رپورتاژ

چگونه در آزمون SAT ترکیه قبول شویم؟

چگونه در آزمون SAT ترکیه قبول شویم؟

آزمون sat ترکیه

امروزه بسیاری از افراد تمایل دارند که از طریق ادامه تحصیل به اقامت در کشورهای خارجی بپردازند. از راه های ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور های دیگر  شرکت در آزمون های معتبر خارجی است. برای ادامه تحصیل در کشورهای خارجی شرایطی لازم است. از جمله این شرایط میتوان به ارائه مدارک لازم و کسب نمره قبولی در آزمون های مخصوص اشاره کرد. از معتبرترین آزمون های بین المللی میتوان به آزمون sat ترکیه اشاره کرد. با کسب نمره قبولی در این آزمون می توانید در دانشگاه های ترکیه به تحصیل بپردازید. برای کسب نمره قبولی در این آزمون باید از شرایط آزمون و نحوه طرح سوال باید اطلاع داشته باشید. با توران آکادمی همراه باشید:

آزمون sat
آزمون sat

آزمون SAT چگونه آزمونی است؟

این آزمون به عنوان یکی از مهم ترین آزمون های ترکیه شناخته می شود. بنابراین اگر قصد ادامه تحصیل در ترکیه را دارید، می توانید در این آزمون شرکت کنید. این آزمون از نظر بیش از ۱۰۰ دانشگاه ترکیه معتبر است.  آزمون sat ترکیه ۴ بار در سال و در ماه های اسفند، اردیبهشت، شهریور و آذر برگزار می شود. اگر قصد شرکت در این آزمون را دارید، می توانید به شهر های آنتالیا، ازمیر، آنکارا، استانبول و ارزروم سفر کنید. هزینه این آزمون در این شهرها تفاوتی با نقاط دیگر جهان ندارد.

با کسب نمره قبولی در این آزمون می توانید در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه تحصیل کنید. توجه داشته باشید که برای تحصیل در مقطع لیسانس به ویژه دانشگاه های فنی باید در این آزمون نمره قبولی را کسب کنید. ازجمله دانشگاه های معتبر که قبولی در این آزمون شرط ورود به آن ها است، میتوان به دانشگاه هایی نظیر دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه خاورمیانه و دانشگاه بغازیچی اشاره کرد.

انواع آزمون SAT ترکیه

علاوه بر ترکیه با کسب نمره قبولی در این آزمون می توانید در کشورهایی مانند آمریکا، انگلستان، نروژ، استرالیا و کانادا نیز به تحصیل در مقطع کارشناسی بپردازید. آزمون SAT در دو نوع مختلف وجود دارد که عبارتند از:

  • آزمون SAT General
  • آزمون SAT Subject

داوطلبان این آزمون می توانند در یک یا هر دو این آزمون ها شرکت کنند. اگر قصد دارید از دانشگاه های معتبر انگلیسی زبان پذیرش بگیرید، باید در آزمون SAT Subject که تخصصی تر است، شرکت کنید.

بخش های مختلف آزمون SAT ترکیه

آزمون satترکیه دارای سه بخش مختلف است. این بخش ها شامل ریاضی، درک مطلب و انشاء هستند. برای کسب نمره قبولی باید در هر سه بخش تسلط کافی را داشته باشید. این آزمون دارای مدت اعتبار ۵ ساله است. اطلاع از چگونگی برگزاری آزمون، منابع سوالات و چگونگی پاسخگویی به آن ها می تواند به شما در کسب نمره قبولی کمک بسیاری کند.

بخش ریاضی آزمون SAT

در این قسمت مسائل مربوط به حل مسائل ریاضی، آمار و احتمال، هندسه و استفاده از فرمول های ریاضی آمده است. بیش تر سوالات این بخش به صورت چند گزینه طراحی شده اند. بنابراین شما باید گزینه صحیح را انتخاب کنید. البته برخی از سوالات این بخش نیز به صورت تشریحی طراحی شده که نیازمند پاسخ تشریحی است.

این بخش از آزمون SAT دارای دو قسمت است. در قسمت اول ۲۰ سوال وجود دارد که باید در مدت ۲۵ دقیقه بدون ماشین حساب به این سوالات پاسخ دهید. قسمت دوم ریاضی دارای ۳۸ سوال است که باید در مدت ۵۵ دقیقه به سوالات پاسخ دهید. در این قسمت می توانید از ماشین حساب استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای پاسخ های نادرست نمره منفی در نظر گرفته نمی شود.

بخش انشاء آزمون sat
بخش انشاء آزمون sat

سوالات ریاضی آزمون SAT حول سه موضوع طرح می شوند. شاخه اول به جبر و احتمال می پردازد. سوالاتی که در این شاخه مطرح می شوند، مربوط به معادلات خطی هستند. شاخه دوم سوالات ریاضی آزمون SAT مربوط به حل مسائل و آنالیز داده ها است. در این شاخه آنچه سیار اهمیت دارد، توانایی حل مسائل ریاضی و دانش حساب است. شاخه سوم نسبت به دو شاخه قبلی پیچیده تر است. در این شاخه داوطلب باید به حل مسائل پیچیده ریاضی مسلط باشد. علاوه بر موارد گفته شده در بخش ریاضی آزمون SAT، مسائل هندسه و مثلثات نیز مطرح می‌شوند که باید به آنها تسلط کافی را داشته باشید.

بخش انشاء آزمون sat

در این بخش از آزمون SAT مهارت های خواندن، تجزیه و تحلیل و نوشتار شما ارزیابی می شود. البته پاسخگویی به قسمت نوشتار اختیاری است. پاسخگویی به این قسمت از بخش انشاء برای قبولی در برخی از دانشگاه ها الزامی است. بنابراین با توجه به دانشگاه مورد نظر باید نسبت به پاسخگویی به این قسمت تصمیم بگیرید. زمان لازم برای پاسخگویی به این بخش ۵۰ دقیقه است.

بخش درک مطلب آزمون sat

در این قسمت از آزمون SAT درک مفاهیم و اطلاعات شما در مورد درک مطلب مورد ارزیابی قرار می گیرد. سوالات این قسمت به صورت چهار گزینه ای هستند. قسمت درک مطلب آزمون SAT ترکیه، دارای ۵۲ سوال است که شما باید در مدت ۶۵ دقیقه به این سوالات پاسخ دهید. توجه داشته باشید که پاسخگویی به سوالات این بخش نیازی به دانش تخصصی ندارد، زیرا درک مطلب شما مورد ارزیابی قرار می گیرد.

چگونه در آزمون SAT ترکیه قبول شویم؟

کسب اطلاعات لازم در مورد این آزمون می تواند به شما در قبولی کمک بسیاری کند. پیش از ثبت نام در این آزمون باید همه جوانب را در نظر گرفته و اطلاعات لازم را کسب کنید. یکی از مهمترین عواملی که می تواند در قبولی شما در آزمون SAT بسیار موثر باشد، توجه به زمان بندی آزمون است. شما باید بر اساس زمان مشخص شده به سوالات هر قسمت از این آزمون پاسخ دهید. بنابراین در هنگام دریافت دفترچه سوالات به تعداد سوالات و زمان پاسخگوی آنها توجه کنید و برای هر سوال مدت محدودی را در نظر بگیرید. در این صورت می توانید به تمام قسمت های دفترچه پاسخ دهید.

چگونه در آزمون SAT ترکیه قبول شویم؟
چگونه در آزمون SAT ترکیه قبول شویم؟

آشنایی با نحوه طراحی سوالات آزمون و مطالعه نمونه سوالات می تواند شما را با سوالات آزمون آشنا کرده و سرعت شما را در پاسخگویی به آن ها افزایش دهد. مهم ترین شرط برای کسب نمره قبولی در هر آزمونی ازجمله آزمون sat ترکیه، حفظ آرامش و دور کردن استرس از خود است. بهتر است یک روز قبل از برگزاری آزمون sat ترکیه، مدارک لازم را تهیه کنید تا نگران ناقص بودن آن ها نباشید.

سخن پایانی

آزمون sat ترکیه یکی از بهترین راه ها برای ادامه تحصیل در کشور ترکیه است. برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه باید نمره قبولی را در این آزمون کسب کنید. کسب نمره قبولی در این آزمون دشوار نبوده و با مطالعه و اطلاع از نحوه سوالات قابل دستیابی است.

https://touran.academy/satexam/

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا