رپورتاژ

حسابداری در کانادا

حسابداری در کانادا

فهرست موضوعات این مطلب

معرفی رشته حسابداری در کانادا

رشته حسابداری عبارت است از رویه ثبت مبادلات مالی با استفاده از اعداد و متن موجود در اظهارنامه‌های مالی.

حسابداری در کانادا
حسابداری در کانادا

در حقیقت رشته حسابداری در کانادا ابزار ضروری برای رهگیری پرداخت مشتریان، دارایی‌ها و بدهی‌ها، تعیین سود و زیان و درنهایت رهگیری صحیح جریان مالی است.

می‌توان گفت که بدون رشته حسابداری عملاً کنترل دقیق انجام مبادلات مالی برای کارخانه‌ها، شرکت‌ها و صاحبان مشاغل بسیار سخت و در مواردی امکان‌پذیر نخواهد بود. باید اذعان کنیم که رویه حسابداری بسیار منظم است و برای استفاده‌کنندگان از اطلاعات مالی طراحی ‌شده است. این افراد عبارتند از سهامداران شرکت‌ها و کسب‌وکارها، مالکان شرکت‌های تجاری و بازرگانی، رهبران، کارفرماها و صاحبان مشاغل، مدیران، مشتری‌ها و سایرین.

مشخص است که سهامداران از اطلاعات مالی برای اتخاذ بهتر تصمیمات سرمایه‌گذاری خود، آموزش و یا کمک به کسب‌وکار موردنظرشان بهره می‌برند.

اهمیت رشته حسابداری در کانادا

در حقیقت باید بگوییم که رشته حسابداری از آن دست ‌رشته‌ های پرطرفدار در کانادا محسوب می‌شود. یک خبر خوب برای شما حسابداران عزیز این است که در سال ۲۰۱۹ در کانادا رشته حسابداری در فهرست ۱۵ شغل برتر و مورد نیاز در کانادا قرار گرفت. همچنین، بر اساس آماری که برای سال ۲۰۲۰ از سوی موسسه randstad  ارائه ‌شده است رشته حسابداری در کانادا در رتبه دوازدهم بهترین مشاغل در کانادا قرارگرفته است.

بازار کار رشته حسابداری در کانادا

افرادی که به ‌عنوان حسابداران مالی به دنبال کار در کانادا هستند بر اساس اینکه در کدام شهر و استان به دنبال کار می‌گردند، موقعیت‌های مختلف شغلی خواهند داشت. بنابراین، آینده شغلی در یک استان نسبت به استان دیگر متفاوت است. ۴ شرکت بزرگ حسابداری در کانادا که خدمات حسابداری و مشاوره ارائه می‌دهند عبارت‌اند ازKMPG ،Deloitte ،Pwc  و EY . این شرکت‌ها خدمات متنوع حسابداری از قبیل حسابداری، مشاوره مدیریت، مالیات، ارزیابی ریسک و ممیزی را انجام می‌دهند.

آینده شغلی حسابداری در کانادا بسیار مثبت است. علت این موضوع نیز این است که در سال‌های پیش رو صنعت حسابداری کانادا در انتظار ثبت رشد بزرگی است. اقتصاد کانادا در حال رشد است و پیچیدگی‌ها در ساختار مالیاتی و وضع قوانین مربوطه نیز رو به افزایش است. همه این عوامل دست ‌به ‌دست هم داده تا تقاضای بسیار زیادی را در بازار کار حسابدار در کانادا ایجاد کند.

در حقیقت پیش‌بینی می‌شود که در طی ۵ سال آینده، سود بخش صنعت به شکل قابل ‌توجهی افزایش خواهد یافت. افزایش شمار شرکت‌های کانادایی و چند ملیتی فرصت‌های شغلی بیشتری را برای خدمات مالی و حسابداری فراهم خواهد کرد.

حقوق یک حسابدار در کانادا چقدر است

میانگین حقوق دریافتی حسابداران در کانادا برابر با ۵۸۴۹۲ دلار کانادا در سال و یا ۳۰ دلار کانادا برای هر ساعت است. این میزان برای کسی که تازه شروع به کار حسابداری می‌کند معادل ۱۹.۴۹ دلار کانادا در ساعت و برای یک حسابدار خبره حداکثر ۴۳.۵۹ دلار کانادا در ساعت است.

حسابدارانی که سابقه کاری کمتری دارند حقوقشان از ۳۸۰۱۷ دلار کانادا در هر سال شروع می‌شود. این در حالی است که حسابداران با تجربه و زبده تا ۸۵۰۰۰ دلار کانادا در سال حقوق دریافت می‌کنند.

بنابراین حقوق دریافتی برای حسابداران کاملاً بستگی به میزان تجربه آن‌ها در این حوزه کاری دارد. در ادامه حقوق حسابداران را به تفکیک شهر زندگی در کانادا در جدول زیر آورده‌ایم.

حقوق حسابداران به تفکیک شهر در کانادا

حقوق سالانهتعداد حقوق در نظر گرفته‌ شدهشهر
$۶۳,۷۵۰۱۴۸ حقوقکبک
$۶۳,۳۷۵۳۴ حقوقساسکاچوان
$۶۱,۵۰۰۱۱ حقوقنیوبرانزویک
$۶۱,۲۵۰۶ حقوقپرنس ادوارد آیلند
$۵۹,۸۵۸۳۰۵ حقوقآلبرتا
$۵۷,۵۰۰۲۱۵۱ حقوقآنتاریو
$۵۷,۴۹۶۱۰۷۰ حقوقبریتیش کلمبیا
$۵۵,۰۰۰۱۶ حقوقنیوفاندلاند و لابرادور
$۵۴,۷۰۸۱۵ حقوقنوا اسکوشیا
$۵۲,۵۰۰۸۱ حقوقمانیتوبا

    همچنین در جدول زیر حقوق مشاغل مرتبط به حسابداری به نسبت تجربه و سابقه کاری آورده شده است.

حقوق حسابداران به تفکیک موقعیت شغلی در کانادا

حقوق سالانهتعداد حقوق در نظر گرفته شدهشغل
$۸۰,۰۰۰۵۰۶ حقوقتحلیل‌گر مالی ارشد
$۷۴,۰۰۰۷ حقوقحسابدار مالی ارشد
$۷۳,۷۵۰۲۴ حقوقحسابدار توسعه
$۷۲,۵۰۰۷۹۸ حقوقحسابدار ارشد
$۷۱,۲۵۰۴۸ حقوقکارمند حسابدار ارشد
$۷۰,۰۰۰۱۵۸ حقوقحسابدار هزینه
$۶۸,۴۵۶۱۲۸ حقوقحسابدار مالی
$۶۲,۵۰۰۹۶ حقوقحسابدار شرکت‌های بزرگ
$۶۰,۰۰۰۷۷ حقوقحسابدار مالیاتی
$۶۰,۰۰۰۸ حقوقحسابدار ممیزی ارشد
$۵۸,۵۰۰۴۱۳۰ حقوقحسابدار
$۵۱,۶۷۵۳۸۷ حقوقحسابدار تازه‌کار

آیا حسابداری یک شغل خوب در کانادا است

به‌ طورکلی قبل از پاسخ دادن به این سؤال که شغل حسابداری یا هر شغل دیگری یک شغل خوب است یا خیر، باید بررسی کنیم که معیارهای انتخاب یک شغل خوب کدام است. در زیر تعدادی از این فاکتورها را برایتان آورده‌ایم:

 • آیا به شغل موردنظر علاقه دارید؟
 • آیا شغل انتخابی نیازمند داشتن یک مدرک دانشگاهی است؟
 • مسیر شغلی شما چگونه خواهد بود؟
 • آیا این شغل ارزش سرمایه‌گذاری را دارد؟
 • آیا اهداف شما را برآورده می‌کند؟

حال اگر بخواهیم رشته حسابداری را به‌ طور خاص و در کشور کانادا بررسی کنیم، در پاسخ به این سؤال که آیا حسابداری شغلی خوب و قابل‌اطمینان است باید بگوییم که بله، حسابداری یکی از بهترین شغل‌ها در بین تمامی صنایع محسوب می‌شود. به‌ منظور اینکه رشته حسابداری را به‌عنوان یک شغل برای خود برگزینید، باید ببینید که آیا فرصت‌های شغلی مناسبی برای شما در بازار کار کانادا وجود دارد یا خیر.

بسیاری از کانادایی‌ ها شغل حسابداری را به‌عنوان شغل خود انتخاب می‌کنند. اگر به شغل حسابداری علاقه دارید باید بدانید که در صورت کوشش و کسب تجربه کافی، از یک حسابدار تازه ‌کار با درآمد پایین به یک حسابدار حرفه‌ ای با درآمد بسیار خوب خواهید رسید.

اگر بخواهیم ازنظر درآمد رشته حسابداری در کانادا این شغل را بررسی کنیم، باید بگوییم که اگر یک حسابدار تازه‌کار هستید باید بدانید که حقوق به نسبت خوبی دارید. به‌عنوان‌ مثال یک حسابدار در شهر انتاریو کانادا حقوقی معادل با ۳۵.۱۶ دلار کانادا در هر ساعت دریافت می‌کند.

اگر مسائل مالی را کنار بگذاریم، حسابداری نه ‌تنها به شما در تقویت مهارتتان در کار با اعداد کمک خواهد کرد، بلکه مهارت‌های دیگری را مانند مهارت چگونگی حل مسئله، مهارت درک کسب‌وکارها، مهارت رهبری و کار تیمی، برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی کارها و درنهایت روابط عمومی شما و مهارت چگونگی برقراری ارتباط با سایرین را در محیط کاری در شما تقویت خواهد کرد.

اپلای رشته حسابداری در کانادا

اگر قصد دارید تا برای رشته حسابداری در کانادا اپلای کنید و می‌خواهید برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا اقدام کنید، لازم است این بخش را حتماً مطالعه کنید.

چنانچه برای دوره کارشناسی حسابداری در کانادا اپلای می‌کنید، فرآیند تقریباً هم برای دانشجویان بومی و هم برای دانشجویان بین‌المللی یکسان است. با این‌ وجود دانشجویان بین‌المللی لازم است تا سطح مشخصی از مهارت زبان انگلیسی را ارائه دهند. پس قبل از اینکه برای ویزای تحصیلی کانادا در رشته حسابداری اقدام کنید پیشنهاد می‌کنیم قسمت‌های بعدی این مقاله را حتماً مطالعه کنید.

چگونه برای رشته حسابداری در کانادا اپلای کنیم

برای دوره حسابداری در کانادا در مقطع کارشناسی، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند از دو روش برای دانشگاه موردعلاقه خود اپلای کنند. ابتدا مطمئن شوید که در زمان کافی قبل از پایان یافتن مهلت اپلای درخواست خود را به دانشگاه ارائه داده‌اید. حال این دو روش که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردیم عبارت‌اند از:

 • مراجعه به وب‌سایت دانشگاه و تکمیل فرم آنلاین درخواست پذیرش.
 • استفاده از خدمات اختصاصی که دانشگاه برای پذیرش ارائه می‌دهد.

شرایط تحصیل در رشته حسابداری در کانادا

اغلب دانشگاه‌ها در کانادا معیارهای مشخصی را برای پذیرش در دوره کارشناسی رشته حسابداری در کانادا ارائه می‌کنند. با این ‌وجود، برخی از معیارهای پذیرش ممکن است برای هر دانشگاه متفاوت باشد. دانشجویان بین‌المللی باید فاکتورهایی که در ادامه آورده شده است را ارائه کنند تا بتوانند در رشته حسابداری در کانادا مشغول به تحصیل شوند:

 • متقاضیان باید یک پیشینه ۱۲ ساله از تحصیل خود ارائه دهند.
 • ارائه مدرک دیپلم
 • ارائه مدرکی مبتنی بر برخورداری از سطح مناسبی از زبان انگلیسی که هر دانشگاه یک حداقل نمره برای آزمون‌های آیلتس یا تافل را مشخص کرده است.
 • سطح مناسبی از دانش ریاضیات که با توجه به پیشینه تحصیلی متقاضی قابل ‌بررسی است.

حداقل نمره مورد نیاز زبان انگلیسی برای برخی از دانشگاه‌ ها در دوره کارشناسی رشته حسابداری در کانادا

OthersTOEFLIELTSدانشگاه
CAEL: 70۸۸۶.۵University of Brock
CAE:180
CAEL:70
iBT:100۶.۵University of Toronto
PTE:65
CAEL:70
CAE:180
iBT:90۶.۵University of British Columbia
PTE:60
CAE:190
CAEL:70
iBT:86۶.۵McMaster University
CAEL:70
MELAB:85
PTE:63
iBT:90۶.۵University of Waterloo
CAEL70
MELAB:85
PTE:60
iBT:86
PBT:560
۶.۵University of Calgary
CAEL:60
PTE:60
iBT:88
PBT:580
۶.۵Queen’s University at Kingston
MELAB:90iBT:92۷Dalhousie University
CAEL:70
PTE:60
iBT:86۶.۵University of Ottawa

شهریه و مدت زمان دوره‌ های آموزشی رشته حسابداری در کانادا

با توجه به اینکه هر دانشگاه شرایط خاص خود را برای پذیرش دارد، بنابراین شهریه دریافت شده از شما نیز بر اساس دانشگاه مورد علاقه تان متفاوت است.

ادامه تحصیل در رشته حسابداری در کانادا برای دانشگاه های تراز اول موجب می شود تا شما شهریه بیشتری را به نسبت سایر دانشگاه ها بپردازید.

همچنین، بر اساس اینکه در کدام دانشگاه برای دوره کارشناسی رشته حسابداری در کانادا درخواست می دهید، این دوره می تواند ۳ الی ۴ ساله باشد. دوره های تحصیلات تکمیلی نیز بر اساس نوع مدرک تحصیلی از یک سال تا ۳ سال طول می کشد.

درباره قیمت دلار کانادا در نوا اسکوشیا بخوانید.

هزینه تحصیل رشته حسابداری در کانادا

در حقیقت هزینه تحصیل در کانادا را باید به دو بخش شهریه دانشگاه و هزینه‌ زندگی در کانادا تقسیم‌ بندی کرد. هزینه ‌های زندگی در کانادا شامل هزینه اسکان در کانادا، هزینه غذا و حمل ‌و نقل و سایر هزینه‌ های جانبی می ‌شود که با توجه به شهر محل اقامت متفاوت است. در جدول زیر هزینه ‌های اسکان بر اساس اینکه از چه نوع محل اقامتی استفاده کنید بر اساس دلار کانادا آورده شده است:

هزینه ( دلار کانادا)نوع اسکان
۶۰۰۰اسکان در محیط دانشگاه
۹۶۰۰زندگی با یک خانواده محلی
۷۵۰۰خوابگاه یا اشتراک خانه با چند نفر
۸۴۰۰خانه خصوصی

بورسیه رشته حسابداری در کانادا

دانشجویان بین‌المللی که در دوره‌های تمام‌ وقت مقطع کارشناسی رشته حسابداری در کانادا ثبت ‌نام می‌کنند، اگر از پیشینه خوب تحصیلی برخوردار باشند می‌توانند از بورسیه‌ تحصیلی کانادا که برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود استفاده کنند.

بازار کار حسابدار در کانادا
بازار کار حسابدار در کانادا

کارشناسی ارشد رشته حسابداری در کانادا

معمولاً مدرک کارشناسی ارشد در رشته حسابداری در کانادا از طرف بیشتر شرکت‌ها برای موقعیت‌های خاص شغلی درخواست می‌شود. همچنین، ادامه تحصیل در رشته حسابداری در کانادا می‌تواند طیف وسیعی از موقعیت‌های شغلی را برای شما به وجود آورد. گرایش‌های رشته حسابداری در کانادا برای تحصیلات تکمیلی در ادامه فهرست شده است:

 • کارشناسی ارشد رشته حسابداری در کانادا
 • کارشناسی ارشد تجارت
 • کارشناسی ارشد مالی
 • کارشناسی ارشد MBA
 • کارشناسی ارشد تجارت بین‌الملل

دانشگاه های دارای رشته حسابداری در کانادا

اگر به دنبال این هستید که بدانید بهترین دانشگاه ‌های کانادا برای تحصیل در رشته حسابداری در کانادا کدام اند این بخش از مقاله را حتماً مطالعه کنید. دانشگاه‌های برتر کانادا در رشته‌های حسابداری و مالی بر اساس معیاری که موسسه رتبه سنجی QS ارائه کرده است عبارت‌اند از:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه کوییز
 • دانشگاه وسترن انتاریو
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه یورک
 • دانشگاه کنکوردیا
 • دانشگاه لاوال
 • دانشگاه مک مستر
 • دانشگاه کبک

همان‌طور که متوجه شدید ۱۳ دانشگاه برتر در رشته حسابداری در کانادا وجود دارد. این تعداد در مقایسه با کشور امریکا به ‌مراتب تعداد کمتری محسوب می‌شود. اما مطالعه در دانشگاه‌ های کانادا مزیت ‌های خاص خود را دارد. در بین دانشگاه‌های بالا، دانشگاه واترلو می‌تواند گزینه مناسبی باشد چرا که این دانشگاه برای دوره حسابداری یک بخش به ‌عنوان همکاری کارآموزی با صنعت در نظر گرفته است.

کد مشاغل رشته حسابداری در کانادا

بر اساس طبقه‌ بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)، مشاغل اجرایی مالی و تجاری، مشاغل حرفه‌ای در امور مالی و تجاری و حسابداران، بازرسان و مشاغل سرمایه‌گذاری در کد شغلی این رشته قرار می‌گیرند. این کد رشته که با کد شغلی ۱۱۱۱ شناخته می‌شود، برای حسابداران و بازرسان مالی است.

مشاغل بیشتر با این کد شغلی عبارت‌اند از: حسابداران عمومی، حسابدار مدیریت، حسابدار دارای پروانه رسمی، رئیس حسابداری، ممیز مالیاتی، کارشناس مالیات درآمد، حسابدار صنعتی و ممیز داخلی شرکت. البته مدیران مالی در این کد شغلی قرار نمی‌گیرند.

مسیر شغلی رشته حسابداری در کانادا

رشته حسابداری در کانادا دارای چندین نقش و حوزه کاری است. حسابداری خصوصی عموماً به آن دست از حسابدارانی اطلاق می‌شود که تنها با یک نوع کسب ‌وکار خاص همکاری می‌کنند. حسابداران در کسب‌ وکارهای کوچک ممکن است وظایف کلی که نیاز به آماده‌سازی و ثبت اطلاعات حسابداری را دارند مشغول به فعالیت شوند. همچنین، برخی از کارهای مربوط به امور بانکی نیز به‌عنوان بخشی از وظایف محوله حسابداران می‌باشد.

اما حسابداران حرفه‌ای عموماً به سه دسته تقسیم می‌شوند: حسابداران مالیاتی، بازرسی و ممیزی، مشاوران حرفه‌ای حسابداری. حوزه کاری حسابداری مالیاتی روی امور مالی مربوط به دولت، استان و شهر مرتبط به کسب‌وکار تمرکز دارد. بازرسان حسابداری به صحت گزارشات مالی می‌پردازند و درستی رکوردهای مالی را مورد بررسی قرار می‌دهند. و در نهایت کسانی که در حوزه مشاوره حسابداری فعالیت می‌کنند خدمات متنوعی را برای مشاوره در امور مالی به شرکت‌ها ارائه می‌دهند.

مراحل پیدا کردن کار در رشته حسابداری در کانادا

برای اینکه بتوانید در رشته حسابداری در کانادا مشغول به کار شوید لازم است تا مراحلی که در ادامه به آن اشاره‌ شده است را بگذرانید.

اخذ مدرک حسابداری از یک موسسه معتبر در کانادا

برای اینکه تبدیل به یک حسابدار حرفه‌ای در کشور کانادا شوید، ابتدا لازم است که دوره تحصیلی رشته حسابداری در کانادا را در یکی از مؤسسات آموزشی معتبر بگذرانید. برای این منظور لازم است تا در یکی از دوره‌های رشته‌ ام بی ای MBA (business administration) در کانادا با تمرکز بر حسابداری در سطح کارشناسی شرکت کنید و یا در رشته حسابداری ثبت‌ نام کنید. ثبت ‌نام در رشته حسابداری در کانادا شامل دوره‌های اضافی در مدیریت، بازاریابی و امور مالی می‌شود. اگر در یکی از رشته‌های بالا ثبت ‌نام کنید اولین قدم را برای ورود به‌ صورت حرفه ‌ای به بازار کار کانادا در رشته حسابداری برداشته ‌اید.

شرکت در برنامه آموزشیCPA  در کانادا

انجمن اعطا کننده پروانه رسمی به حسابداران حرفه‌ای (Chartered Professional Accountants) در کانادا، مرجع اصلی دولتی برای ارائه مدرک حسابداری در کانادا محسوب می‌شود. برای اینکه در برنامه آموزش حرفه‌ای ارگان مذکور یا همان CPA پذیرفته شوید باید یکسری ضوابط و معیارهای مشخص را بگذرانید. این ضوابط برای این در نظر گرفته ‌شده‌اند تا از این موضوع مطمئن شوند که شما آماده ورود حرفه‌ای به بازار کار رشته حسابداری در کانادا هستید. در انتهای دوره آمادگی، شما باید یک آزمون ۳ روزه را با موفقیت پشت سر بگذارید تا مدرک CPA را در رشته حسابداری در کانادا دریافت کنید.

کارآموزی در رشته حسابداری در کانادا

حال که مراحل بالا را با موفقیت پشت سر گذاشتید، برای اینکه آماده ورود حرفه‌ای به بازار کار رشته حسابداری در کانادا شوید باید حداقل یک دوره شامل ۳۰ ماه آموزش و کارآموزی را در این رشته بگذرانید.

معمولاً توصیه می‌شود که در۶ مهارت فنی زیر آمادگی و تسلط خود را در طی این دوره نشان دهید. این مهارت‌ها عبارت‌اند از:

 • گزارش مالی
 • مدیریت حسابداری
 • صحت در حسابداری و ممیزی
 • راهبرد و حکمرانی
 • امور مالی
 • مالیات

اما تنها موارد تکنیکی که در بالا به آن اشاره شد مورد ارزیابی قرار نمی‌گیرند و شما باید سایر مهارت‌های خود را مانند مهارت‌های رهبری، مدیریت و برقراری ارتباط بین فردی را نیز تقویت کنید. این مهارت‌ها نیز زیر نظر یک سوپروایزر و راهنما به‌عنوان منتور CPA در استان محل زندگی شما در شما توسعه می‌یابد و به‌عنوان بخشی از ارزیابی مهارت‌های شما در فرم CPA در نظر گرفته خواهد شد.

به‌ علاوه شما باید یک گزارش کلی از میزان پیشرفتتان در ابزار گزارش تجربه عملی (Practical Experience Reporting Tool) همانند آنچه به‌طور اختصاصی برای استان شما مشخص‌شده است فراهم کنید. به‌عنوان مثال در انتاریو کانادا، باید حداقل دو بار در هرسال این گزارش‌ها ارائه شوند.

اگرچه مسیر ورود به شغل حسابداری در کانادا ممکن است کمی چالش ‌برانگیز به نظر برسد، اما شک نکنید که آینده شغلی روشنی را پیش روی شما قرار خواهد داد. همچنین، برای اینکه بتوانید صاحب یک شغل در کانادا شوید، می‌توانید با مراکز کاریابی در کانادا در تماس باشید.

کار حسابداری در کانادا بدون نیاز به مدرک دانشگاهی

نکته بسیار جالب این است که شما می‌توانید حتی بدون داشتن مدرک دانشگاهی در رشته حسابداری در کانادا مشغول به کار شوید. البته شرط ورود به بازار کار در کانادا در رشته حسابداری این است که یک تجربه کاری مرتبط به میزان ۸ سال را ارائه دهید که نشان دهد شما دارای مهارت‌های کلیدی اصلی برای مشغول شدن به کار در رشته حسابداری در کانادا هستید.

همچنین، ۳ توصیه‌نامه از ۳ مرجع را باید برای اثبات ادعای تجربه کاری خود به همراه انگیزه نامه شخصی ارائه دهید. به‌علاوه، باید دوره‌های آموزشی CPA در کانادا را به‌طور کامل و با موفقیت پشت سر بگذارید.

آیا مدرک حسابداری از دانشگاه های ایران در کانادا اعتبار دارد

قبل از شروع به کار در کانادا، اگر یک مدرک دانشگاهی در رشته حسابداری دارید که از خارج از کانادا دریافت کرده‌اید، لازم است در ابتدا آن را برای موسسه CPA کانادا ارسال کنید تا مورد ارزیابی قرار گیرد. برای دریافت اطلاعات دقیق از شرایط، تحصیل و کار رشته حسابداری در کانادا می‌توانید همین حالا با همکاران ما تماس بگیرید.

قیمت دلار کانادا در نوا اسکوشیا
قیمت دلار کانادا در نوا اسکوشیا

خدمات موسسه تراست برای رشته حسابداری در کانادا

پیش از هر چیز خوب است بدانید که موسسه مهاجرتی تراست از سابقه‌ای طولانی برای انجام کلیه خدمات مرتبط با مهاجرت تحصیلی به کانادا برخوردار است. اخذ ویزای دانشجویی و دریافت پذیرش از مؤسسات مختلف آموزشی در کانادا، برخی از مهم‌ترین خدماتی هستند که مجموعه تراست برای متقاضیان مهاجرت به کانادا در نظر گرفته است. در ادامه به برخی از خدمات موسسه تراست برای ادامه تحصیل رشته حسابداری در کانادا اشاره‌شده است:

ارائه مشاوره مهاجرت تحصیلی به کانادا

یکی از اولین اقداماتی که موسسه تراست برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا در نظر گرفته است، ارائه مشاوره‌های کاملاً تخصصی به متقاضیان تحصیل در کانادا است. با توجه به تجربه و تخصصی که مشاوران برجسته تراست در انجام کارهای مهاجرتی دارند، می‌توانید بهترین راهنمایی‌های لازم را برای مهاجرت تحصیلی به کانادا از کارشناسان تراست دریافت کنید.

چراکه کارشناسان تراست به‌تمامی شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در کانادا اشراف کامل دارند و می‌توانند ضمن بررسی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌های لازم را برای کسب نتیجه مطلوب، به شما ارائه دهند.

ذکر این نکته ضروری است که اگرچه ممکن است مسیر مهاجرت تحصیلی برای اکثر دانشجویان و متقاضیان تحصیل در کانادا مسیری تازه و شاید ناشناخته باشد، اما مشاوران تراست بارها تمامی مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند و به‌خوبی با تمام مشکلات و اقدامات ضروری برای رسیدن به نتیجه دلخواه آشنایی کامل دارند.

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم جهت جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه، حتماً از مشاوره‌های کارشناسان مجرب تراست استفاده کنید.

جمع‌آوری مدارک و تکمیل فرم‌های موردنیاز

شاید در نگاه اول جمع‌آوری مدارک برای ارسال به مؤسسات آموزشی در کانادا کار چندان دشواری به نظر نرسد. اما جالب است بدانید که یکی از مهم‌ترین مراحل در فرآیند مهاجرت تحصیلی به کانادا، تهیه و جمع‌آوری مدارک موردنیاز است.

چنانچه بخواهید مدارک خود را برای مؤسسات آموزشی در کانادا ارسال کنید، نیاز به تهیه مدارکی مانند رزومه تحصیلی، توصیه‌نامه و انگیزه نامه خواهید داشت. در حقیقت، این مدارک جزء مهم‌ترین مدارکی هستند که در اخذ پذیرش تحصیلی شما از یک موسسه آموزشی در کانادا نقش بسیار برجسته‌ای ایفا می‌کنند.

ممکن است از یک رزومه تحصیلی بسیار قوی برخوردار باشید، اما خوب است بدانید که نحوه نگارش یک رزومه تحصیلی و یا انگیزه نامه، به‌اندازه خود رزومه در اخذ پذیرش شما از موسسه آموزشی موردنظر نقش خواهد داشت. کارشناسان تراست به‌خوبی با نحوه نگارش و تهیه رزومه، توصیه‌نامه و انگیزه نامه آشنایی کامل دارند و می‌توانند مدارک شما را به بهترین شکل جمع‌آوری و به مراکز آموزشی در کانادا ارسال نمایند.

اما یکی دیگر از جنبه‌های مهمی که ممکن است دانشجویان به آن توجه کافی را نداشته باشند، تهیه و جمع‌آوری مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. در حقیقت، شما علاوه بر اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا نیاز دارید تا ویزای کانادا را نیز برای رفتن به این کشور به دست آورید.

جمع‌آوری و ارسال مدارک برای اداره مهاجرت کانادا جهت اخذ ویزا یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین مراحل در فرآیند مهاجرت تحصیلی به کانادا است. کارشناسان تراست می‌توانند به‌خوبی مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای کانادا را جمع‌آوری و نگرانی‌های شما را از این بابت کاملاً برطرف نمایند.

اخذ پذیرش از مؤسسات آموزشی، کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا

کارشناسان مجرب تراست از تجربه‌ای طولانی و بسیار درخشان در اخذ پذیرش از مؤسسات آموزشی مختلف در کشور کانادا برخوردار هستند. یکی از مشکلاتی که دانشجویان معمولاً در اخذ پذیرش از دانشگاه‌های کانادا با آن مواجه هستند، عدم برخورداری از شناخت و آگاهی کافی نسبت به مؤسسات مختلف آموزشی در کانادا است.

مشاوران مهاجرت تحصیلی کانادا در تیم تراست ضمن آشنایی کامل با تمامی مؤسسات آموزشی در کشور کانادا، از شرایط پذیرش در مدارس دولتی و خصوصی، کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی نیز آگاهی کامل دارند. به‌علاوه، کارشناسان خبره تراست از شرایط اخذ بورسیه‌های تحصیلی، وام‌ها و جوایز تحصیلی که به دانشجویان بین‌المللی و ایرانی در کانادا اعطا می‌شود نیز کاملاً مطلع هستند.

در صورت استفاده از خدمات تراست، کارشناسان مجموعه ابتدا شرایط تحصیلی شما را به‌دقت موردبررسی قرار می‌دهند. درنتیجه و در مدت کوتاهی، بهترین مؤسسات آموزشی در کانادا که برای شرایط خاص شما مناسب هستند به شما معرفی خواهد شد. در این صورت ضمن انتخاب بهترین برنامه آموزشی در کانادا، در وقت و هزینه‌های شما نیز صرفه‌جویی می‌شود.

همچنین، کارشناسان تراست تمامی مراحل اپلای کانادا را برای شما انجام خواهند داد و چنانچه نیاز به تکمیل فرم و انجام مکاتبات اداری با مؤسسات آموزشی در کانادا وجود داشته باشد، کارشناسان مجرب تراست می‌توانند به‌خوبی شما را در این زمینه نیز یاری کنند.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا

یکی دیگر از مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا، اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. با توجه به این موضوع که مدارک داوطلبان برای دریافت ویزا باید به‌درستی و با دقت کامل جمع‌آوری و به سفارت کانادا ارائه شود، متقاضیان می‌توانند تمامی کارهای اخذ ویزای تحصیلی را به یکی از وکلای رسمی مهاجرت در موسسه تراست بسپارند. مجموعه تراست با برخورداری از تیمی بسیار حرفه‌ای و با تجربه، تمامی کارهای اخذ ویزای کانادا را از صفرتا صد برای شما انجام خواهد داد.

رفع ریجکتی ویزای دانشجویی کانادا

چنانچه با درخواست ویزای تحصیلی شما موافقت نشده باشد، می‌توانید برای رفع ریجکتی ویزای کانادا و بررسی دلایل ریجکتی با یکی از وکلای رسمی مهاجرت کانادا در موسسه تراست مشورت کنید. برای رفع ریجکتی ویزای کانادا روش‌های مختلفی وجود دارد که وکلای تراست با بررسی دقیق پرونده شما در اداره مهاجرت، می‌توانند با ارائه راه‌حل‌های مناسب، بیشترین کمک‌های لازم را برای شما فراهم نمایند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا