رپورتاژ

نحوه تشکیل نمک در دریا

تولید نمک یکی از قدیمی ترین روش هاست که قدمت آن به ۶۰۰۰ سال قبل از میلاد می رسد. امپراتوری‌هایی مانند روم‌های باستان که برای تجارت و هدایای مذهبی مختلف استفاده می‌شد، در واقع از نمک به عنوان وسیله‌ای برای تجارت استفاده می‌کردند و روم کلمه «حقوق» را از نمک گرفته بود. در زمان حاضر، نمک یکی از مهم ترین مواد مورد استفاده و محبوب آشپزها و غذاخوری ها در سراسر جهان است. نه تنها طعم غذاها را بهبود می بخشد و به شما امکان می دهد تا به کمال مزه کنید، بلکه عنصری است که بدن انسان نمی تواند بدون آن زندگی کند .

با در نظر گرفتن این موضوع، می‌خواهیم اهمیت خرید نمک دریایی و خرید نمک صورتی را بررسی کنیم، جایی که به چگونگی ساخت نمک دریا نگاه می‌کنیم و در روش‌های مختلف تولید و نمک‌کاری تحقیق می‌کنیم. علاوه بر این، ما شما را راهنمایی می کنیم که نمک دریا و نمک صورتی از کجا از سراسر جهان می آید .

نمک زمین و دریا

نمکی که در خشکی یافت می شود می تواند از اقیانوس های باستانی تبخیر شده باشد. به عنوان مثال، امروزه در جنوب اسپانیا، ذخایر بزرگی از گچ و نمک وجود دارد که در یک دوره زمانی به نام بحران شوری مسینیا شکل گرفته است.

در این دوره چندین کیلومتر از آب دریا از حوضه های بریده تبخیر شد و یک سری مواد معدنی از جمله هالیت (سنگ نمک) را در لایه های ضخیم بر جای گذاشت. غلظت این نمک مشابه نمک موجود در اقیانوس امروزی است.

با این حال، منابع دیگری از نمک در زمین وجود دارد. عکس های آتشفشان ها در این سایت باورنکردنی است. این توسط تیمی از آتشفشان شناسان اداره می شود که در سراسر جهان سفر می کنند و از فعالیت های آتشفشانی عکس می گیرند.

در دنیا دریاچه های نمکی وسیعی وجود دارد که به روشی کاملا متفاوت شکل گرفته اند. در اینجا، آب های زیرزمینی از پایین گرم می شوند، زیرا صفحات در حال جدا شدن در منطقه هستند، و نزدیک به سطح است، از این رو مجموعه ای از دریاچه های بزرگ و آتشفشان ها در سراسر دره ریفت وجود دارد.

هنگامی که این آب گرم می شود، طیف وسیعی از مواد معدنی را در آب های منفذی حل می کند و آنها را به سطح می آورد. هنگامی که آنها به سطح می رسند سرد می شوند و نمک موجود در آب به شکل کریستالی خود باز می گردد.

از آنجایی که این آب شور به طور موثر در دماهای بالا فوران می‌کند، انواعی از ویژگی‌های زمین‌شناسی غیرمعمول و اغلب کوتاه‌مدت را تشکیل می‌دهد.

نتیجه نهایی منطقه ای بسیار غنی از نمک است که برای چندین قرن استخراج شده است. رنگ‌های آن از طیفی از مواد معدنی کمکی می‌آیند که توسط آب‌های گرم نیز حل می‌شوند.

تشکیل نمک در دریا
تشکیل نمک در دریا

چرا نمک بالاتر از سطح دریا وجود دارد؟ 

بیشتر زمین هایی که در آن زندگی می کنیم فقط به طور موقت بالاتر از سطح دریا هستند زیرا یخ های قطب جنوب آب زیادی را از اقیانوس خارج می کنند. در طول تمام تاریخ زمین شناسی، دریا ۲۰۰ متر بالاتر از امروز قرار داشت. حرکات ظریف عمودی پوسته می تواند نواحی بزرگی از آب را در دریاهای کم عمق و کف مسطح که معمولاً بیشتر قاره ها را می پوشانند جدا کند و نمک آنها را خشک و رسوب کند. پس از تشکیل، این بسترهای نمکی را می توان به راحتی با سنگ آهک یا شیل پوشانده و حفظ کرد. در چند میلیون سال، شاید کمتر، این برداشت طبیعی نمک ممکن است با آب شدن یخ ها و بالا آمدن دریا دوباره شروع شود.

حقیقت در مورد نمک دریا 

همه ما می دانیم که دریا نمک را جمع می کند، اما این واقعاً درست نیست. دریا فقط مواد تشکیل دهنده نمک را جمع می کند. در اینجا نحوه کار آن آمده است.

دریا مواد محلول را از دو منبع دریافت می کند: رودخانه هایی که وارد آن می شوند و فعالیت های آتشفشانی در کف دریا. رودخانه‌ها عمدتاً یون‌های حاصل از هوازدگی سنگ‌ها را تأمین می‌کنند – اتم‌های جفت نشده با کمبود یا بیش از حد الکترون. یون های اصلی سیلیکات های مختلف، کربنات های مختلف و فلزات قلیایی سدیم، کلسیم و پتاسیم هستند.

آتشفشان های کف دریا عمدتاً یون های هیدروژن و کلرید را تأمین می کنند. همه اینها با هم ترکیب می شوند: موجودات دریایی پوسته هایی از کربنات کلسیم و سیلیس می سازند، مواد معدنی رسی پتاسیم را جذب می کنند و هیدروژن در مکان های مختلف زیادی جمع می شود.

پس از انجام تمام مبادله الکترون ها، یون سدیم از رودخانه ها و یون کلرید از آتشفشان ها دو بازمانده هستند. آب این دو یون را دوست دارد و می تواند مقادیر زیادی از آنها را در محلول نگه دارد. اما سدیم و کلرید با هم ترکیب می شوند و زمانی که به اندازه کافی غلیظ شدند از آب خارج می شوند. آنها به صورت نمک جامد، کلرید سدیم، هالیت معدنی رسوب می کنند .

نمک دریا چگونه ساخته می شود؟

بیایید این را ساده نگه داریم – نمک دریا از طریق آب دریا که از اقیانوس وارد زمین کم عمق می شود یا یک «کارهای نمکی» (استخرهای آب نمک ساخته دست بشر) ساخته می شود که در آن به مرور زمان خورشید شروع به تبخیر آب می کند و کریستال های نمک دریا را پشت سر می گذارد. این تبخیر خورشیدی نامیده می شود.

اکنون این ساده ترین و ارجح ترین روش برای آب و هوای گرم تر با بارندگی کم و میزان تبخیر بالا است. اما در مورد سایر آب و هواها که با آب و هوای معمولی گرم خوشایند نیستند،

نمک دریا از کجا می آید؟

آیا تا به حال فکر کرده اید که آیا نمک دریا واقعا از دریا می آید؟ خوب، این کار را می کند. نمک دریا به طور طبیعی توسط آب دریای اقیانوس جهان ما تولید می شود. به همین دلیل است که ما آن را بسیار دوست داریم، زیرا عنصری طبیعی است که حاوی ید کمتری نسبت به نمک خوراکی است و ردپایی از مواد معدنی/مغذی از جمله منیزیم و پتاسیم را به دست می‌آورد.

درست شدن نمک در دریا
درست شدن نمک در دریا

در مورد نمک های دیگر چطور – آنها از کجا می آیند؟

نمک خوراکی – استخراج شده از رسوبات نمک طبیعی (ابزارهای قدیمی‌تر آب دریا که مدت‌ها پیش خشک شده‌اند) نمک پس از پردازش و به کریستال‌های کوچک‌تر تبدیل می‌شود. بر خلاف نمک دریا که از روش های طبیعی تولید می شود، تولید نمک خوراکی پس از استخراج شامل مواد شیمیایی است. این ماده از مواد معدنی خالص و راه راه است و با مواد ضد انباشته شده است. ما در mc2salt انواع نمک های دریایی و نمک های معدنی را داریم و همراه با دلفین تنها فروشنده نمک دریایی اصل در ایران هستیم.

نمک معدنی – شبیه نمک خوراکی است، اما این نوع نمک به طور خاص از مناطقی مانند پاکستان، نزدیک هیمالیا استخراج می شود. آیا می‌دانستید رنگ‌های آن تحت تأثیر مواد معدنی اضافی مانند کلسیم، پتاسیم و منیزیم هستند. شما ممکن است این را به عنوان “سنگ نمک” بشناسید.

موارد مصرف نمک دریا:

نگهداری – استفاده از نمک دریا به عنوان ماده نگهدارنده برای غذا یک راه فوق العاده برای اطمینان از اینکه ظرف شما رطوبت را حفظ می کند و بیش از حد پخته نمی شود. پوسته نمک لایه ای ایجاد می کند که غذا را عایق می کند و احتمال خروج رطوبت را به حداقل می رساند. این بدان معنی است که تمام آب میوه ها و طعم های لذیذ داخل ظرف می مانند و باعث می شود غذا به طور یکنواخت تر پخته شود.


طعم دهنده – نمک دریا به غذاها اجازه می دهد تا شیرینی بیشتری داشته باشند و هر گونه تلخی را از بین ببرند. این به دلیل سدیم موجود در نمک است که طعم تلخ را در یک دستور غذا کاهش می دهد و باعث می شود غذاها طعم بیشتری برای پالت داشته باشند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا