اخباراخبار فرهنگی

اکران فیلم جنجالی لامینور داریوش مهرجویی در عید فطر ۱۴۰۱ از شایعه تا واقعیت

اکران فیلم جنجالی لامینور داریوش مهرجویی در عید فطر ۱۴۰۱ از شایعه تا واقعیت

اکران فیلم جنجالی لامینور داریوش مهرجویی در عید فطر ۱۴۰۱ از شایعه تا واقعیت که شورای صنفی نمایش، وعده اکران این اثر جنجالی در عید فطر را داد.

اکران فیلم لامینور
اکران فیلم لامینور

ایسنا در خبری نوشت:

* شورای صنفی نمایش با حضور مدیرانی از سازمان سینمایی با تاکید بر لزوم صدور پروانه نمایش برای فیلم داریوش مهرجویی مصوب کرد که این فیلم از اکران ویژه عید فطر یا هر زمان دلخواه دیگر صاحب فیلم به نمایش درآید.

* در این جلسه حبیب ایل بیگی – معاون نظارت و ارزشیابی – و محمدرضا فرجی – مدیر کل نظارت بر نمایش سازمان سینمایی – هم حضور داشتند و درباره فیلم سینمایی «لامینور» به طور مفصل بحث و تبادل‌نظر شده که در نهایت طبق صورتجلسه شورای صنفی نمایش به اتفاق آرا با احترام به جایگاه داریوش مهرجویی در سینمای ایران ضمن تأکید بر لزوم صدور پروانه نمایش توسط وزارت ارشاد اسلامی، تایید شده تا این فیلم از اکران ویژه عید فطر یا هر مورد دیگری که او تمایل داشته باشد برخوردار شود.

واکنشی به حواشی فیلم مهرجویی: سینما محکمه نیست!

رییس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران:

* مسوولان سینمایی ،اگر فیلم “لامینور” علی رغم داشتن پروانه نمایش ،به نظرتان مشکلی دارد چرا در یک جلسه و محفل درست و صمیمانه با فیلمساز و تهیه کننده اش نخواستید به یک تعامل و راهکار درست برسید!؟

* چرا حکم صادر کردن که ساده ترین کار است را انتخاب کردید؟

* چرا نمی خواهید بپذیرید که سینما محکمه نیست و شما هم قاضی نیستید.

* دیگر دارد کارد به استخوان هنرمندان می رسد و بی تدبیری مسوولان شده است بلای جان سینمایمان.

داریوش مهرجویی شب گذشته با انتشار ویدیویی پروانه نمایش فیلمش را نشان داد و گله کرد که این پروانه اعتبار ندارد و اعلام کرد که مقابل وزارت ارشاد تحصن خواهد کرد.

گردآوری: کاشمر سلام

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا