارت است از صحبت با یا مشاور در مورد آنچه باید پیش بینی و آماده کنید ، چه قبل از ازدواج و چه بعد از ازدواج. این یک راه مشخص برای تجهیز خود و همسر آینده به منظور موفقیت بیشتر در زندگی مشترک شما به عنوان زن و شوهر است

ایا باید ازدواج را سخت گرفت ؟

وقتی دو نفر بخواهند ازدواج کنند انواع موانع باید ایجاد شود هرکسی میتواند به دفتر ثبت ازدواج برود و ازدواج کند و هیچکس برایشان مانعی ایجاد نمیکند این مسخره است و وقتی بخواهی جدا شوی انوقت تمام دادگاه ها وقانون و پلیس هستند تا مانع تو بشنوند جامعه با ازدواج موافق است و با طلاق مخالف است من نه با ازدواج موفق هستم و نه با طلاق به نظر من بین مردم فقط باید یک رابطه دوستانه یک مسئولیت و یک حمایت وجود داشته باشد و اگر ان روز دور است تا ان زمان نباید اجازه داد که ازدواج اسان باشد مردم باید فرصت بیابند تا یکدیگر را ازمایش کنند ازدواج فقط به دلایل احساسات شاعرانه و عشق نباید مجاز باشد باید هردو به این برسند تا ببینند چگونه با زندگی معمولی و مشکلات روزمره کنار می ایند و تنها در ان صورت باید مجازی باشند باهم ازدواج کنند.

مشاوره پیش از ازدواج
مشاوره پیش از ازدواج

نکاتی در مورد مشاوره ازدواج

درمیان گذاشتن مشکلات خود با مشاور ممکن است دشوار باشد. اگر شما و شریک زندگیتان به دلیل اختلاف نظر عصبانی هستید، یا ممکن است در طول جلسات فریاد بزنید یا بحث کنید، جلسات ممکن است ساکت باشند. این طبیعی است. مشاوره ازدواج می تواند به شما کمک کند تا با احساسات در حال ظهور کنار بیایید.

می تونی تنهایی بری حتی اگر همسرتان مایل نباشد، می توانید در جلسات ازدواج درمانی شرکت کنید. بازسازی یک رابطه به این روش دشوارتر است، اما ممکن است به یادگیری بیشتر در مورد واکنش ها و رفتارهای هر دوی شما کمک کند.
درمان معمولاً کوتاه مدت است. برخی افراد تنها به چند جلسه ازدواج درمانی نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر برای چندین ماه به آن نیاز دارند.

برنامه درمانی خاص به هر موقعیتی بستگی دارد. گاهی اوقات ازدواج درمانی به زوج ها کمک می کند تا متوجه شوند که اختلافات آنها واقعاً آشتی ناپذیر است و بهتر است رابطه را پایان دهند. اگر چنین است، جلسات بر ارائه استراتژی‌هایی تمرکز می‌کنند تا بتوانند با شرایط خوب به رابطه پایان دهند.

مشاور ممکن است به آنها تکلیف بدهد. مشاور ممکن است انجام تمرین‌های ارتباطی را در خانه پیشنهاد کند تا به آنها کمک کند آنچه را که در جلسه یاد گرفته‌اند تمرین کنند. به عنوان مثال، هر روز چند دقیقه رو در رو با شریک زندگی خود در مورد موضوعات غیر استرس زا صحبت کنید، بدون هیچ وقفه ای از تلویزیون، تلفن یا کودکان.

شما یا همسرتان ممکن است به مراقبت های دیگری نیاز داشته باشید. اگر هر یک از شما با بیماری روانی، سوء مصرف مواد یا مشکلات دیگر سر و کار دارید، مشاور ممکن است با سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی همکاری کند تا درمان را جامع تر کند.

تصمیم گیری برای رفتن به مشاوره ازدواج می تواند دشوار باشد. با این حال، اگر در یک رابطه دشوار هستید، کمک گرفتن موثرتر از نادیده گرفتن مشکلات یا انتظار برای حل آنها است. گاهی اوقات برداشتن اولین قدم و اعتراف به اینکه رابطه نیاز به کمک دارد سخت ترین قسمت است. اکثر مردم این تجربه را چشم باز و انگیزه دهنده می دانند

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا