رپورتاژ

صرافی کوکوین،صرافی محبوب ایرانیان

صرافی کوکوین،صرافی محبوب ایرانیان

تفاوتی ندارد که شما یک سرمایه‌گذار یا معامله‌گر باتجربه باشید یا یک تازه‌وارد، در هر صورت در هفت روز هفته چند بار عبارت «ارز دیجیتال» را می‌شنوید. بازار رمز ارزها گام‌ بزرگی برای تحول مبادلات سنتی و حذف واسطه‌های مالی برداشته است. با آغاز فعالیت پلتفرم‌ها در این حوزه، اکنون تمام افراد بدون‌نیاز به بانک می‌توانند به راحتی نقل و انتقالات خودشان را انجام دهند. صرافی کوکوین یکی از پلتفرم‌های محبوب و شناخته‌شده میان صرافی‌های ارزهای دیجیتال است که به کاربران کمک می‌کند تا به خریداران و فروشندگان دسترسی داشته باشند و با خرید و فروش در صرافی سود کسب کنند.

صرافی کوکوین (Kucoin)، توانسته است جایگاهش را به‌عنوان یکی از پلتفرم‌های معاملاتی محبوب‌ در امور مالی متمرکز تثبیت کند. در چند سال گذشته، درخواست‌های مردم برای فعالیت در ارزهای دیجیتال افزایش چشمگیری داشته است و به یکی از دلایل توسعه صرافی‌‌‌ها در این حوزه تبدیل شده‌اند. کوکوین صرافی متمرکزی است که با هدف ایجاد بستر معاملات خرید و فروش ارزهای دیجیتال ایجاد شده است. اساسی‌ترین ویژگی صرافی کوکوین، به صرفه بودن کارمزدهای معاملاتی است که میان ارائه‌دهندگان پلتفرم خرید و فروش ارزهای دیجیتال شهرت خوبی کسب کرده است.

صرافی محبوب ایرانیان
صرافی محبوب ایرانیان

همه پلتفرم‌های معاملاتی در جهان، در همه بازارها، از بورس گرفته تا فارکس و ارزهای دیجیتال، بابت خدماتی که به شما ارائه می‌دهند کارمزد دریافت می‌کنند. مسئله کارمزد یکی از فاکتورهای مهم کاربران برای انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال است. کارمزد صرافی‌های ارز دیجیتال برای معامله‌گرانی که به صورت دائمی و همیشگی معامله می‌کنند دارای اهمیت زیادی است. زمانیکه هدف افراد از ورود به بازار های مالی صرفا سرمایه‌گذاری باشد، میزان کارمزد چندان اهمیت ندارد اما برای افرادی که به طور دائمی ترید می‌کنند میزان کارمزد هر صرافی از اهمیت بالایی برخوردار است.

صرافی کوکوین (KuCoin) برای هر سفارش تقریبا ۰.۱ درصد کارمزد دریافت می‌کند. اگر در ظاهر به این نکته نگاه کنیم میزان کارمزد دریافتی کوکوین بسیار پایین است اما اگر این میزان را برای مدت طولانی محاسبه کنیم با مبلغ قابل توجهی روبرو خواهیم شد. خواندیم که صرافی کوکوین یکی از کمترین کارمزدها را در بین صرافی‌های ارز دیجیتال را دارد ولی با این حال در صورت محاسبه این میزان کارمزد در بلند مدت مبلغ زیادی به دست می‌آید.

البته وقتی از کارمزد صرافی‌ها صحبت می‌کنیم، باید اشاره کنیم که سه نوع کارمزد در صرافی‌ها وجود دارد: کارمزد معاملات، کارمزد برداشت و کارمزد توزیع سفارش‌ها. همان‌ طور که از نامشان پیداست، این سه نوع کارمزد مختص خدمات مختلف هستند و هرکدام در یک سرویس خاص به کار می‌روند.

 صرافی‌های ارز دیجیتال یکی از اساسی‌ترین بخش‌ها در اکوسیستم ارزهای دیجیتال هستند که امروزه بدون وجود آنها، خرید و فروش و معامله این ارزها ممکن نیست. در این بین، برخی صرافی‌ها مانند بایننس و کوین بیس و کوکوین وجود دارند که  صرافی‌های متمرکز محسوب می‌شوند، بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال دنیا هستند و حجم معاملات آنها بسیار بالاست. انجام معامله در این صرافی‌ها بسیار آسان است و به‌دلیل نقدینگی بالایی که دارند، معاملات در آنها با سرعت زیادی انجام می‌شوند؛ اما این صرافی‌ها از مشکلاتی هم رنج می‌برند که تا حدی از محبوبیت آنها در نزد کاربران می‌کاهد. برای بررسی صرافی‌های ارزدیجیتال مناسب ایرانیان وبسایت ایران بروکر را مشاهده کنید.

سال گذشته صرافی بایننس بر اساس تحریم‌های مختلف تصمیم گرفت تا احراز هویت را برای کاربران خود اجباری کند. از این رو کاربران ایرانی به دلیل محدودیت‌ها و تحریم‌های بین المللی نتوانستند در این صرافی احراز هویت کنند و صرافی بایننس از دسترس کاربران ایرانی خارج شد. خروج کاربران ایرانی و بلاتکلیف بودن آنها سبب شد تا به دنبال صرافی مناسبی به عنوان جایگزین صرافی بایننس باشند. براساس نظرسنجی میان کاربران فعال ایرانی در بازار رمز ارزها، صرافی کوکوین درخواست‌های بیشتری برای ثبت نام داشتند.

صرافی کوکوین، پلتفرم محبوب جهانی

صرافی، یک پلتفرم برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است و صرافی کوکوین پلتفرم معامله ارزهای دیجیتال است که از سراسر جهان دارای کاربران بسیاری است. این صرافی مدعی است که بیش از ۸ میلیون کاربر دارد. همه روزه در این صرافی بیش از ۴۰۰ ارز دیجیتال  خرید و فروش می‌شود. براساس گفته‌های مدیران این شرکت صرافی کوکوین از سال ۲۰۱۳ تاسیس شده است؛ اما صرافی کوکوین در سال ۲۰۱۷ افتتاح شد و از همان سال شروع به فعالیت کرد. معاملات صرافی بایننس ۲۰ برابر بیشتر از صرافی کوکوین است البته این میزان گردش مالی برای معامله‌گران کافی است و نقدشوندگی خوبی را به آنها ارائه می‌دهد. این پلتفرم علاوه بر گزینه‌های معاملاتی پایه، حاشیه، معاملات آتی و معاملات همتا به همتا (P2P) را ارائه می‌دهد. کاربران همچنین می‌توانند برای به دست آوردن جوایز، ارز دیجیتال خود را به اشتراک بگذارند یا قرض دهند. در مقایسه با برخی از رقبا، KuCoin کارمزد‌های معاملاتی پایینی را ارائه می‌دهد که آن را به گزینه‌ای جذاب برای علاقه‌مندان بازار ارز دیجیتال تبدیل می‌کند.

ثبت نام در کوکوین

ثبت نام در صرافی کوکوین بسیار آسان است و شما می‌توانید در کمتر از پنج دقیقه در این صرافی افتتاح حساب کنید. ثبت نام در این صرافی کاملا رایگان است. کوکوین بر اساس کمیسیون فعالیت می‌کند؛ یعنی همانطور که گفته شد ثبت نام و افتتاح حساب در کوکوین رایگان است؛ اما برای انجام هر معامله، درصد بسیار کمی از مبلغ معامله به‌عنوان کمیسیون کوکوین از کاربران گرفته می‌شود

واریز و برداشت پول:

صرافی کوکوین (kucoin) برای واریز و برداشت دو روش را به کاربران خود ارائه می‌دهد. معامله‌گران می‌توانند برای انتقال پول خود از دو روش انتقال با ارزهای فیات و انتقال با ارزهای دیجیتال استفاده کنند. انتقال با ارزهای فیات در بین کاربران محبوبیت چندانی ندارد و کاربران بیشتر از روش واریز و برداشت به صورت ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

صرافی محبوب ایرانیان
صرافی محبوب ایرانیان

معاملات دوطرفه:

معامله‌گران در بخش معاملات دوطرفه قادر خواهند بود تا هم از صعود و هم از نزول قیمت درآمد داشته باشند. در حالت عادی یا همان حالت اسپات (‌spot) معامله‌گران فقط از صعود قیمت درآمد خواهند داشت.

حجم گردش مالی مناسب:

میزان کاربران یک کارگزاری در بازار بر سرعت معاملات تاثیر مستقیم دارند و هرچقدر تعداد افراد بیشتر شود سرعت معاملات بیشتر می‌شود. صرافی کوکوین هم اکنون از ۱۰۰ کشور کاربر فعال دارد و تعداد این کاربران بیش از ۶ میلیون نفر از سراسر جهان است.

فعال بودن صرافی در کل هفته:

صرافی کوکوین در بیست و چهار ساعت و هفت روز هفته فعال است و کاربران می‌توانند هر زمان که می‌خواهند از این صرافی استفاده کنند.

ارائه گسترده رمز ارزها :

صرافی کوکوین با ارائه رمز ارزها به صورت گسترده، دغدغه عدم پشتیبانی ارزهای دیجیتال توسط صرافی‌ها را حل کرده است.

این صرافی به کاربران خود به  بیش از ۵۰۰ رمز ارز دسترسی می‌دهد.

کارمزد در صرافی کوکوین:

به طور مفصل در ابتدای این متن به موضوع کارمزد پرداخته شد. همانطور که خواندید صرافی کوکوین، از کاربران خود کارمزد کمی را دریافت می‌کند.

اپلیکیشن و رابط کاربری:

اپلیکیشن و سایت کوکوین دارای محبوبیت بسیاری است و رابط کاربری آسانی را برای معامله‌گران طراحی کرده است. لازم است ذکر شود که طراحی صرافی کوکوین بسیار به صرافی بایننس شباهت دارد. صرافی کوکوین به مشتریان خود از طریق دستگاه‌های دسکتاپ و موبایل به حساب‌های معاملاتی دسترسی می‌دهد. شما پس از ثبت نام در صرافی کوکوین می‌توانید به راحتی وارد این اپلیکیشن‌ها شوید و به خرید و فروش ارز‌های دیجیتال بپردازید. استفاده از این اپلیکیشن‌ها هزینه‌ ندارد و برای استفاده از آنها شما مبلغی را پرداخت نمی‌کنید.

سایت کوین مارکت کپ

اعتبار صرافی کوکوین را می‌توان از طریق سایت کوین مارکت کپ بررسی کرد، این سایت به صرافی کوکوین رتبه ۵ را داده است. باید بدانید که رتبه همه چیز متغیر است و فقط به مطالب ذکر شده در سایت‌ها و منابع مختلف بسنده نکنید و تحقیقات گسترده‌ای داشته باشید. زیرا ممکن است که هر اتفاقی برای این صرافی و یا دیگر صرافی‌های ارز دیجیتال بیفتد. برای اطلاعات بیشتر درمورد این صرافی به وبسایت ایران بروکر مراجعه کنید.

سایت کوین مارکت کپ
سایت کوین مارکت کپ

اهمیت امنیت در رمز ارزها

رمز ارزها دارایی دیجیتال هستند و نگهداری آنها به صورت فیزیکی امکان پذیر نیست. از این رو حفظ امنیت آنها بسیار مهم است. زیرا شما نمی‌توانید در‌ صورت به وجود آمدن یک اتفاق آنها در جیب خود بگذارید و از رمز ارزهای خود محافظت کنید. ریزش های اخیر بازار رمز ارزها می‌تواند نشانه خوبی باشد تا کاربران این حوزه بیش از پیش به ریسک‌های بازارهای مالی فکر کنند و برای دارایی خود تصمیم جدی بگیرند. ریسک سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، از بسیاری از بازارهای دیگر بیشتر است. غالباً قوانین مشخصی در مورد ارزهای دیجیتال وجود ندارد. البته این بدان معنا نیست که این ارزها غیرقانونی هستند؛ بلکه در بیشتر کشورها هنوز قانون‌گذاری مشخصی در مورد آنها انجام نشده است. برای ارزهای دیجیتال تضمینی مبنی بر فروش آنها وجود ندارد البته با گسترش این بازار می‌توان گفت که این مشکل نیز تا حدودی حل شده است.

صرافی کوکوین برای ایرانیان مناسب است؟

پاسخ این سوال به صورت قطعی وجود ندارد. صرافی کوکوین به ایرانیان اجازه فعالیت می‌دهد اما کاربران ایرانی قادر به احراز هویت در این صرافی نیستند. تحریم‌های بین المللی که کشور ایران را درگیر کرده است سبب شده تا شرکت‌‌های خارجی علاقه به ارائه خدمات به ایرانیان نشان ندهند و اگر خدماتی به ایرانیان ارائه دهند غیرقانونی محسوب می‌شود.

کاربران ایرانی می‌توانند بدون احراز هویت در صرافی کوکوین ثبت نام کنند و روزانه تا ۱ بیت کوین مجاز به خروج سرمایه هستند.

فراموش نکنید که صرافی بایننس نیز تا زمان اجباری نشدن احراز هویت، برای کاربران ایرانی گزینه اول محسوب می‌شد. از این رو شما نیز باید همواره گوش به زنگ اخبار باشید تا سرمایه خود را از دست ندهید. بازارهای مالی دارای چالش و ریسک‌های مختلفی است که نیاز است شما با آنها آشنا باشید می‌توانید از سایت ایران بروکر به عنوان مرجع معتبر و قدرتمند بازارهای مالی استفاده کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا