رپورتاژ

آیا به عکاس عروسی انعام می دهید؟

بسیاری از فروشندگان در ایجاد روز عروسی شما واقعاً دیدنی نقش دارند. چه آرایشگر، دی جی، عکاس یا فیلمبردار شما باشد، هر فروشنده قابل اعتماد و قابل اعتمادی در روز عروسی شما ۱۱۰% آن را ارائه می دهد و بهترین محصول یا خدمات لعنتی را به شما ارائه می دهد.

بسیاری از فروشندگان در ایجاد روز عروسی شما واقعاً دیدنی نقش دارند. چه آرایشگر، دی جی، عکاس یا فیلمبردار شما باشد، هر فروشنده قابل اعتماد و قابل اعتمادی در روز عروسی شما ۱۱۰% آن را ارائه می دهد و بهترین محصول یا خدمات لعنتی را به شما ارائه می دهد. به هر حال، بسیاری از این فروشندگان به شدت به تبلیغات دهان به دهان تکیه می کنند، بنابراین عملکرد آنها در یک رویداد چیزی است که آنها را به کنسرت بعدی تبدیل می کند.  با این حال، برخی از فروشندگان از دریافت انعام آگاه هستند در حالی که برخی دیگر اینگونه نیستند. از لحاظ تاریخی، اگر عکاس عروسی خود صاحب کسب و کار باشد، «قرار نیست» انعام بدهید، اما آداب و رسوم آخرین چیزهایی هستند که علیرغم تکامل دائمی و سریع صنعت عروسی در حال تکامل هستند . بنابراین مطمئناً فرصتی برای تغییر وجود دارد. ما در آتلیه روبان به عنوان برترین آتلیه عروس در اصفهان فعالیت میکنیم.

قبل از دادن انعام به عکاس عروسی چه نکاتی را باید در نظر گرفت

اگر در نظر دارید به عکاس عروسی خود انعام بدهید، این از شما عالی است! باز هم، به هیچ وجه لازم نیست، اما اگر فکر می کنید ممکن است یک حرکت محبت آمیز باشد، در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

 • آیا در هر مقطعی به شما تخفیف دادند؟ تخفیف‌ها درست از جیب صاحبان مشاغل کوچک خارج می‌شود، بنابراین انعام دادن می‌تواند به شما کمک کند که قدردان زحمات آنها هستید و می‌خواهید به آنها نیز پس بدهید.

 • آیا آنها بیشتر از زمانی که قرارداد داشتند تیراندازی کردند؟ چه آن جلسه نامزدی یا روز عروسی شما باشد. آنها زود حاضر شدند یا دیر ماندند؟ یک نکته می تواند نشانه این باشد که برای وقت آنها ارزش قائل هستید.

 • آیا آنها بیش از انتظارات شما بودند؟ آیا آنها برای کمک به شما در عیب یابی مشکلات فراتر از مشکلات مربوط به عکاس وجود داشتند؟ آیا آنها با سنجاق کردن بوتونیه‌ها، شلوغی لباس‌ها مفید بودند یا در مقابله با استرس، زمان‌بندی تنگ و آرام نگه داشتن همه فوق‌العاده شگفت‌انگیز بودند؟

 • آیا آنها در مواقع عدم اطمینان و استرس مفید بودند؟

برخلاف ایده تاریخی «اگر صاحب کسب‌وکار هستند به آنها انعام ندهید»، بسیاری از صاحبان کسب‌وکار در طول هفته‌ها (یا ماه‌ها) برای کمک به مشتریان خود فراتر از آن عمل کردند. مشتریانی با جزئیات، برنامه ریزی مجدد و به تعویق افتادن بدون دریافت چک حقوقی. یک نکته می تواند حرکت خوبی برای نشان دادن قدردانی از کمک اضافی در سخت ترین زمان ها باشد، صرف نظر از اینکه صاحب کسب و کار هستند یا نه.

انعام به عکاسی عروسی
انعام به عکاسی عروسی

جایگزین های انعام دادن

برداشت شخصی من از دادن انعام به عکاس عروسی شما این است که اگر خدمات عالی دریافت کردید، راهی برای تشکر از شما، فراتر از کلمات ساده “متشکرم” پیدا کنید. برخی از حرکات می تواند بسیار بیشتر از مقدار کمی پول باشد. در اینجا چند گزینه جایگزین برای انعام دادن به عکاس عروسی آورده شده است:

 • یک نظر ۵ ستاره در نظرات گوگل آنها بنویسید بیشتر کسب‌وکارها نظرات گوگل را ترجیح می‌دهند زیرا مفیدترین نوع بررسی است، اما اگر عکاسان شما از پلتفرم‌های دیگری مانند TheKnot استفاده می‌کنند، می‌توانید نظر خود را در آنجا نیز بگذارید

 • از آنها چیزی بخرید خواه چند چاپ کوچک باشد یا چیز بزرگتر، مانند یک آلبوم ، خرید محصولات چاپ شده از طریق عکاسان به نفع شماست ، زیرا خاطرات ملموس فوق العاده عالی و باکیفیت خواهید داشت و کمک می کند تا مقداری پول نیز به آنها برگرداند. فکر کنید آن را به عنوان انعام با یک رشوه برای خودتان، بیش از حد.

 • فقط مناسب تگ کنید تبلیغات دهان به دهان همیشه بهترین راه برای جذب مشتریان جدید است و تبلیغات دهان به دهان شامل رسانه های اجتماعی نیز می شود . داشتن برچسب‌های واضح هنگام پست کردن عکس‌های خود به افراد دیگر کمک می‌کند در آینده راه خود را به آن فروشنده پیدا کنند.

 • آنها را در آینده استخدام کنید خواه برای یک جلسه سالگرد، عکس کارت تعطیلات، یا جلسات سبک زندگی اگر تصمیم به تشکیل خانواده دارید، همیشه در نظر داشته باشید که برای هر گونه نیاز عکاسی آینده با عکاس خود پرس و جو کنید. ما کاملاً دوست داریم بارها و بارها با مشتریان کار کنیم!

 • در مورد آنها صحبت کنید فعالانه عکاس خود را به افراد دیگر ارجاع دهید. آیا این بدان معناست که در گروه‌های محلی برنامه‌ریزی عروسی بمانید تا بتوانید فروشندگان خود را فریاد بزنید یا اگر شنیدید که همکاران ممکن است به خدمات آن‌ها نیاز داشته باشند، با توصیه‌هایی همراه شوید، تشویق‌کننده شخصی عکاس خود باشید و در مورد آنها به دنیا بگویید .

قبل از اینکه به عکاس عروسی خود انعام دهید این ۲ مورد را در نظر بگیرید

عکاس عروسی معمولاً از ابتدا تا انتها در کنار شماست و اغلب زمان زیادی را تا روز بزرگ با شما می گذراند. وقتی نوبت به قدردانی از زمان و کارشان می‌رسد، ممکن است قبلاً در طول پذیرایی  به آنها غذا بدهید (آنها در تمام روز با شما هستند و روی پاهای خود هستند) یا به روش دیگری قدردانی خود را نشان می‌دهید.

قبل از اینکه به عکاس عروسی خود مشاوره بدهید، این دو مورد را در نظر بگیرید:

 1. آیا انتظارات شما برآورده شد؟

 2. در قرارداد شما چه نوشته شده است؟

شماره ۱: آیا عکاس عروسی شما انتظارات شما را برآورده کرد؟

همانطور که قبلاً گفته شد، انعام دادن همیشه مورد استقبال قرار می گیرد اما الزامی نیست. این امر به ویژه در صورتی صادق است که از خدماتی که از عکاس عروسی خود دریافت کرده اید راضی نباشید.

با این حال، اگر از عکاس عروسی خود و خدمات او راضی بودید، چه؟ 

اگر می خواهید به عکاس عروسی خود انعام بدهید، چند سوال از خود بپرسید

 • آیا آنها می‌توانستند در مورد مسائلی فراتر از مسائل مربوط به عکاسی شما، مانند کمک به سنجاق کردن بوتون‌ها، لباس‌های شلوغ و غیره به شما کمک کنند؟

 • چگونه آنها با جدول‌های زمانی فشرده برخورد کردند؟

 • عکاس چه تاثیری در حفظ آرامش همه داشت؟

 • آیا هر زمانی به شما تخفیف دادند؟

 • آیا آنها بیشتر از آنچه در قرارداد مقرر شده بود تیراندازی کردند؟

 • چگونه آنها انتظارات شما را برآورده کردند؟

 • آیا آنها در مواقع عدم اطمینان و استرس به شما کمک کردند؟

این سوالات می تواند به شما در تصمیم گیری در مورد انعام دادن (و چقدر) کمک کند.

شماره ۲: قرارداد خود را دوباره بررسی کنید

اکثر عکاسان عروسی کسب و کار خود را اداره می کنند و قیمت های خود را بر اساس آنچه که احساس می کنند برای مهارت ها، زمان و تلاششان منصفانه است تعیین می کنند.

خواندن قراردادتان ضرری ندارد و مطمئن شوید که از قبل انعام خودکار در نظر گرفته نشده استاگر یک کسب و کار شامل انعام در کارمزدهای خود می شود، لازم نیست نگران انعام اضافی باشید. 

پس از اینکه قرارداد خود را با عکاس عروسی خود بررسی کردید و مشخص کردید که آیا شامل انعام می شود یا خیر، می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید به عکاس خود انعام بدهید یا خیر.

انعام دادن به عکاسی عروسی
انعام دادن به عکاسی عروسی

اگر از یک تیم عکاسی استفاده می کنید، به چه کسی انعام می دهید؟

پاسخ واضح، عکاس عروسی است، اما عکاسان عروسی اغلب یک عکاس یا دستیار دوم دارند. اگر اینطور است، آیا از شما انتظار می رود که به همه انعام بدهید ؟

انعام دادن به هر یک از اعضای تیمی که در عکسبرداری عروسی شما نقش دارند، مناسب است، اما اگر خدمات آنها ارزشمند باشد یا فراتر از انتظارات شما باشد، لازم نیست.

عکاس

عکاسان معمولاً صاحب مشاغل خود هستند، بنابراین انعام دادن ضروری نیست، اما همیشه قدردانی می شود.

با این حال، همانطور که در بالا گفته شد، اگر عکاس شما فراتر از آنچه از او خواسته شده بود، عمل کرد، یک نکته راه بسیار خوبی برای نشان دادن قدردانی شما است، حتی اگر آنها صاحب کسب و کار باشند.

نفر دوم

همیشه یک نفر عکاسی نمی کند – معمولاً عکاسان از یک نفر دوم استفاده می کنند . نفر دوم عکاسی است که برای کار در کنار عکاس اصلی در طول یک رویداد استخدام می شود.

هنگامی که آنها ارزش اضافی ارائه می کنند، ضربه زدن به تیرانداز دوم مناسب است.

چه زمانی زمان مناسبی است که به عکاس عروسی خود انعام دهید؟

اینکه چه زمانی به عکاس عروسی انعام بدهید نیز یک تصمیم شخصی استبرخی از مشتریان دوست دارند در پایان جلسه خود به عکاس انعام دهند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند پس از دریافت و بررسی عکس های عروسی خود انعام دهند.

در پایان جلسه شما

برخی از مشتریان دوست دارند در پایان جلسه عکس خود شخصاً انعام دهند.

اگر تصمیم دارید در روز عروسی خود انعام بدهید، انعام دادن باید پس از انجام تمام خدمات انجام شوداگر با کنار گذاشتن پول نقد و گذاشتن آن در پاکت، نکاتی را از قبل آماده کرده باشید، انعام دادن به هر یک از فروشندگان آسان تر است. سپس، از آنجایی که شما مشغول لذت بردن از جشن های عروسی خواهید بود، هماهنگ کننده عروسی شما یا یکی از اعضای خانواده می تواند نکات را به درستی توزیع کند.

پس از دریافت عکس های شما

برخی از مشتریان پس از دریافت و بررسی عکس های عروسی خود ترجیح می دهند برای عکاس خود انعام بفرستند. انعام دادن به عکاس عروسی بعد از عروسی قابل قبول تلقی می شود زیرا تا زمانی که عکس های خود را دریافت نکنید با او ارتباط برقرار می کنید. ما به عنوان آتلیه در اصفهان عکس های شمارا در زودترین زمان ممکن تحویل میدهیم.

پس از تکمیل تمام کارها، می‌توانید پس از بازگشت از ماه عسل یا به محض رسیدن عکس‌هایتان، یک تشکر واقعی ارسال کنید.

آیا انعام دادن از قبل بر کیفیت کار تأثیر می گذارد؟

با یک عکاس حرفه ای، انعام دادن نباید بر کیفیت خدمات تاثیر بگذارد.

با این حال، هنوز بهترین روش انعام دادن پس از ارائه همه خدمات است، بنابراین می توانید بر اساس خدمات آنها مبلغ مناسبی را انعام دهید. با صبر کردن، این فرصت را خواهید داشت که اگر از تجربه یا عکس های خود راضی نبودید، به خدمات باورنکردنی پاداش دهید یا مقداری پول نقد اضافی برای خود نگه دارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا