رپورتاژ

سریع ترین راه مهاجرت به آلمان بدون شرایط سنی

سریع ترین راه مهاجرت به آلمان بدون شرایط سنی

بحث مهاجرت همیشه داغ است مخصوصا از سوی کشورهایی که مردمانشان در شرایط خوبی زندگی نمی کنند و یا به هر صورت در پی داشتن شرایط بهتری هستند. آلمان از جمله کشورهایی است که همشه مهاجران زیادی را می پذیرد. بسیاری از هم وطنان مان هم برای مهاجرت به آلمان اقدام می کنند. آمارها نشان می دهد کشورمان مهاجرت زیادی به آلمان دارد تا حدی که انتخاب اول در ایران، آلمان است. اخیرا شرایط مهاجرت به این کشور آسان تر هم شده است و این به دلیل نیازی است که به نیروی کار دارند.

 برای انجام این کار باید بدانید چه راه هایی پیش روی شماست و کدام راه برایتان مناسب تر است. قطعا با توجه به روش انتخابی برای مهاجرت و نیز شرایط تان، اقدامات متفاوتی را باید انجام دهید.

مهاجرت به آلمان
مهاجرت به آلمان

مدارک ضروری مهاجرت به آلمان

بسته به این که با چه روشی قرار است به آلمان مهاجرت کنید مدارک لازم می تواند متفاوت باشد. معمولا مدارک زیر را باید آماده کنید.

 • قطعا پاسپورت تان لازم است و باید برای مدت زمان کافی اعتبار هم داشته باشد.
 • فرم های مربوطه را باید با صداقت کامل تکمیل نمایید.
 • نیاز به عکس پرسنلی دارید که در ماه های اخیر گرفته شده و مورد تایید سفارت هم باشد.
 • مدارک شناسایی و هویتی باید ارائه شود.
 • اگر متاهل هستید سند ازدواج تان را باید ارائه دهید.
 • آقایان به مدرک پایان خدمت، معافیت و یا مجوز خروج احتیاج خواهند داشت.
 • باید از دانشگاه ها و یا موسسات آموزشی آلمان نامه پایان خدمت بگیرید.
 • برای گرفتن ویزای تحصیلی به نامه پذیرش تحصیلی احتیاج دارید.
 • مدارک تحصیلی قبلی را باید ترجمه کرده و ارائه دهید. هم چنین ارائه ریز نمرات هم ضروری است.
 • برای ویزای کاری به مدارک سابقه کار و جاب آفر (در صورت وجود) نیاز دارید.
 • نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی دارید. (برای روش های مختلف، شرایط متفاوتی خواهد داشت.)
 • مدارک تمکن مالی را باید ارائه دهید.
 • هزینه های دولتی را پرداخت کرده و رسیدهای آن را تحویل دهید.

قدم های اصلی برای مهاجرت به آلمان

 • به اندازه کافی به هدفی که از مهاجرت دارید فکر کرده اید؟ این هدف مشخص می کند که چه راهی برای مهاجرت تان مناسب است.
 • مشخص کنید که با چه روشی قرار است مهاجرت کنید.
 • مدارک لازم را تکمیل کرده، هزینه ها را پرداخت نمایید و برای ویزا درخواست بدهید.

برای مهاجرت به آلمان چه راه هایی دارم؟

برای این کار راه های متفاوتی وجود دارد که باید ببینید کدام یک برای شما مناسب است.

مهاجرت کاری به آلمان

آلمان با کمبود نیروی کار مواجه است و از طرفی فرصت های شغلی زیادی هم دارد. افراد بسیاری مهاجرت کاری به این کشور را ترجیح می دهند.

ویزای کار برای آلمان خودش در هفت گروه مختلف جای می گیرد که باید واجد شرایط روشی که انتخاب می کنید باشید.

موارد موثر در رد یا درخواست ویزای شما زیاد است. مهمترین این موارد عبارتند از: سن، مدرک زبان، سابقه کار، شغل و تخصص مد نظر، داشتن یا نداشتن جاب آفر و نیز وضعیت تمکن مالی.

مهاجرت کاری و تحصیلی به آلمان
مهاجرت کاری و تحصیلی به آلمان

مهاجرت تحصیلی به آلمان

تحصیل از دغدغه های همه ماست و طبیعی است که دلمان می خواهد در بهترین دانشگاه های دنیا درس بخوانیم. آلمان هر ساله دانشجویان مهاجر زیادی را می پذیرد و از طرفی یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل است.

شما می توانید همزمان با تحصیل به کار هم مشغول شوید حتی پس از تحصیل هم برای مدت ۱۸ ماه فرصت دارید تا در این کشور کار پیدا کرده و ویزایتان را به ویزای کاری تبدیل نمایید. هزینه های تحصیل در آلمان نسبت به بسیاری کشورهای پیشرفته دیگر، پایین و مقرون به صرفه است.

مهاجرت به آلمان برای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از راه هایی است که می توانید از طریق آن به آلمان مهاجرت کنید. این کشور ثبات اقتصادی بالایی دارد و به همین دلیل مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران است. کارآفرینی، استارتاپ و فعالیت از طریق ثبت شرکت از جمله مهم ترین راه هایی است که سرمایه گذاران از طریق آن ها در آلمان فعالیت می کنند.

اگر برای سرمایه گذاری به آلمان بروید اقامت ۳ یا ۵ ساله می گیرید و معمولا پس از سال سوم اقامت تان به اقامت دائم تبدیل می شود. داشتن بیرینس پلن قوی و سرمایه کافی مهم ترین چیزهایی است که برای اقدام از طریق این روش باید داشته باشید.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

در صورتی که با یک شهروند آلمانی ازدواج کنید می توانید به این کشور مهاجرت نمایید. همسر آلمانی باید حتما اقامت دائم داشته باشد و ازدواج تان هم کاملا رسمی باشد.

پناهندگی و  تولد فرزند هم از جمله دیگر راه های مهاجرت به این کشور هستند. البته پناهندگی روش نامناسبی است و تنها برای افرادی توصیه می شود که واقعا در تنگناهای مختلف سیاسی، فرهنگی و.. قرار دارند. در مورد تولد فرزند هم کودک شما وقتی می تواند اقامت آلمان را داشته باشد که یکی از والدین اقامت دائم این کشور را داشته باشد و یا مدت اقامت یک نفر از والدین در آلمان حداقل ۸ سال باشد.

مهاجرت به آلمان گران است؟

پاسخ به این سوال بستگی به شرایط و روشی دارد که انتخاب کرده اید. قطعا مهاجرت همیشه هزینه های خودش را دارد اما به صورت کلی آلمان نسبت به بسیاری کشورهای پیشرفته دیگر، کشور گرانی محسوب نمی شود هر چند ارزان هم نیست.

چه نوع ویزایی می خواهید بگیرید؟ آیا خانواده همراهی تان می کنند؟ تعداد اعضای خانواده چند نفر است؟ پاسخ شما به این سوالات و بسیاری موارد دیگر مشخص می کند که هزینه های مهاجرت و زندگی در آلمان برایتان چگونه خواهد بود.

قطعا شما باید هزینه ای را برای امور دولتی و صدور ویزای آلمان با ویزاگردی پرداخت نمایید. داشتن تمکن مالی هم مهم است زیرا نشان می دهد می توانید از پس مخارج مختلفی که در کشور مقصد خواهید داشت بربیایید.

در صورتی که قرار است برای تحصیل به آلمان بروید می توانید با دریافت بورسیه های مختلف، هزینه های زندگی تان را کاهش دهید. علاوه بر آن امکان داشتن کار پاره وقت هم باعث می شود هزینه هایتان کاهش پیدا کند.

به صورت کلی هزینه های مهاجرت تان بسته به شرایط خود شما و نیز روشی که برای این کار انتخاب می کنید مشخص می شود.حتما از مشاوران موسسه آتیه آفرینان کمک بگیرید، مشاوره تحصیلی و مهاجرتی این موسسه ۱۰۰% رایگان است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا