رپورتاژ

بررسی قیمت ورق استیل ۳۰۴

بررسی قیمت ورق استیل ۳۰۴

ورق استیل ۳۰۴ یکی از پرکاربردترین آلیاژهای مورد استفاده در صنایع گوناگون است. این محصول به دلیل برخورداری از بسیاری مزایا، نقش بسیار مهمی در صنعت ایفا می کند. طول عمر بالا، ظاهر مناسب، فرم پذیری، انعطاف‌ پذیری زیاد، استقامت در برابر رطوبت، تغییرات جوی و دیگر عوامل آسیب زا از جمله مزیت هایی است که می توانیم برای ورق استیل ۳۰۴ عنوان کنیم. قیمت ورق استیل ۳۰۴ نیز یکی از مزیت های قابل توجه این محصول است. ورق استنلس استیل ۳۰۴ نسبت به اغلب ورق های استیل ارزان‌ تر است، به همین دلیل گزینه مناسبی برای استفاده در صنایع تولیدی محسوب می‌ شود.(https://steelkhani.com/product/65/%D9%88%D8%B1%D9%82-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%84-304)

قیمت ورق استیل ۳۰۴
قیمت ورق استیل ۳۰۴

مقایسه قیمت ورق استیل ۳۰۴ با انواع دیگر استیل

همانطور که می دانید ورق استیل با مشخصات مختلف تولید می شود. گذشته از ابعاد، ضخامت و مشخصات ظاهری ورق استیل، این محصول از نظر ترکیب عناصر سازنده نیز تنوع زیادی دارد. تفاوت در نوع عناصر به کار رفته در فولاد استیل و چگونگی ترکیب آنها منجر به تولید استیل با گریدهای مختلف شده است. به طور کلی می توانیم انواع ورق استیل را به دو گروه ورق استیل ۳۰۰ و ۴۰۰ تقسیم‌ بندی کنیم. از بین این دو گروه ورق های استیل سری ۳۰۰ معمولاً از دوام و مقاومت و در نتیجه قیمت فروش بالاتری برخوردارند. ورق استیل ۳۰۴ نیز به عنوان محصولی که در طبقه ورق های استیل ۳۰۰ قرار دارد نسبت به انواع ورق استیل ۴۰۰ گران‌ تر است. در مقابل وقتی به انواع ورق استیل ۳۰۰ نگاه می کنیم، متوجه می‌ شویم که قیمت ورق استیل ۳۰۴ نسبت به دیگر محصولات کمتر است. تفاوت در قیمت ورق استیل ۳۰۴ با سایر ورق های استیل سری ۳۰۰، به کیفیت، دوام و مقاومت آن برمی‌ گردد. این عوامل خود تحت تأثیر ترکیب عناصر سازنده ورق استیل قرار دارند. کروم، نیکل و منگنز از اصلی ترین عناصر تشکیل دهنده ورق های استیل ۳۰۴ هستند. این عناصر در کنار هم آلیاژی با قابلیت ماشین کاری بالا، ضد زنگ، ضد خوردگی، بادوام و مقرون به صرفه را تشکیل داده اند.

قیمت ورق استیل ۳۰۴
قیمت ورق استیل ۳۰۴

قیمت ورق استیل ۳۰۴ نگیر

ورق استیل ۳۰۴ با نام ورق استیل ۳۰۴ نگیر نیز شناخته می‌ شود، زیرا خاصیت مغناطیسی ندارد. این ورقه فولادی به دلیل کیفیت و کارایی بالا، ارزش تجاری زیادی دارد. ورق استیل ۳۰۴ نسبت به بسیاری دیگر از انواع پرکاربرد ورق های استیل، ارزان تر است. در سال‌های اخیر و با کاهش واردات استیل قیمت ورق استیل ۳۰۴ نگیر نیز همچون انواع دیگر ورق های استیل افزایش داشته است. با این حال این محصول همچنان از محبوبیت بالایی در بازار برخوردار است.

نوع ورق استیل ۳۰۴

به نوشته سایت استیل خانی ، ورق استیل ۳۰۴ از نظر ترکیب عناصر تشکیل دهنده به چند صورت تولید می شود. به طور کلی عناصر سازنده ورق استنلس استیل ۳۰۴ عبارتند از آهن، کربن، کروم، نیکل، منگنز و چند عنصر دیگر. با کم و زیاد کردن هر یک از این عناصر می‌ توان خواص تازه‌ ای به این ورق استیل بخشید. برای نمونه با افزایش یا کاهش کربن ورق استنلس استیل ۳۰۴، این ورق به صورت کم کربن یا پر کربن در آمده و برخی از خواص آن همچون جوش پذیری، سختی و مقاومت در برابر خوردگی تغییر می کند. علاوه بر این ورق های استیل ۳۰۴ ممکن است در انواع مات، براق، آینه ای، مشبک، طرح دار و.‌‌..‌ باشند. مطمئنا پیش از خرید باید همه مشخصات ورق استنلس استیل ۳۰۴ به دقت بررسی شود.

ابعاد و ضخامت ورق استیل ۳۰۴

ورق استنلس استیل ۳۰۴ در ابعاد گوناگون تولید می شود.پس ضروری است که پیش از خرید برآوردی از ابعاد ورق استیل مورد نیاز انجام شود. ضخامت ورق استیل نیز در جای خود بسیار مهم است. انواع ورق استنلس استیل ۳۰۴ عموماً در ضخامت زیر یک میلیمتر تا ۵۰ میلیمتر تولید می شوند. طبیعتاً لازم است که در هنگام خرید ورق استنلس استیل ۳۰۴، ضخامت آن به شکلی دقیق مورد توجه قرار بگیرد‌.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا