رپورتاژ

فاکتورهای اصلی در تعیین قیمت ورق استیل

فاکتورهای اصلی در تعیین قیمت ورق استیل

قیمت ورق استیل، مانند هر محصول دیگری، متناسب با فاکتورها و شاخص های متغیر و مهمی مشخص می گردد. شاخصه های مهمی که در تعیین قیمت ورق استیل (https://steel-ronic.com/steel_sheet ) اولویت دارند عبارتند از: نوسان قیمت جهانی فلزاتی همچون نیکل، قیمت جهانی آهن، نوسانات ارزی، جنس ورق استیل مورد نظر، ضخامت آن و میزان عمده بودن بار و . . . که مجموع این عوامل، باعث ارزیابی قیمت محصول می گردد.

ورق های استیل مورد استفاده در تزئینات ساختمانی
ورق های استیل مورد استفاده در تزئینات ساختمانی

عواملی که بر قیمت ورق استیل تاثیر گذار است شامل موارد زیر می باشد:

در این بخش به صورت تحلیلی در مورد قیمت ورق استیل توضیحاتی ارائه می گردد. در موارد بالا، به قیمت جهانی فلزات ارزشمند اشاره شد. از جمله مهمترین این فلزات، نیکل می باشد که به طور مستقیم بر قیمت ورق استیل تاثیر می گذارد. به طور مثال، اگر قصد خرید ورق استیل ۳۰۴ را داشته باشید، باید بدانید که افزایش یا کاهش قیمت نیکل، به طور مستقیم بر قیمت این ورق استیل تاثیر می گذارد، زیرا ورق استیل ۳۰۴ دارای ۸ درصد نیکل می باشد. از آنجایی که ورق های استیل معمولا، به صورت عمده و در مقادیر بالا به فروش می رسد، این مقدار نیکل تاثیر زیادی بر قیمت ورق استیل می گذارد. زیرا در هر صد کیلو ورق استیل، ۸ کیلو نیکل وجود دارد. نیکل از جمله فلزاتی است که با محدودیت منابع مواجه است. ورق های استیل اولین بار توسط انجمن آهن و فولاد امریکا دسته بندی شده و در این تقسیم بندی برای استنلس استیل گروه و دسته هایی ایجاد شد که مطابق با مشخصات آنان از جمله مشخصات فیزیکی و شیمیایی و خواص و شرایط تولید آن ها بود.

ورق استیل به صورت براق و مات در بازار وجود دارد. و بر اساس انواع آن، قیمت آنها متغیر است:

  • ورق استیل نسوز
  • ورق های ضد اسید
  • ورق های روکش دار
  • ورق استیل بگیر و نگیر.
  • ور قهای استیل رنگی
  • و غیره….
ورق استیل شیروانی
ورق استیل شیروانی

همانطور که اشاره شد، قیمت گذاری ورق های استیل فاکتورهای زیادی دارد، که یکی از این موارد، نوع ورق استیل می باشد. انواع ورق استیل از جمله: ورق استیل ۳۰۴، ورق های استیل ۴۳۰، ورق استیل ۳۱۶ و سایر انواع ورق های استیل. ورق هایی که از جنس استیل تولید میگردد، جزو پرفروش ترین ورق ها می باشد. زیرا کاملا بهداشتی بوده و در مواد غذایی نیز میتوان آنها را مورد استفاده قرار داد.  قیمت مناسب محصول مورد نظر، در کنار کیفیت مطلوب آن، هر دو از اهمیت ویژه ای برخوردارند. موارد مصرف نیز بسیار حائز اهمیت است. به طور مثال، برای مواردی که ورق استیل در معرض رطوبت می باشد، استفاده از ورق استیل ۴۳۰ توصیه نمی گردد. به علاوه اگر ورق استیل در معرض تماس مستقیم و طولانی مدت با نمک باشد، در اینصورت استفاده از ورق استیل ۳۰۴ توصیه نمی گردد. برای ایجاد ماندگاری بیشتر، ورق استیل ۳۱۶ در این مورد گزینه مناسبی خواهد بود.

تمامی این موارد ، باید در حین خرید ورق استیل مورد توجه قرار گیرد. قیمت ورق های استیل نیز به صورت هفتگی و حتی روزانه دچار تغییر و نوسان می گردد. پس اگر حرفه شما ارتباط مستقیمی با خرید ورقهای استیل دارد، باید نوسانات قیمت ورق استیل را به طور مرتب در سایت استیل رونیک بررسی نمایید. همانطور که اشاره شد، با بالا رفتن قیمت فلزات و قیمت ارز و سایر عوامل مرتبط، قیمت ورق استیل نیز تغییر میکند. از جمله عوامل موثر بر قیمت ورق استیل، کارخانه تولید محصول می باشد. اعتبار کارخانه های تولیدی، بر کیفیت، میزان تقاضا و قیمت آن محصول تاثیر مستقیم دارد.

ورق های استیل موجود در بازار یا تولیدی داخلی می باشند و یا جزو کالاهای وارداتی می باشند. که این خود عاملی است که به طور مستقیم بر قیمت ورق استیل تاثیرگذار است. عرضه و تقاضا نیز، یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت محصولات، از جمله ورق استیل می باشد. هنگامی که نیاز به یک محصول خاص در بازار افزایش یابد، تقاضا بیشتر شده و در این صورت، اگر میزان تولید ثابت باقی بماند و یا حتی کاهش یابد، قیمت محصول افزایش خواهد یافت. افزون بر این، نفت یکی از موادی است که در تولید ورق های استیل مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو، افزایش و یا کاهش قیمت نفت نیز یکی از عوامل موثر بر قیمت ورق استیل می باشد. نحوه نگهداری محصولات در انبار و همینطور نحوه حمل و نقل نیز جزئی از عوامل موثر بر قیمت این محصول می باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا