رپورتاژ

خریدی مطمئن با مقایسه قیمت لاستیک برندهای مختلف

لاستیک یکی از مهم ترین قطعات خودرو به شمار می رود و کیفیت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. لاستیک های بی کیفیت می توانند مشکلات بسیار زیادی را برای صاحبان خودرو به وجود آورند. به همین دلیل، انتخاب یک لاستیک مناسب کار چندان ساده ای نخواهد بود. لاستیک مارکت از فروشگاه های اینترنتی لاستیک خودرو به شمار می رود که همواره کیفیت و اصالت محصول را تضمین می کند. این فروشگاه به شما کمک می کند تا مناسب ترین لاستیک با قیمت مقرون به صرفه را تهیه کنید.

چرا انتخاب لاستیک باکیفیت از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟

همانطور که گفته شد، لاستیک ها یکی از مهم ترین اجزای خودروهای مختلف محسوب می شوند. کیفیت آن ها به طور مستقیم بر تجربه رانندگی تاثیر می گذارند. علاوه بر این، امنیت خودرو به میزان قابل توجهی بر کیفیت لاستیک ها وابسته است. در نتیجه، هرگز نباید از خرید لاستیک هایی با کیفیت مناسب غافل شد. برندهای تولیدکننده لاستیک بسیار زیادی در داخل و خارج از کشور فعال هستند. با مقایسه مشخصات لاستیک های برندهای مختلف می توانید خرید مطمئنی داشته باشید.

قیمت لاستیک
قیمت لاستیک

در انتخاب یک لاستیک مناسب به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هنگام انتخاب و خرید لاستیک باید فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید. در این بخش، فاکتورهایی را مورد بررسی قرار می دهیم که باید هنگام خرید مورد توجه قرار گیرند.

طرح آج لاستیک

طرح های آج لاستیک به دلایل مختلفی ازجمله زیبایی و کاربردپذیری در نظر گرفته می شوند. این طرح ها معمولاً تنوع بسیار زیادی دارند و سلیقه های مختلفی را در بر می گیرند. آج لاستیک در زمان حرکت خودرو با سطح زمین ارتباط مستقیمی دارد. به همین دلیل، کیفیت آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. علاوه بر این، طرح آج لاستیک بر کنترل حرارت و قدرت فرمانگیری نیز تاثیر می گذارد.

طول عمر آج لاستیک

در هنگام خرید لاستیک حتماً باید به طول عمر آج لاستیک توجه کرد. طول عمر آج لاستیک با عنوان سایش آج، عددی بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ است. این عدد روی دیواره لاستیک حک می شود. طول عمر آج لاستیک به طور میانگین ۳۰۰ در نظر گرفته می شود. اگرچه، برخی از لاستیک های برندهای شناخته شده مانند لاستیک هانکوک دارای طول عمر آج لاستیک بسیار بالایی هستند.

تاریخ تولید لاستیک

شاید عجیب به نظر رسد اما لاستیک ها نیز دارای تاریخ انقضا هستند. در نتیجه، هنگام خرید لاستیک حتماً باید به سال تولید و انقضا آن توجه شود. در غیر اینصورت، با خسارت های جبران ناپذیری روبرو خواهید شد. تاریخ تولید لاستیک ها به صورت یک عدد ۴ رقمی روی دیواره آن حک می شود. دو عدد اول نشان دهنده تعداد هفته و دو عدد دوم بیانگر سال میلادی تولید لاستیک است. با توجه به تاریخ تولید و عمر مفید لاستیک می توانید تاریخ انقضا آن را تعیین کنید.

شاخص وزن لاستیک و سرعت مجاز

منظور از شاخص وزن لاستیک، مقدار باری است که هر لاستیک می تواند تحمل کند. اگر میزان بار از حد مجاز در نظر گرفته شده برای هر لاستیک بیشتر شود، امکان از بین رفتن آن وجود دارد. در نتیجه، این موضوع می تواند منجر به تصادف های بسیار سنگین و خطرناک شود. میزان بار مجاز هر لاستیک نیز روی دیواره آن درج می شود.

فاکتور مهم دیگر در انتخاب لاستیک، میزان سرعت مجاز است. سرعت مجازی به حداکثر سرعت لاستیک در مدت زمان ۱۰ دقیقه گفته می شود. برای نشان دادن میزان سرعت مجاز هر لاستیک از حروف انگلیسی A تا Z استفاده می شود.

مقاومت حرارتی و چسبندگی

یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر طول عمر لاستیک ها، مقاومت حرارتی آن ها به شمار می رود. هر چه مقاومت حرارتی لاستیک بالاتر باشد، کیفیت و در نتیجه قیمت آن بالاتر خواهد بود. مقاومت حرارتی لاستیک ها نیز به کمک حروف انگلیسی A، B و C نشان داده می شود.

لاستیک هایی که با کیفیت بالا ساخته می شوند، دارای میزان چسبندگی بالایی هستند. این فاکتور به خصوص در هنگام رانندگی در جاده های خیس و برفی بسیار اهمیت دارد. از حروف انگلیسی AA، A، B و C به منظور نشان دادن میزان چسبندگی لاستیک های مختلف استفاده می شود. معمولاً لاستیک های باکیفیت ازقبیل لاستیک یوکوهاما یا لاستیک دانلوپ دارای میزان چسبندگی AA یا A هستند.

سایز لاستیک

در نهایت، سایز لاستیک را می توان از دیگر فاکتورهای مهم هنگام انتخاب در نظر گرفت. سایز لاستیک باید با توجه به نوع خودرو انتخاب شود. انتخاب اشتباه سایز لاستیک به معنی هدر دادن پول خواهد بود.

چه عواملی بر قیمت لاستیک تاثیر می گذارند؟

اگر سری به فروشگاه های لوازم یدکی خودرو بزنید، متوجه خواهید شد که لاستیک ها با قیمت های متنوعی به فروش می رسند. این موضوع می تواند انتخاب لاستیک را دشوار کند. عوامل بسیار زیادی بر قیمت نهایی لاستیک تاثیر می گذارند. به عنوان مثال، برند تولیدکننده از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت لاستیک به شمار می رود. هر چه برند شناخته شده تر باشد، قیمت لاستیک آن بالاتر خواهد بود.

برندهای تولیدکننده لاستیک از مواد اولیه مختلفی برای تولید لاستیک استفاده می کنند. به همین دلیل است که قیمت لاستیک ها با یکدیگر تفاوت قابل توجهی دارند. مشتریان می توانند خرید لاستیک را با توجه به بودجه خود انجام دهند. البته، به این نکته توجه داشته باشید که کیفیت بالاتر مواد اولیه بکار رفته در لاستیک به معنای افزایش قیمت آن ها خواهد بود. در نتیجه، خرید لاستیک های باکیفیت قطعاً ارزش هزینه کردن را دارد.

لاستیک کومهو
لاستیک کومهو

شاید کیفیت به عنوان تاثیرگذارترین فاکتور بر قیمت لاستیک شناخته شود. در واقع، این موضوعی است که هنگام خرید نیز باید مدنظر قرار گیرد. برندهای داخلی و خارجی بسیار زیادی در زمینه تولید لاستیک های باکیفیت فعالیت دارند. کیفیت لاستیک باعث می شود تا تجربه سواری بهتری داشته باشید. علاوه بر این، مصرف سوخت با استفاده از لاستیک های باکیفیت به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت لاستیک ها می توان به فرمان پذیری اشاره کرد. کنترل لاستیک هایی با فرمان پذیری بهتر آسان تر است. به عبارت دیگر، هر چه فرمان پذیری لاستیک بیشتر باشد، هدایت خودرو به ویژه در زمان ترمز یا چرخش آسان تر خواهد بود. لاستیک های بی کیفیت، ضریب امنیت پایین تری دارند و هدایت آن ها دشوار است. البته، نباید فاکتور سواری راحت و نرم در هنگام خرید لاستیک های باکیفیت را نادیده گرفت.

خریدی مطمئن از لاستیک مارکت

در دنیای امروزی که خرید حضوری با مشکلات متعددی ازقبیل نبود وقت کافی یا ترافیک زیاد همراه است، فروشگاه های اینترنتی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. اگر وقت کافی برای مراجعه به فروشگاه های حضوری برای خرید لاستیک مناسب خودرو خود را ندارید، کافی است به سایت لاستیک مارکت بروید. لاستیک مارکت با ارائه محصولات باکیفیت و متنوع، یکی از بهترین مکان ها برای خرید لاستیک به شمار می رود.

علاوه بر تضمین کیفیت و اصالت محصول، کارشناسان فروش این فروشگاه اطلاعات کاملی در مورد انواع لاستیک ها در اختیار مشتریان قرار می دهند. بنابراین، دیگر نیازی نیست نگران خرید لاستیک خودرو خود باشید! کافی است سری به فروشگاه اینترنتی لاستیک مارکت بزنید و بهترین لاستیک با قیمت مناسب را تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا