اخباراخبار فرهنگی

افزایش سرعت اینترنت ایران در پایان سال ۱۴۰۰ از شایعه تا واقعیت

افزایش سرعت اینترنت ایران در پایان سال ۱۴۰۰ از شایعه تا واقعیت

افزایش سرعت اینترنت ایران در پایان سال ۱۴۰۰ از شایعه تا واقعیت که با فرکانس ۲۳۰۰ که به اپراتور ها داده شده است تا پایان سال شاهد افزایش قابل توجه سرعت اینترنت در تلفن همراه خواهیم بود.

سرعت اینترنت
سرعت اینترنت

صادق عباسی شاهکوه ، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره علت نوسان سرعت اینترنت به ویژه در چند ماه اخیر بیان کرد : بیشتر اعتراض مردم به سرعت اینترنت مربوط به تلفن همراه است و دائم با نوسان سرعت مواجهیم.سرعت اینترنت تا پایان سال افزایش می یابد؟

وی گفت : در زمان هایی وقتی ظرفیت پشت بی تی اس ها کم می شود دچار افت می شویم ، اما وقتی از طریق نظارت های سیستمی و تماس های مردم با سامانه ۱۹۵ متوجه نقاط مشکل دار شبکه می شویم ، بلافاصله به اپراتور ها تذکر می دهیم و مشکل برطرف می شود و این نقص ها و در ادامه رفع آن مستمر در حال انجام است.

عباسی افزود : البته علت اصلی کندی اینترنت به سبب افزایش مصرف دیتای مردم در سال های اخیر است و ما متناسب با افزایش مصرف ، توسعه شبکه نداشته ایم و سرمایه گذاری ها به علت کاهش فاصله درآمد و هزینه در این بخش کم بوده است.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کمبود فرکانس را هم از دیگر عوامل کندی اینترنت خواند و گفت : اخیرا سازمان فرکانسی به اپراتور ها داده است که اگر تجهیزات مورد نیاز را نصب کنند ، قطعا کیفیت بهتر می شود و ما در آینده باید با همکاری صدا و سیما بخشی از فرکانس مورد نیاز اپراتور ها را تامین کنیم تا کیفیت ارتقا پیدا کند.

عباسی افزود : ما درخصوص شبکه تلفن همراه با یکسری تداخلات فرکانسی در برخی نقاط هم مواجهیم و به محض اینکه این تداخلات رفع می شود ، سرعت افزایش می یابد؛ بنابراین سرعت شبکه تلفن همراه در همه زمان ها و مکان ها یکسان نیست و اخیرا وقتی به این نتیجه رسیدیم که ظرفیت پشت بی تی اس ها در ۵۰ نقطه کم شده است با ورود اپراتور ها ظرفیت افزایش یافت و سرعت بهتر شد.

وی گفت : دائم باید این نقاط را رصد کنیم ، اما اگر شبکه ثابت را توسعه دهیم و بی تی اس های ما به فیبر نوری وصل شود ، شاید دیگر شاهد افت کیفیت نباشیم.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مردم چه زمانی می توانند آثار ارائه فرکانس ۲۳۰۰ به اپراتور ها را ببینند افزود : برای تحقق این امر تجهیزاتی وارد کشور شده است که باید نصب شود و بخشی از آن تا قبل از پایان سال راه اندازی شود و تاثیر خوبی در بخش تلفن همراه خواهد داشت و با نصب کل این تجهیزات در بهار سال آینده فکر می کنیم کیفیت بازهم ارتقا پیدا کند.

عباسی ادامه داد : هدفگذاری که برای ما تعیین شد شاخص در شبکه موبایل که هر کاربر می گیرد باید حداقل دو مگابایت در ثانیه و متوسط ۵ مگابایت باشد ، اما در مصوبه شورای عالی مجازی به ما تکلیف شده است که این اعداد دو برابر شود.

گردآوری: کاشمر سلام

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا