اخباراخبار فرهنگی

قابلیت استوری تلگرام و زمان منتشر شدن نسخه جدید تلگرام

قابلیت استوری تلگرام و زمان منتشر شدن نسخه جدید تلگرام

قابلیت استوری تلگرام و زمان منتشر شدن نسخه جدید تلگرام که این مورد عملکردی مشابه دیگر پلتفرم‌ ها دارد، با این‌ حال می‌ توانید برای حذف‌ شدن خودکار آن‌ ها، مدت زمان تعیین کنید.

استوری گذاشتن در تلگرام
استوری گذاشتن در تلگرام

استوری گذاشتن در تلگرام

«پاول دورف»، مدیرعامل تلگرام رسماً اعلام کرد که اوایل ماه آینده میلادی قابلیت استوری به این پیام‌رسان اضافه می‌شود. به گفته دورف، سال‌هاست که کاربران تلگرام به‌دنبال این ویژگی هستند و یکی از پردرخواست‌ترین قابلیت‌های ارسال‌شده به تلگرام، مربوط به استوری‌ها می‌شود.

درحال‎‌حاضر اکثر شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها به استوری مجهز هستند و دورف می‌گوید به همین دلیل مخالف افزودن استوری‌ها به تلگرام بود. بااین‌حال حالا دورف می‌خواهد به حرف کاربران گوش کند و قابلیت استوری به تلگرام می‌آید.

شما می‌توانید در تلگرام، استوری‌ها را تنها در اختیار افراد خاصی قرار دهید. درحقیقت استوری‌ها می‌توانند برای تمام کاربران، مخاطبین یا افراد خاصی (دوستان نزدیک) به نمایش گذاشته شوند. استوری‌ها در بالای صفحه چت‌ها قرار می‌گیرند و کاربران می‌توانند برای مخفی‌کردن استوری‌ها، آن‌ها را به لیست «مخفی» در بخش مخاطبین منتقل کنند.

کاربران می‌توانند به استوری‌های خود کپشن و لینک اضافه کنند. همچنین قابلیت تگ‌کردن افراد در استوری‌ها در اختیارتان قرار می‌گیرند. شما می‌توانید در تلگرام عکس و فیلم استوری کنید و البته امکان عکاسی و ضبط ویدیو با دوربین‌های اصلی و سلفی به‌طور هم‌زمان وجود خواهد داشت.

یکی از تفاوت‌های استوری‌ها در تلگرام با پلتفرم‌های دیگر، امکان انتخاب مدت‌زمان نمایش آن است. شما می‌توانید استوری خود را برای مدت ۶، ۱۲، ۲۴ یا ۴۸ ساعت به نمایش بگذارید و پس از مدت‌زمان مدنظرتان، استوری به‌طور خودکار پاک شود. البته شما می‌توانید به‌طور دائمی استوری‌ها را در صفحه پروفایل‌تان نمایش دهید که تقریباً همان هایلایت اینستاگرام محسوب می‌شود.

قابلیت استوری‌ تلگرام در مرحله پایانی فاز آزمایشی قرار دارد و اوایل ماه ژوئیه عرضه می‌شود. به باور دورف، استوری‌ها دوره جدیدی را برای تلگرام رقم می‌زنند.

گردآوری: کاشمر سلام

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا