رپورتاژ

آیا کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر است ؟

آیا کاشت ابرو روی تاتو امکان پذیر است ؟

کاشت ابرو روی تاتو
کاشت ابرو روی تاتو

یکی از مهمترین اجزای صورت ما ابروها هستند که تاثیر زیادی در زیبایی چهره ایفا می کنند. داشتن ابروهایی پرپشت و خوش فرم، می تواند علاوه بر افزایش زیبایی، اعتماد به نفس افراد را افزایش دهد. اما مسئله اینجاست که بسیاری از ما بصورت طبیعی دارای ابروهایی با فرم و تراکم دلخواه نیستیم. برخی افراد نیز به دلیل استفاده مداوم از مواد آرایشی، با ریزش ابروها مواجه می شوند. از این رو، بسیاری از افراد به دنبال راه حلی برای داشتن ابروهایی ضخیم و پرپشت هستند. روش های زیادی برای داشتن ابروهای پرپشت وجود دارند که هرکدام نقاط ضعف و قوت خود را دارند. اما بدون شک، بهترین و طبیعی ترین راه حل داشتن ابروهایی زیبا، کاشت ابرو است. زیرا این روش درمانی با داشتن نتایج قطعی و دائمی، انتظارات شما را بر آورده خواهد کرد.

آیا می توان روی تاتو کاشت ابرو انجام داد؟

همه ما برای داشتن ابروهایی پرپشت، روش های مختلفی را امتحان کرده ایم. بسیاری از افراد برای جبران کم پشتی ابروها، اقدام به تاتو ابرو می کنند تا ابروهایی با فرم دلخواه خود داشته باشند. از این رو، بسیاری از افراد قبل از اینکه به فکر کاشت ابرو بیفتند، راه هایی از جمله تاتو، هاشور، میکروبلیدینگ و … را امتحان کرده اند. سوال اصلی این افراد این است که آیا با وجود تاتو روی ابرو، بازهم می توانند کاشت ابرو انجام دهند؟ آیا برای کاشت ابرو لازم است تاتو را پاکسازی کنند یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم؛ بله خوشبختانه شما می توانید روی تاتوی خود کاشت ابرو انجام دهید و نیازی به پاک کردن تاتو نیست. پس اگر شماهم جزو آن دسته از افرادی هستید که با داشتن تاتو، می خواهید اقدام به کاشت ابرو کنید، می توانید با کارشناسان کلینیک خانه سفید تماس گرفته و برای این کار اقدام کنید.

مزیت کاشت ابرو روی تاتو

کاشت ابرو روی تاتو مناسب افرادی است که از فرم تاتو خود راضی هستند. با وجود اینکه تاتو ابرو ظاهر خوشایندی به ابروها می دهد، اما برخی افراد تمایل دارند روی تاتو کاشت ابرو انجام دهند. زیرا کاشت ابرو، دارای ظاهر و تراکم کاملا طبیعی است و زیبایی ابروها را دوچندان می کند.

یکی از مزایای کاشت ابرو روی تاتو، اصلاح بدفرمی ابروهاست. طی فرایند کاشت ابرو، موها از ناحیه بانک مو برداشت شده و به نواحی کم تراکم ابروها پیوند زده می شوند. بعد از گذشت مدتی، ممکن است برخی از فولیکول های کاشته شده دچار ریزش شوند. این ریزش می تواند باعث خالی شدن برخی از نواحی ابرو شود. اما در صورتی که شما قبل از کاشت ابرو، تاتو انجام داده باشید رنگدانه های موجود در پوست، این نواحی خالی ابروها را پوشش می دهند و باعث زیبایی و ضخامت ابروهای شما می شوند.

کاشت ابرو روی تاتو
کاشت ابرو روی تاتو

آیا لازم است قبل از کاشت ابرو تاتو را پاک کنیم؟

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، تاتو ابرو قبل از کاشت ابرو می تواند به زیباتر شدن ابروها کمک کند. اما اگر شما از فرم تاتو خود راضی نیستید، می توانید ابتدا اقدام به پاک کردن تاتوی خود کره و آن را ترمیم کنید و سپس برای کاشت ابرو به کلینیک های تخصصی مراجعه کنید. پاکسازی تاتو با روش های مختلفی از جمله لیزر درمانی، جراحی و لایه برداری انجام می شود. کلینیک خانه سفید، علاوه بر کاشت ابرو، خدمات پاکسازی تاتو نیز انجام می دهد و شما می توانید تمام مراحل فوق را نزد پزشکان مجرب این مجموعه انجام دهید.

تفاوت کاشت ابرو با تاتو

همه افراد ابروهای ضخیم و پر پشت ندارند و ممکن است روزی به فکر ترمیم و زیباتر کردن ابروها بیفتند. روش ها و هزینه های تاتو و کاشت ابرو متفاوت است، از این رو ممکن است افراد بخواهند بهترین روش را با توجه به شرایط خود انتخاب کنند. از این رو، لازم است توضیح مختصری درباره تفاوت این روش ها داشته باشیم.

تاتو ابرو یکی از روش هایی است که برای اصلاح بدشکلی ابروها استفاده می شود. در این روش با استفاده از یک سوزن ۱ میلی متری، رنگدانه هایی داخل پوست تزریق می شود. این رنگدانه ها مدت زیادی روی پوست باقی می مانند و می توانند ظاهر ابروها را زیباتر کنند. اما نقطه ضعف تاتوی ابرو موقتی بودن و احتمال بروز عفونت و حساسیت است. تاتو ابروی به مرور زمان کمرنگ می شود و نیاز به تمدید و ترمیم دارد. اما هزینه آن نسبت به کاشت ابرو کمتر است.

اما در عوض کاشت ابرو با وجود بالاتر بودن هزینه ها، دارای نتایج قطعی و دائمی است و نیازی به تمدید ندارد. کاشت ابرو، روشی است که طی آن، فولیکول های مو از قسمت بانک مو برداشته شده و در نواحی نازک و کم تراکم ابروها کاشته می شوند. شما نیز می توانید با هر یک از دو روش گفته شده ابروهای خود را زیباتر کنید. البته اغلب افرادی که اقدام به تاتو ابرو می کنند، بعد از گذشت مدتی به کاشت ابرو اقدام می کنند. زیرا این افراد به دنبال دریافت نتایج دائمی هستند. همانطور که پیشتر اشاره کردیم، کاشت ابرو روی تتو بلامانع است و نیازی نیست قبل از کاشت تاتو خود را پاکسازی کنید. بنابراین اگر شما نیز قبلا تاتو انجام داده اید و حالا می خواهید برای کاشت مو اقدام کنید، می توانید از کارشناسان کلینیک خانه سفید مشاوره دریافت کنید.

کاشت ابرو روی تاتو
کاشت ابرو روی تاتو

آیا می توانم بلافاصله بعد از تاتو کاشت ابرو انجام دهم؟

با وجود مزیت تاتو قبل از کاشت مو، انجام این دو روش بلافاصله بعد از هم توصیه نمی شود. زیرا هنگام انجام تاتو، زخم هایی روی ابروها ایجاد می شود که در صورت عدم رعایت دستورات درمانی می تواند زمینه بروز عفونت را فراهم  کند. از این رو ما به شما توصیه می کنیم بلافاصله بعد از تاتو برای کاشت ابرو اقدام نکنید و کمی صبر کنید تا زخم ها بهبود پیدا کنند. بعد از گذشت چند هفته از تاتو ابرو می توانید برای کاشت ابرو اقام کنید.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود ؟

کاشت ابرو نوعی جراحی سرپایی است که با استفاده از بیهوشی موضعی انجام می شود. قبل از انجام جراحی، پزشک متخصص زاویه طبیعی صورت شما را برای کاشت ابرو پیدا کرده و کاشت ابرو را متناسب با آن انجام می دهد. برای انجام این روش، ابتدا فولیکول ها از ناحیه ای که دارای تراکم بالاتری هستند برداشته شده و در نواحی کم تراکم ابرو پیوند می خورند. ابروهای کاشته شده کاملا طبیعی هستند و ۳ الی ۴ ماه بعد از کاشت شروع به رشد می کنند. اما بطور معمول نتیجه نهایی بعد از گذشت ۸ ماه قابل مشاهده است. البته برای دریافت نتایج مثبت رعایت دستورالعمل ها و توصیه های پزشک حائز اهمیت است. در صورت عدم مراقبت از موها، ممکن است با عفونت وآسیب فولیکول ها مواجه شوید. از این رو، ما به شما توصیه می کنیم کاشت ابرو را نزد پزشکان متخصص و مجرب انجام دهید تا هرگونه عوارض جانبی را به حداقل برسانید.

ایا کاشت ابرو دردناک است ؟

از آنجایی که طی عمل کاشت ابرو، از بی حسی موضعی استفاده می شود، این روش دردناک نیست. اما بعد از انجام کاشت مو، ممکن است ممکن است در ناحیه اهداکننده، کمی احساس درد داشته باشید که ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت برطرف می شود. مانند هر عمل جراحی دیگری، ممکن است بعد از کاشت ابرو، علاوه بر درد، زخم و عفونت را تجربه کنید. اما نگران نباشید، زیرا پزشک بطور معمول بعد از جراحی داروهای مسکن و آنتی بیوتیک ها را برای شما تجویز خواهد کرد تا از بروز عفونت جلوگیری شود.

چه کسانی برای کاشت ابرو کاندید مناسبی هستند؟

بطور کلی همه افراد می توانند برای کاشت ابرو کاندید شوند. اما این روش درمانی بیشتر برای افرادی مناسب است که به صورت ژنتیکی دارای ابروهای کم تراکم هستند، یا بر اثر ثانحه، ضربه و … موهای ابروی خود را از دست داده اند. بنابراین این افراد می توانند برای کاشت مو بهترین کاندید باشند و با این روش تراکم و ضخامت ابروهای خود را افزایش دهند. اما افرادی که به دلیل بیماری هایی همچون آلوپسی یا سایر علل پزشکی، دچار ریزش ابرو شده اند، برای کاشت ابرو مناسب نیستند و قبل از اقدام به کاشت باید توسط پزشک متخصص مورد ارزیابی قرار بگیرند.

کاشت ابرو روی تاتو
کاشت ابرو روی تاتو

مراقبت های قبل و بعد از کاشت ابرو روی تاتو

برای دریافت نتایج مطلوب از کاشت ابرو، باید برخی توصیه های مراقبتی را جدی بگیرید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. همانطور که پیشتر اشاره کردیم، کاشت ابرو روی تاتو بلامانع است و نیازی به پاک کردن تاتو نیست. اما لازم است دستورالعمل های زیر را اجرا کنید ؛

  • قبل از انجام جراحی و بعد از آن، استفاده از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین اجتناب کنید، زیرا این داروها می توانند با ایجاد خونریزی در گرافت ها، به فولیکول ها آسیب جدی وارد کنند.
  • مصرف نوشیدنی های الکلی، کافین، سیگار و .. را یک هفته قبل از کاشت ابرو و مدتی بعد از آن متوقف کنید.
  • رژیم غذایی سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی داشته باشید.
  • یک هفته قبل از کاشت ابرو، مصرف داروی رتینول را قطع کنید تا از نازک شدن پوست و احتمال بروز خونریزی جلوگیری شود.
  • بعد از کاشت ابرو، از دستکاری کردن و ماساژ دادن ابروها اجتناب کنید، زیرا این موضوع می تواند باعث ریزش ابروها شود.
  • بعد از جراحی تا یک هفته از سونا و جکوزی اجتناب کنید. زیرا آب داغ می تواند آسیب جدی به گرافت ها وارد کند.
  • داروها و آنتی بیوتیک هایی که پزشک تجویز می کند را به موقع مصرف کنید تا مانع بروز عفونت و سایر عوارض عوارض جانبی شوید.

برای انجام کاشت ابرو روی تتو، می توانید از پزشکان مجرب ما مشاوره دریافت کنید و نتایج ایده آل دریافت کنید. کلینیک خانه سفید با دارا بودن برترین تجهیزات پزشکی و پرسنل و پزشکان متخصص و مجرب، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. با بهره مندی از خدمات خانه سفید با خیالی آسوده برای کاشت ابرو اقدام کنید و از نتایج آن لذت ببرید.

  • خط ویژه مشاورین کاشت مو : ۰۲۱۸۸۷۸۰۴۸۰
  • واتس اپ : ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا