رپورتاژ

بازار کار عالی برای مشاغل فنی و میزان درآمد آنها!

اگر به دنبال این هستید که حرفه ای یاد بگیرید و کسب و کار خود را راه اندازی کنید این مقاله برای شماست.

امروزه به دلیل بالا رفتن قیمت لوازم خانگی افراد ترجیح می دهند به جای خرید مجدد لوازم خود را تعمیر کنند. آموزشگاه تاسیسات توان با توجه به استقبال بسیار زیاد هنرجویان خود تصمیم گرفته است ۳ مورد از مشاغل فنی که طرفدار زیادی داشته و درآمد خوبی دارند را به شما معرفی کند. لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

آموزش پکیج

کاهش یا افزایش فشار پکیج: 

عواملی که باعث پایین آمدن فشار پکیج می‌شوند عبارت اند از:

خرابی شیر اطمینان: اگر شیر اطمینان فشار دچار مشکل شود یا به دلیل خرابی، فشار را به درستی تنظیم نکند، می‌تواند منجر به کاهش فشار در سیستم پکیج شود.

نشتی در دریچه اتوماتیک تخلیه هوا: وجود نشتی در دریچه اتوماتیک تخلیه هوا باعث از دست رفتن فشار در سیستم می شود.

نشتی در رادیاتورها و شیرها: نشتی در رادیاتورها یا شیرها می‌تواند منجر به از دست رفتن فشار در سیستم پکیج شود.

گرفتگی هوای رادیاتورها: وجود هوای گرفته در رادیاتورها باعث بروز این مشکل می شود..

ایراد در گیج فشار: وجود ایراد در گیج فشار نیز می‌تواند باعث از دست رفتن فشار پکیج شود.

نشتی پکیج دیواری 

در بسیاری از مواقع، نشتی یا آبریزش در پکیج دیواری به سادگی قابل حل است. با این حال، گاهی اوقات، نشتی‌های کوچک که ابتدا به نظر مشکل کوچکی می‌آیند، می‌توانند به مشکلات بزرگتر و خسارات قابل توجهی منجر شوند.

از این رو، تشخیص علت نشتی پکیج بسیار اهمیت دارد. در عیب یابی پکیج، موارد زیر را می‌توان بررسی کرد:

وجود ترک و شکاف در مبدل حرارتی

نشتی از پمپ آب

نشتی آب از اتصالات پمپ

نشتی از اتصالات لوله‌های پکیج

ایراد شیر اطمینان فشار

ایراد دیافراگم ظرف انبساط

چرا آب پکیج سرد و گرم می شود؟

نوسان فشار آب، خرابی پمپ ورودی، معیوب بودن سنسور آب گرم یا سنسور شوفاژ، جرم گرفتن مبدل پکیج، خرابی فلومتر، فلوسوئیچ، پرشر، و تنظیم نبودن ارتفاع شعله پکیج، همگی از مواردی هستند که می‌توانند به خرابی و نقص در عملکرد پکیج‌های حرارتی منجر شوند. این عوامل می‌توانند تاثیر مستقیمی بر کارایی پکیج‌ها داشته باشند. بنابراین در عیب‌یابی و رفع مشکلات پکیج‌ها باید به آنها توجه کاملی شود.

چرا قسمت بالای شوفاژها یا رادیاتورها سرد است؟

اگر پکیج شما باعث گرم شدن شوفاژها می‌شود اما قسمت بالایی آنها همچنان سرد است، ابتدا به تراز بودن رادیاتور دقت کنید.

اگر رادیاتور خود را به تازگی نصب کرده‌اید، از تراز بودن آن مطمئن شوید.

تراز بودن رادیاتورها باعث می‌شود تا مقدار آب گرم یکسانی به هر کدام از رادیاتورها و پره‌های شوفاژ برسد که موجب گرمای یکنواخت از رادیاتور می‌شود.

این مشکل می‌تواند احتمالا به هواگرفتگی رادیاتورها نیز مربوط باشد.

چرا فن پکیج روشن می ماند؟

قبل از هر چیز لازم به ذکر است که در فصول سرد، بیشتر کار کردن و روشن ماندن فن پکیج امری طبیعی است و در صورتی که در خصوص تامین آب گرم توسط پکیج خود مشکلی ندارید، نیازی به حساسیت نسبت به روشن ماندن فن پکیج نیست.

اما اگر در عملکرد صحیح پکیج مشکلی به وجود آمده و فن پکیج یکسره کار می‌کند، عیب یابی پکیج دیواری و به بررسی یکی از موارد زیر لازم است:

  • وجود اشکال در جرقه زن پکیج
  • خراب شدن میله یونی
  • خرابی فن پکیج و برد آن
  • مسدود شدن یا گرفتگی دودکش

البته که دلایل خرابی پکیج و آموزش تعمیر آن بسیار گسترده است و در یک مطلب جا نمی شود. تمامی موارد در مورد علائم خرابی پکیج و راه حل های برطرف کردن آن را به صورت تخصصی و جزئی توسط مدرسین این آموزشگاه تدریس می شوند.

آموزش کولرگازی
آموزش کولرگازی

آموزش کولرگازی

داشتن تخصص در تعمیرات کولرگازی اسپلیت بسیار حائز اهمیت است. این دستگاه‌ها با قیمت بالایی عرضه می‌شوند و اگر توسط افراد غیرمتخصص تعمیر شوند، می‌تواند به خسارت جانی و مالی منجر شود.

به عنوان مثال، شارژ نامناسب کولرگازی منجر به سوختن کمپرسور می شود که بخش قابل توجهی از هزینه کولر را تشکیل می‌دهد. افراد آموزش‌دیده در دوره تعمیر کولرگازی و اسپلیت با اصول علمی و کاربردی آشنا می‌شوند.

خطرات ناشی از تعمیرات نادرست شامل خسارات جانی و مالی بسیاری است. افراد بدون دانش کافی ممکن است با برق‌گرفتگی، سوختگی ناشی از گاز، یا انفجار مواجه شوند. دوره‌های آموزشی تاسیسات توان به شما یاد می‌دهند که با رعایت اصول تعمیرات صحیح و ایمن، از این خطرات جلوگیری کنید.

برای تعمیر صحیح یک دستگاه، نیازی به خرید تمام ابزارهای بازار نیست. ما به شما ابزارهای مورد نیاز را معرفی می کنیم و نحوه انتخاب و خرید آن‌ها را به شما آموزش می‌دهیم. همچنین به شما یاد می‌دهیم که چطور قطعات با کیفیت را تشخیص دهید و با قیمت مناسب آن‌ها را خریداری کنید.

امروزه، با توجه به اموزش‌های ناکارآمد، یافتن شغل مناسب و کسب درآمد رضایت‌بخش بسیار دشوار است. با آموزش حرفه‌ای ما، شما می‌توانید کسب و کار خود را داشته باشید و با مهارت‌های عملی کسب درآمد کنید.

آموزش جوشکاری لوله گاز (آموزش انواع جوشکاری)

جوشکاری قوسی زیر پودری یک فرآیند جوشکاری است که در آن از پودر فلاکس برای حفاظت از محل جوش استفاده می‌شود. ابتدا لایه‌ای از پودر فلاکس بر روی سطح قطعه کار قرار می‌گیرد، سپس الکترود داخل پودر مواد معدنی ویژه فرو می‌رود و قوس جوشکاری زیر این پودر ایجاد می‌شود. این روش به صورت خودکار، نیمه خودکار و دستی قابل انجام است و جنس سیم جوش‌ها از فولاد ضد زنگ‌ با روکش مس استفاده می‌شود.

در جوشکاری قوسی با الکترود تنگستن و حفاظت با گاز خنثی (تیگ یا آرگون)، الکترود تنگستن برای ایجاد قوس استفاده می‌شود و یک قوس بین فلز پایه و الکترود تنگستن ایجاد می‌شود. فلز پایه ذوب می‌شود و یک گاز محافظ برای جلوگیری از اکسیداسیون استفاده می‌شود.

در جوشکاری قوسی با الکترود فلزی و تحت پوشش گاز محافظ (GMAW یا MIG-MAG)، از سیم جوش پیوسته و الکترود بدون پوشش استفاده می‌شود و گاز محافظ برای جلوگیری از اکسیداسیون استفاده می‌شود.

برای آلومینیوم و فلزات گاز بی‌اثر (آرگون و هلیوم) به کار می رود، در حالی که برای فولاد از گاز فعال (آرگون و کربن دی‌اکسید و اکسیژن) استفاده می‌شود.

در جوشکاری قوس با الکترود روکش‌دار (SMAW یا smaw)، الکترود با فلز پایه تماس می‌گیرد و یک حوضچه مذاب ایجاد می‌شود.

الکترودها به دسته‌های الکترودهای پرکننده سریع، الکترودهای انجماد سریع و الکترودهای میانی تقسیم می‌شوند. این الکترودها به عنوان مواد پرکننده شناخته می‌شوند و با برقراری قوس الکتریکی فلز پایه و الکترود اتصال می‌یابند.

آموزش جوشکاری لوله گاز (آموزش انواع جوشکاری)
آموزش جوشکاری لوله گاز (آموزش انواع جوشکاری)

سخن آخر

همانطور که مطالعه کردید کارهایی مانند جوشکاری، تعمیر پکیج و کولر گازی جز مشاغل پردرآمد هستند که می توانید در آموزشگاه تاسیسات توان آموزش دیده و کسب درآمد کنید.

اگر در این زمینه نیاز به اطلاعات بیشتر دارید با شماره های ۰۹۱۲۳۱۵۳۳۰۴ – ۰۲۶۳۲۷۲۱۰۴۸ تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا