اخباراخبار سیاسیاخبار ورزشی

خبرگزاری فارس : می خواهند علی کریمی را بکشند

خبرگزاری فارس : می خواهند علی کریمی را بکشند

خبرگزاری فارس در گزارشی با اشاره به حواشی شایعه تهدید علی کریمی، چهره مطرح فوتبال در پی مواضع بحث‌ برانگیزش در خصوص اعتراضات مردمی نسبت به خطرات جانی پیشکسوت فوتبال ایران هشدار داد.

کشتن علی کریمی
کشتن علی کریمی

در بخشی از این گزارش قابل تامل آمده:

* علی کریمی دیروز در توییتی نوشت: «از طرق مختلفی تهدید شده و می‌شویم ولی نه از طریق تماس مستقیم. البته من مهم نیستم. من هم‌چنان عزادار و نگران هموطنانم در جای جای میهن عزیزم هستم.»

* کریمی در چند هفته گذشته نقش لیدری را برای معترضان بازی کرده و اکنون در خارج از کشور نیز تلاش می‌کند همین نقش را ایفا کند. اما یک مسئله جدی وجود دارد:

* مخالفان پروژه خطرناکی را در دست اقدام دارند: پروژه کشته‌سازی!

* پروژه کشته‌سازی سالها است در دستور کار برای ایجاد اعتراض در ایران بوده است.

* انگیزه علی کریمی از انتشار این توییت معلوم نیست؛ اما تحلیل پروژه‌های جاری و عملکرد این جریان در هفته‌های گذشته نشان می‌دهد که این توییت می‌تواند شروع یک پروژه کشته‌سازی با محوریت خود علی کریمی باشد.

* قابل پیش‌بینی است در شرایط کنونی «خون» کریمی از «نفس» او بیشتر به درد مخالفان ایران می‌خورد. در شرایطی که اعتراضات فروکش کرده است، کریمی می‌تواند سوژه خوبی برای تحریک عواطف عمومی باشد.

* کریمی از چند جهت برای مخالفان جذاب‌تر از امثال نیکا، سارینا و آرنیکا است:

* اول: اینکه کریمی شناخته شده‌تر است و نیازی به فشار رسانه‌ای برای شناساندن و شهرت او نیست، در حالی که موج‌سازی رسانه‌ای برای معرفی سوژه‌های گمنام سخت‌تر است.

* دوم: نسبت کریمی با حوادث نیز شفاف‌ است و نیازی به خرج انرژی برای مظلوم نمایی نیست.

* سوم: کریمی خارج از کشور است و صحنه‌سازی و سناریو نویسی برای پروژه کشته‌سازی بسیار راحت‌تر است. تصاویری که قابل تولید است به مراتب می‌تواند حرفه‌ای‌تر و اقناع‌پذیرتر باشد.

* چهارم فعال کردن برخی نهادهای بین المللی با توجه به امکان سندسازی در خصوص پروژه کریمی امکان‌پذیر است و می‌تواند به عنوان پروژه مکمل در نظر گرفته شود.

*ضرب‌المثل قدیمی ایرانیان می‌گوید «نترس از آن که های‌وهوی دارد؛ از آن بترس که سر به تو دارد» ولی در شرایطی که اوضاع پیچیده است و پروژه‌های مختلفی از سوی دشمن در حال اجرا است باید از کریمی مراقبت کرد؛ خود کریمی بیشتر از همه باید مسوول این مراقبت است.

گردآوری: کاشمر سلام

منبع: برترین ها – خبرگزاری فارس

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا