اخباراخبار سیاسیاخبار فرهنگی

دلیل اصلی فوت ابوالفضل امیرعطایی نوجوان ۱۶ ساله

دلیل اصلی فوت ابوالفضل امیرعطایی نوجوان ۱۶ ساله

دلیل اصلی فوت ابوالفضل امیرعطایی نوجوان ۱۶ ساله که ارگان رسانه‌ای قوه قضائیه (میزان) به نقل از دادستان شهر ری درباره طرح برخی شایعات در خصوص فوت ابوالفضل امیرعطایی، نوجوان ۱۶ساله توضیحاتی ارائه کرد.

فوت ابوالفضل امیرعطایی
فوت ابوالفضل امیرعطایی

درگذشت ابوالفضل امیرعطایی

طی روزهای گذشته برخی رسانه‌ها اخباری در رابطه با وضعیت نوجوانی به نام ابوالفضل امیرعطایی که متاسفانه جان خود را از دست داده است، منتشر کردند.

برخی رسانه‌های مدعی شدند که ابوالفضل امیرعطایی، نوجوان ۱۶ ساله همزمان با حوادث سال گذشته از ناحیه سر مورد اصابت گلوله گاز اشک‌آور قرار گرفته و بعد از ۸ ماه فوت کرده است.

خبرگزاری میزان به نقل از رحیمی دادستان شهرری نوشت:

* این فرد ساکن دولت آباد شهرری بوده است. در روز حادثه این نوجوان به همراه یکی از دوستانش با موتورسیکلت برای خرید به منطقه دیلمان می‌رود که از پشت جسم سختی به سرش برخورد می‌کند و پس از این حادثه وارد زندگی نباتی می‌شود.

* پس انتقال این فرد به اتاق عمل برای بررسی بیشتر، هیچ جسم یا شیئی در سر وی پیدا نشده است و نظر نهایی پزشک که در پرونده پزشکی او نیز موجود است فقط بر برخورد جسم سنگین به سر او تاکید دارد.

* در پی وقوع این حادثه پرونده‌ای در دستگاه قضایی تشکیل و به شعب تحقیق دادسرا ارجاع داده شد و موضوع به دقت مورد بررسی قرار گرفت.

* با توجه به اینکه حادثه در زمان وقایع سال گذشته و بروز شلوغی در شهرری به وقوع پیوسته بوده، اولین فرضیه‌ای که از سوی قاضی پرونده مورد بررسی قرار می‌گیرد حضور یا عدم حضور نیروهای انتظامی یا حافظ امنیت در منطقه بوده که در تحقیقات به عمل آمده مشخص می‌شود در زمان بروز حادثه برای مرحوم امیرعطایی، هیچ نیروی پلیس یا حافظ امنیتی در منطقه محل حادثه حاضر نبوده است.

* طبق معاینات انجام شده، گزارش موجود در پرونده و تحقیقات انجام‌شده تا امروز مشخص شده که گلوله جنگی یا پوکه گاز اشک‌آور به سر ابوالفضل امیرعطایی برخورد نکرده است.

* هنوز مشخص نیست جسم برخوردکرده به سر ابوالفضل امیرعطایی چه بوده است و پزشکی قانونی در حال بررسی پرونده است.

* ابوالفضل امیرعطایی از تاریخ ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ تا تاریخ ۲۰ بهمن در بیمارستان تحت درمان بوده و پس از آن در منزل نگهداری می‌شده است.

* با وجود تشکیل پرونده از سوی دستگاه قضا در این حادثه اما تاکنون هیچ شکایتی از سوی والدین یا اقوام ابوالفضل امیرعطایی ثبت نشده است.

گردآوری: کاشمر سلام

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا