رپورتاژ

نحوه ساخت پاورپوینت برای جلسه دفاع پایان نامه

انجام پاورپوینت جلسه دفاع

پاورپوینت، تنها ابزار مهم و تأثیرگذار دانشجویان در جلسه دفاع پایان نامه است که بر سخنرانی آن ها تأثیرات مستقیم و غیرمستقیمی زیادی ایجاد می کند. نحوه ساخت پاورپوینت جلسه دفاع پایان نامه، دارای تفاوت های زیادی نسبت به پاورپوینت های عادی می باشد که در این مقاله به این تفاوت ها و سپس نحوه ساخت پاورپوینت جلسه دفاع، پرداخته شده است.

تفاوت های ساخت پاورپوینت دفاع

تفاوت های پاورپوینت دفاع دارای بخش های مختلفی می باشد، که در این بخش به مهم ترین و بارزترین تفاوت های پاورپوینت جلسه دفاع پرداخته شده است. پاورپوینت جلسه دفاع، باید به گونه ای ساخته شود که دانشجو بتواند پاسخگو سؤالات داوران در جلسه دفاع باشد و یکی از تفاوت های بارز جلسه دفاع، نسبت به جلسات و ارائه های عادی، این است که در این جلسه، دانشجو باید در مقابل اساتید علمی، از پژوهش انجام شده خود، دفاع نماید. در بخش بعدی به این تفاوت های بارز پرداخته شده است.

طراحی پاورپوینت براساس مراحل پایان نامه

طراحی هر یک از اسلایدها برای پاسخ دهی به سؤالات احتمالی اساتید

رعایت ترتیب اسلایدها براساس اصول و روند پایان نامه

طراحی و برنامه ریزی چیدمان اسلایدها براساس روش تحقیق انتخابی

نحوه قرارگیری مطالب مهم و تخصص پایان نامه بر روی هر اسلاید

دانش تخصصی در مورد انجام پژوهش

دانش تخصصی در مورد نحوه طراحی آموزشی و سخنرانی علمی

آمادگی جلسه دفاع و ساخت پاور حرفه ای
آمادگی جلسه دفاع و ساخت پاور حرفه ای

آموزش جلسه دفاع پایان نامه

هر بخش از جلسه دفاع پایان نامه، باید همراه با آموزش های تخصصی باشد که در دوره جامع مهندس مهرداد حمصیان، این آموزش ها داده شده است. آموزش مهارت هایی از قبیل چگونگی ساخت و تهیه پاورپوینت اصولی جهت بهترین ارائه علمی، شامل آموزش های مربوط به نحوه قرارگیری مطالب مهم پایان نامه بر روی هر اسلاید و سپس چیدمان و ترتیب آن ها براساس مراحل پایان نامه و سپس روند انجام روش تحقیق می باشد. در مرحله بعدی این آموزش های تخصصی، در هر مرحله پیاده سازی می گردد.

آموزش مراحل پایان نامه

هر مرحله از انجام پایان نامه، دارای آموزش های مختص به خود می باشد که اگر به دستی فرا گرفته نشده باشد، منجر به ضعف و شکست علمی در جلسه دفاع می گردد. به عنوان مثال، برای انجام بهترین پایان نامه مدیریت ساخت ، در ابتدا باید تمام مراحل علمی طبق اصول تخصصی نگارش شود و در مرحله ی آخر، در جلسه دفاع، با یادگیری مهارت ها و آموزش های تخصصی، یک ارائه علمی انجام می دهیم. دانشجویی که تمام مراحل پایان نامه را بدون دخالت خود، برون سپاری کرده است و در جلسه دفاع، انتظار معجزه دارد، اصلا نمی تواند یک دفاع حرفه ای انجام دهد. در صورت برون سپاری پایان نامه به دیگران نیز، آموزش های تخصصی را باید یاد بگیریم که این آموزش ها در دوره های تخصصی پروپوزال و پایان نامه، در سایت مهرداد سیویل آموزش داده شده است. عدم آگاهی به منزله ی عدم دانش مراحل پایان نامه می باشد که نتیجه آن، در جلسه دفاع مشخص می گردد. اگر به دنبال انجام پایان نامه های قوی و باکیفیت هستید، تمامی مراحل را با آموزش پیگیری نمایید.

آموزش تخصصی و حرفه ای جلسه دفاع پایان نامه
آموزش تخصصی و حرفه ای جلسه دفاع پایان نامه
ریشه یابی مشکلات دانشجویان در جلسه دفاع

طبق مطالعات انجام شده، بزرگترین ضعف دانشجویان در انجام جلسه دفاع، عدم آگاهی درست از اصول علمی در هر مرحله از پایان نامه می باشد. هرچقدر این مشکلات و تعدد آن ها بیشتر گردد، منجر به اشتباهات بزرگتری در جلسه دفاع می گردد. پاسخ گویی نادرست دانشجویان به سؤالات اساتید، باید ریشه یابی و سپس برطرف گردد. ریشه بسیاری از این مشکلات برون سپاری های اشتباه و اشتباهات جمعی می باشد. بسیاری از دانشجویان، به دلیل اشتباهات دانشجویان قبلی، همان اشتباهات را مجدد تکرار می کنند. یک اشتباه علمی اگر میلیون ها بار هم انجام شود، باز اشتباه هستند. تکرار اشتباهات، هیچ وقت به منزله درست بودن فعالیت ها نمی باشند. اشتباهات جمعی، ناشی از عدم آموزش پذیری دانشجویان در سطح ارشد و دکترا می باشد. در نتیجه همه این اشتباهات می شود، به درد نخوردن پایان نامه های ضعیف و اشتباهی که هیچ سودی برای خود و جامعه ندارند. یک پایان نامه اگر به درستی انجام شود و مسیر درستی را طی نماید قطعا می تواند مزایای زیادی را برای دانشجو ایجاد نماید ولی یک پایان نامه ضعیف و نادرست، هیچ سودی نخواهد داشت.

مشاوره حرفه ای جلسه دفاع پایان نامه
مشاوره حرفه ای جلسه دفاع پایان نامه
انجام پاورپوینت جلسه پیش دفاع دکترا

انجام پاورپوینت و آمادگی برای جلسه دفاع دکترا و پیش دفاع دکترا، همچنین دارای حساسیت های بیشتری نسبت به جلسات دفاع ارشد است. اهمیت رعایت اصول آموزش و طراحی در ساخت پاورپوینت دکترا،باید همراه با دقت و برنامه ریزی بهتری انجام شود. هر دانشجو دکترا، باید در ابتدا یک پایان نامه با کیفیت علمی بالا نوشته باشد تا بتواند از داخل آن، دو مقاله معتبر به چاپ برساند. چاپ دو مقاله در انتها نیاز به دو جلسه دفاع دارد. جلسه دفاع اول به عنوان پیش دفاع مطرح می گردد و سپس در جلسه دفاع دکترا، مطالب ارائه تکمیل می گردد. مطالب جلسه دفاع پایان نامه دکترا باید از قبل برای پیش دفاع و سپس جلسه دفاع نهایی، توسط دانشجو با مشورت استاد راهنما و مشاور، طبقه بندی گردد. بعد از طبقه بندی مطالب مهم، اسلایدها باید به ترتیب و براساس اصول علمی مرتب گردد. رعایت اصول طراحی آموزشی برای ساخت پاورپوینت جلسه دفاع دکترا، الزامی می باشد. مطالب ارائه شده باید هر یک با رفرنس های معتبر علمی همراه گردد. دانش استفاده از روش تحقیق و کاربردهای آن، باید به صورت شفاف مشخص گردد. روش تحقیق و نوآوری های موجود در پژوهش نسبت به مقالات معتبر پیشین، برای اساتید از اهمیت های بالایی برخوردار می باشد. کوچکترین ایرادات علمی قطعا باید توسط اساتید بیان شوند. به دلیل این که دانشجو دکترا،بعد از جلسه دفاع، یک راهبر علمی برای دانشجویان دیگر خواهد بود و در بسیاری از موارد برای دانشجویان، منبع علمی قابل اعتماد است که اگر دانش و آگاهی ضعیفی در بخش های دیگر داشته باشد منجر به انتقال آن به بخش های مختلف جامعه دانشجویان می گردد.

مشاوره، آموزش و پشتیبانی جلسه دفاع پایان نامه
مشاوره، آموزش و پشتیبانی جلسه دفاع پایان نامه
مشاوره، آموزش و پشتیبانی جلسه دفاع پایان نامه

نحوه ساخت پاورپوینت برای جلسه دفاع پایان نامه، می تواند در بخش های مختلفی از جمله مشاوره جهت ساخت پاورپوینت و سخنرانی علمی جلسه دفاع باشد. در مرحله بعدی می تواند شامل آموزش های تخصصی و گذراندن دوره های تخصصی و حرفه ای مانند دوره جامع جلسه دفاع پایان نامه در سایت مهرداد سیویل باشد. همچنین، می تواند یک پشتیبانی کامل از هر دو بخش مشاوره تخصصی و آموزش عمومی برای پشتیبانی حرفه ای در پایان نامه از انتخاب موضوع وپروپوزال تا جلسه دفاع باشد.

جهت مشاوره و انجام صفر تا صد پروپوزال، پایان نامه و جلسه دفاع با شماره ارتباطی ٠٩١٣٣٨۶٢٧٧۶ در تلگرام و واتس اپ در ارتباط باشید ؛ جهت پاسخ گویی سریعتر و تخصصی تر ، رشته و گرایش خود را در تلگرام یا واتس آپ ارسال نمایید (اولویت با پیام های تلگرامی است)

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا