رپورتاژ

نجات صادرات چندصدمیلیاردی با ترموگراف چندصدهزاری

نجات صادرات چندصدمیلیاردی با ترموگراف چندصدهزاری

ترموگراف چندصدهزاری
ترموگراف چندصدهزاری

صادرات یک شغل پر ریسک، چالش برانگیز  و در عین حال پر هیجان است. اگر شما که این مقاله را می خوانید یک صادرکننده باشید منظورم را به خوبی درک می کنید. زمانی که قرار است چندین تن بار را به مقصدی دور و خارج از مرزهای کشور راهی کنید چالش های زیادی پیش رو دارید.

برخی شرکت ها به یاری بازرگانان آمدند و با ارائه ابزارهایی برای اندازه گیری و ثبت دما و رطوبت مشکل آسیب دیدن کالاهای حساس را به حداقل رساندند. ویراترکر، تجهیز صنعت، دارستان صنعت نیکان، سنسوتک، متروتیک و سینکو شرکت هایی هستند که تجهیزات اندازه گیری دقیق مانند ترموگراف را ارائه می دهند. اغلب این شرکت ها وارد کننده محصولات خارجی هستند به جز ویراترکر که یکی از تولید کنندگان داخلی موفق در این زمینه به شمار می رود.

ترموگراف چندصدهزاری
ترموگراف چندصدهزاری

ترموگراف، عصای دست صادرکننده

اگر یک صادرکننده هستید و در زمینه صادرات محصولات غذایی یا کالاهای حساس فعالیت می‌کنید حتما با ترموگراف و کاربردهای آن آشنایید. ترموگراف یا دیتالاگر (data logger) دستگاه کوچکی است که تغییرات دما و رطوبت را در محیط‌های مختلف به وسیله سنسورهای داخلی و در بازه زمانی معینی اندازه‌گیری می‌کند.

اندازه‌گیری دما و رطوبت و ثبت اطلاعات مربوط به آن در بسیاری از حرفه‌ها و مشاغل اهمیت زیادی دارد. اما این مساله در صادرات صنایع غذایی، دارویی، بهداشتی و کشاورزی امری حیاتی است. نمونه های زیادی از این دستگاه در بازار وجود دارد مانند تستو، ویراترکر، مارمونیکس، الیتچ، کیمو، بنتچ.

اما مشکل اکثر این دستگاه ها در این است که محدودیت های زیادی در ذخیره سازی و ارسال اطلاعات داشتند. زیرا شما تنها در پایان سفر به اطلاعات این دستگاه دسترسی پیدا می کنید. به این صورت که پس از رسیدن بار به مقصد باید دستگاه را از کانتینر خارج کرده آن را به کامپیوتر متصل نمایید و از داده‌های آن یک خروجی اکسل بگیرید تا امکان تحلیل داده ها وجود داشته باشد.

اما این روش جوابگوی نیاز بازرگان نیست. اگر کالا در بین راه آسیب ببیند، داشتن اطلاعات در پایان سفر دردی را از بازرگان دوا نمی کند. اگر دمای یخچال کانتینر بالا یا پایین برود یا به هر دلیلی راننده یخچال را خاموش کند چه بلایی بر سر بار خواهد آمد؟

در برخی موارد خسارت وارد شده به صادرکننده جبران ناپذیر است زیرا او به جز محصول، اعتبار خود را نیز در بازار از دست خواهد داد.

در این میان شرکت ویراترکر که سالها در کنار شرکت های صادرکننده و شرکت های حمل و نقل فعالیت می نمود برای پاسخ به این نیاز بازرگان دست به کار شد.

این شرکت توانست محصول جدید و بی رقیبی را طراحی و تولید کند که دو دستگاه ردیاب و ترموگراف را در خود ادغام نموده و به همین دلیل شما برای امنیت و نظارت بر کالاهای خود دیگر نیازی به خرید دو دستگاه ندارید زیرا این دستگاه با استفاده از فناوری های جی پی اس و سنسورهای سنجش دما و رطوبت، قابلیت نظارت آنلاین بر وضعیت و موقعیت کالا را به صورت همزمان فراهم آورده است.

بنابراین به راحتی می توانید امنیت و کیفیت کالاها را به مشتریانتان تضمین کنید و در بازار پر رقابت صادرات خارجی اعتباری برای خود بدست آورید و سود کلانی از صادرات خود بدست بیاورید.

موفقیت در صادرات آیتم های زیادی دارد اگر تمام آنها را خط به خط انجام دهید باز در انتها یک فوت کوزه گری کم دارید. من تجربه های زیادی از کار با ویراترکر دارم به همین دلیل با اطمینان می توانم بگویم همین فوت کوچک در صادرات مرا به درآمدهای بزرگی رساند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا