رپورتاژ

لوله استیل طلایی

لوله استیل طلایی

لوله استیل یک استوانه توخالی می باشد که در صنایع، پتروشیمی و دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرد. همان‌طور که از نام محصول برداشت می نماییم، جنس آن استیل است و نیکل موجود در آلیاژ آن مانع از زنگ زدن استیل می گردد. استحکام و دوام بالا و همچنین مقاومت در برابر خوردگی، از دیگر ویژگی‌های استیل می باشد که در لوله استیل نیز وجود دارد.این لوله در صنایع مختلفی به کار می رود. مثلا در کارخانجات، انتقال انواع مایعات را تسهیل می‌نماید یا با استفاده از آن انواع حفاظ، درب استیل و نرده استیل تولید می‌شود. لوله استیل طلایی جنس و آلیاژ مشابه با لوله استیل نقره ای دارد با این تفاوت که رنگ ان طلایی و بسیار زیبا می باشد. این نوع لوله ثبات رنگ بیشتری دارد و با ضربه و خراش رنگ آن خراب نمی شود. بر پوشش این لوله عوامل محیطی تاثیر کمتری می گذارد و با گذر زمان پایدار آن حفظ می شود. این لوله از انواع ورق های استیل تولید می شود و مانند دیگر ورق های استیل ضد زنگ است.

پوشش زیبای این لوله سبب توجه ویژه افراد به این محصول شده است. این لوله به دلیل رنگ و پرداختی که روی آن انجام می شود قیمت بالاتری نسبت به لوله استیل نقره ای دارد. به دلیل رنگ خاص  این لوله بیشتر در صنایع دکوراتیو و زیبا سازی منزل و محیط کار به کار می رود.

همچنین در آسانسور ها به عنوان دستگیره از این لوله استفاده می شود که زیبایی خیره کننده ای به محیط آسانسور می دهد..

پر مصرف ترین و پر کاربرد ترین نوع این لوله ، لوله استیل طلایی و نقره ای می باشد زیرا در بازار به اندازه کافی و بودن هیچ محدودیتی موجود می باشد. یراق نرده استیل هم رنگ لوله استیل طلایی نیز در بازار موجود می باشد و می توان تهیه نمود.

لوله استیل طلایی
لوله استیل طلایی

انواع لوله استیل طلایی

لوله استیل طلایی در اندازه ها و قطر های مختلف تولید و بر اساس ضخامت و قطر در موارد مختلفی به کار می رود.  این لوله ها در قطر های ۲۵، ۱۶، ۳۸  و ۵۱ که در کارهای دکوراتیو و تزئینی کاربرد دارد بیشتر  تولید می شود. از این لوله در صنایع پتروشیمی و … کمتر به کار می رود و لوله استیل نقره ای که در این صنایع کاربرد دارد در قطر ها و ضخامت های بالاتر نیز تولید و بسته به کاری که باید انجام دهد از آن استفاده می شود

لوله استیل طلایی در دو جنس لوله ۳۰۴ و لوله ۲۰۱ تولید می شوند که از لوله ۳۰۴ برای فضاهای باز و جاهای مرطوب به کار می رود. لوله ۲۰۱ برای فضاهای داخلی و موارد دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرد. از این لوله برای کارهای تزئینی، مانند ساخت نرده استیل طلایی ، ساخت قفسه، ساخت نرده استیل راه پله  ، نرده استیل تراس ، ساخت حفاظ استیل ، ساخت نرده استیل پنجره و …بکار می رود.

انواع گرید های لوله های استیل

لوله استیل ۳۰۴ یکی از پرکاربردترین نوع  از این لوله ها می باشد که کاربرد زیادی دارد. آلیاژهای مختلفی در ساخت لوله ۳۰۴ به کار می‌رود؛ از جمله کربن که به مقدار ۲ درصد در لوله ۳۰۴ موجود است.کربن در این لوله ها مقاومت ایجاد می‌کند. ماده دیگری که در لوله ۳۰۴ به کار می‌رود، کروم است که به آهن سطح صیقلی و براقی می دهد و باعث انعطاف‌پذیری آن می‌شود. نیکل و منیزیم از ترکیبات موجود در لوله استیل ۳۰۴ است.  نیکل از زنگ‌زدگی استیل جلوگیری می‌نماید. مقدار نیکل استفاده‌شده در این نوع لوله حدود ۱۸ درصد می باشد.

لوله ۲۰۱ یکی از آلیاژ های معروف و با کاربرد بالا در بین انواع مختلف لوله استیل است. این لوله از حدود ۵ درصد کروم و مقدار کمتری نیکل ساخته شده است به همین دلیل نسبت به لوله ۳۰۴ و لوله ۳۱۶  دارای مقاومت کمتری می باشد. همچنین لوله ۲۰۱ در برابر خوردگی، پوسیدگی و زنگ زدگی نیز نسبت به انواع دیگر مقاومت کمتری خواهد داشت.لوله های دکوراتیو و یا لوله های دکوراسیون بیشتر از جنس لوله ۲۰۱ تولید می شوند.  (https://steel-ronic.com )

لوله استیل طلایی
لوله استیل طلایی

کاربرد های لوله استیل طلایی

  • ساخت نرده استیل راه پله افقی
  • ساخت نرده استیل راه پله ۳ خط، ۴ خط و ۵ خط
  • ساخت نرده استیل راه پله عمودی
  • ساخت نرده استیل پنجره
  • ساخت حفاظ تخت کودک
  • ساخت نرده استیل کابینت
  • ساخت نرده استیل بالکن
  • ساخت نرده استیل استخر

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا