رپورتاژ

کلاس آموزش چرتکه

کلاس آموزش چرتکه

برای آموزش محاسبات ریاضی روش های مختلفی وجود دارد. یکی از بهترین روش ها آموزش چرتکه است. با استفاده از آموزش چرتکه محاسبات ریاضی برای کودکان جذاب تر شده و از حالت کسالت بار خارج می شود. امروزه دیگر به چرتکه به وسیله محاسبه چهار عمل اصلی نگاه نمی‌کنند. بلکه وسیله ای برای رشد فردی و ریاضی کودکان و نوجوانان بسیار مناسب است. استفاده از چرتکه به عنوان وسیله ای برای افزایش هوش فردی در سراسر دنیا رواج پیدا کرده است. در ایران نیز استفاده از این روش برای افزایش قدرت ذهنی و تحلیلی بسیار مرسوم شده است. اگر قصد دارید که کودک شما از لحاظ ذهنی تقویت شود و درک مفاهیم ریاضی برای او راحت تر گردد، ثبت نام در کلاس آموزش چرتکه را پیشنهاد می کنیم. شرکت در این کلاس ها سبب می شود که کودک شما در کنار سایر کودکان به یادگیری مشتاق شود و به مفاهیم ریاضی همچون یک بازی نگاه کند.

کلاس چرتکه
کلاس چرتکه

کلاس چرتکه چیست؟

یکی از سوال هایی که برای والدین ممکن است پیش آید، این است که کلاس آموزش چرتکه چیست؟ و در این کلاس کودکان چه چیزی را فرا می گیرند؟ برای پاسخ به این سؤال می توانیم بگوییم که کلاس آموزش چرتکه کلاسی است که مانند هر کلاس دیگری فرزند شما در کنار سایر کودکان و نوجوانان به آموزش و یادگیری چرتکه می پردازد. چرتکه توسط مربی حرفه ای به کودکان و نوجوانان آموزش داده می شود. مربی در طی این آموزش تکنیک های یادگیری چرتکه را به فرزند شما خواهد آموخت. بنابراین بهتر است شما نزد یک مربی حرفه ای بروید تا فرزند شما بتواند به راحتی آموزش چرتکه را فرا گیرد. آموزش چرتکه می تواند به عنوان آموزش پایه ای برای یادگیری ریاضی محسوب شود. با استفاده از یادگیری چرتکه می توانید تاثیر آن را در مقاطع بالاتر مشاهده کنید.

هدف از شرکت در کلاس های آموزش چرتکه

یکی از مهم ترین دوره‌های مهم در زندگی هر فرد دوران کودکی است. در این دوره، کودک از لحاظ عاطفی، جسمی، ذهنی و اجتماعی رشد می کند. پیچیدگی ریاضیات سبب شده است که برای بسیاری از افراد مبحثی سخت و پیچیده به نظر برسد. اگر روش جدید و آسانی برای درک ریاضیات فرا گرفته باشید، کودکان به آموزش ریاضی علاقه مند شده و به آن اشتیاق نشان می دهند. بنابراین میتوان گفت که آموزش چرتکه یکی از بهترین روش ها برای یادگیری ریاضیات در سنین پایین است.

هدف از شرکت در کلاس های آموزش چرتکه، آشنا کردن کودکان و نوجوانان به ریاضیات از طریق محاسباتی ذهنی بوده تا ریاضیات برای آنان شیرین تر شود. یادگیری چرتکه به تقویت ذهن کودکان کمک بسیاری کرده و موجب بخبود عملکرد ذهن آن ها می شود. مغز انسان از رشته های عصبی بی شماری تشکیل شده است که هرچه بیش تر تقویت شوند، همانند یک کامپیوتر سرعت پردازش بیشتری خواهند داشت. استفاده از چرتکه سبب می‌شود که از دو نیمکره مغز به صورت همزمان استفاده شود. انجام این کار سبب تقویت سلول های مغزی خواهد شد.

چرتکه تصویری چیست؟

یکی از روش های محاسبه چرتکه که به صورت ذهنی انجام می شود، چرتکه تصویری است. در این روش چرتکه تنها نقش یک ابزار را دارد. آنچه بسیار اهمیت دارد، تمرین ذهنی با استفاده از این وسیله است. با استفاده از این روش تصویر ذهنی دائمی خواهد شد توجه داشته باشید که یادگیری با استفاده از چرتکه تنها در سطوح ابتدایی و مقدماتی انجام می گیرد. پس از گذراندن این سطح دیگر نیازی به استفاده از چرتکه نبوده و محاسبات تنها به صورت ذهنی انجام می گیرد. هنگامیکه هر دو نیمکره مغز فعال شوند و به صورت مداوم به تمرینات ذهنی بپردازید، سرعت محاسبات افزایش می یابد. البته چرتکه تنها به افزایش سرعت محاسبات نمی پردازد. یادگیری ریاضیات با استفاده از این روش مزایا دیگری نیز دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

مزایا شرکت در کلاس های آموزش چرتکه

شرکت در کلاس آموزش چرتکه مزایا بسیار زیادی دارد که می توانید تاثیر آن ها را در سال های آینده مشاهده کنید. از مهم ترین مزایا این آموزش می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

یادگیری مهارت های حرکتی

برای استفاده از چرتکه باید از انگشتان و دست خود استفاده کنید. با تمرین مداوم حرکت دانه ها در ذهن شبیه سازی می شود. همین موضوع به افزایش کارایی مغز کمک بسیار زیادی خواهد کرد. استفاده از این روش به شبیه سازی ارگان های حسی نیز کمک بسیاری می کند.

کمک به افزایش تمرکز
کمک به افزایش تمرکز

کمک به افزایش تمرکز

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد در طول زندگی به آن دچار هستند، عدم تمرکز است. برخی از افراد تصور می کنند که افزایش تمرکز در سن کودکی امکان پذیر نیست. استفاده از چرتکه می تواند به افزایش تمرکز در سنین کودکی کمک بسیاری کند.

اگر دقت کرده باشید هنگامیکه از دانش آموزان سوالی می شود، آن ها با دقت به سوال گوش کرده و سپس به آن پاسخ می دهند. اگر به یادگیری چرتکه بپردازید، تمرکز شما افزایش خواهد یافت. بر اساس تحقیقات دانش آموزانی که پیش از دوران دبستان به یادگیری چرتکه پرداخته اند، نسبت به سایر دانش آموزان تمرکز بالاتری دارند. افزایش تمرکز تنها با تمرین و تدوام حاصل می شود. بنابراین یادگیری چرتکه یکی از بهترین روش ها برای بالا بردن تمرکز در کودکان است.

افزایش توانایی حل مسئله

چرتکه تاثیر زیادی در افزایش یادگیری حل مسائل دارد با افزایش تمرکز و قدرت حل مسائل نیز افزایش می‌یابد یادگیری چرتکه در سنین کم سبب می‌شود که کودکان در سنین بالا توانایی حل مسئله را یاد گرفته و از آن در زندگی بهره ببرند.

افزایش حافظه

امروزه با افزایش مشغله، حافظه افراد تا حد قابل توجهی کاهش یافته است. استفاده از چرتکه در سنین پایین می تواند به افزایش قدرت حافظه کمک بسیاری کند. ازآنجاییکه آموزش با استفاده از این روش به صورت ذهنی انجام می گیرد حافظه تا حد قابل توجهی افزایش می یابد.

کاهش استرس

چرتکه تاثیر زیادی در کاهش استرس و آرام سازی ذهن دارد. بنابراین به کاهش سطح اضطراب کمک کرده و موجب از بین رفتن استرس در طول روز می شود.

افزایش اعتماد به نفس کودک

اگر می خواهید که کودک شما اعتماد به نفس بالایی داشته باشد، توصیه ما شرکت در کلاس آموزش چرتکه است. یادگیری در سنین پایین اعتماد به نفس زیادی را در کودک شما ایجاد می کند. کودکان تشنه یادگیری هستند. بنابراین بهتر است از این فرصت برای یادگیری چرتکه در کودکان استفاده کنید.

افزایش اعتماد به نفس کودک
افزایش اعتماد به نفس کودک

سخن پایانی

 اگر قصد دارید که یادگیری کودک خود را بهبود ببخشید و تفکر منطقی را در او افزایش دهید، شرکت در کلاس آموزش چرتکه می تواند گزینه بسیار مناسبی برای کودک شما باشد. آموزش چرتکه در سنین پایین سبب بهبود یادگیری در کودک می شود. بنابراین فرزند شما در آینده می تواند موفقیت های بسیاری را کسب کند. همچنین این آموزش بر بهبود مهارت های تجسمی کودک نیز کمک بسیار زیادی می کند. بنابراین فرزند شما می تواند در بزرگسالی به راحتی با مشکلات مواجه شده و راه حل مناسبی برای آن ها بیابد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا