رپورتاژ

نصب ردیاب خودرو با ایمن باشی

نصب ردیاب خودرو با ایمن باشی
نصب ردیاب خودرو با ایمن باشی

برای اینکه بتوانید از اموال خود محافظت کنید، باید اقدام به نصب دوربین‌ها، دزدگیرها و ردیاب‌ها نمایید. نصب ردیاب خودرو یکی از اقدامات تخصصی است که بدون آموزش نمی‌توان آن را انجام داد. در نتیجه شما باید نکات مربوط به نصب این ردیاب‌ها را بلد باشید یا اینکه از افراد متخصص بخواهید این کار را برایتان انجام دهند. قطعاً مراجعه به افراد متخصص و حرفه‌ای در این زمینه خیالتان را راحت‌تر خواهد کرد. اما اگر می‌خواهید در این باره یک سری اطلاعات کلی داشته و آشنایی بیشتری با این مقوله پیدا کنید، این بخش را از دست ندهید و تا انتها مطالعه کنید.

ردیاب خودرو؛ بهترین عامل محافظتی

قطعاً می‌دانید تجهیزات بسیار مختلفی هستند که می‌توانید از آنها برای افزایش سطح امنیت خودرو استفاده کنید. یکی از آنها دزدگیر هوشمند خودرو است. شما این دزدگیرها را تنها می‌توانید برای جلوگیری از سرقت به کار بگیرید؛ یعنی اگر خدایی نکرده سرقت اتفاق بیفتد، شما دیگر نمی‌توانید کاری کنید. مگر اینکه خوش شانس باشید و بتوانید سارق را پیدا کنید، بدون اینکه صدمه‌ای به خودروی شما وارد کرده باشد.

همه ابزارهای امنیتی که برای موتور سیکلت و خودرو استفاده می‌شوند، تقریباً در همه موارد این چنین هستند. یعنی امنیت را تا حدی برای شما فراهم می‌کنند و باعث می‌شوند که سارقین کارشان سخت‌تر شود اما نمی‌توانند صددرصد به شما کمک کنند.

از آن‌جایی که علم و تکنولوژی خیلی پیشرفت کرده و ابزارهای امنیتی زیادی به بازار وارد شده‌اند، خیلی از افراد تصمیم گرفتند که به سراغ ردیاب خودرو بروند. در واقع نصب ردیاب خودرو این روزها بیشتر از گذشته افزایش پیدا کرده و افراد متوجه فواید زیاد آنها شده‌اند. زیرا اگر به هر دلیلی خودرو به سرقت برود، شما از طریق ردیاب می‌توانید همه چیز را پیگیری کنید. در نتیجه شانس پیدا شدن خودرو و پس گرفتن آن از سارق تا حد زیادی افزایش پیدا کرده و کار پلیس هم خیلی راحت‌تر خواهد بود.

پروسه نصب ردیاب خودرو

نصب ردیاب خودرو با ایمن باشی
نصب ردیاب خودرو با ایمن باشی

چنانچه قصد دارید با این مقوله آشنایی بیشتری پیدا کنید، این قسمت مخصوص شماست. اول از همه باید بگوییم ردیاب خودرو نصب خیلی سختی ندارد. کافی است که کمی اطلاعاتتان را بالا ببرید تا بتوانید نصب را روی خودرو پیاده‌سازی کنید. مهم‌ترین چیزی که باید در نظر بگیرید، این است که اصلاً فرقی ندارد ردیابی که خریداری کرده‌اید، چه تعداد سیم دارد. معمولاً سیم ردیاب‌ها در همه موارد به سه دسته‌بندی اصلی تقسیم می‌شوند که شامل برق اصلی، اتصال به بدنه و سوئیچ پله هستند.

حال اینکه شما چه نوع ردیابی را خریداری کرده باشید، می‌تواند تعداد سیم‌ها را کمی تغییر دهد. ما پیشنهاد می‌کنیم که برای اکثر ردیاب‌ها سعی کنید برق آن را از زیر فرمان و درون خودرو استفاده کنید. برای اکثر خودروهای مختلف، بهترین جای ممکن که می‌تواند برق را تامین کند و شما می‌توانید نصب اطلاعات لازم در برق خودرو را در آنجا انجام دهید، قسمت جعبه فیوز است.

چگونگی نصب سوئیچ پله ردیاب برای خودرو

یکی از بخش‌های مهمی که برای نصب ردیاب خودرو باید به آن اشاره شود، نصب سوئیچ پله است که مهمترین سیم به حساب می‌آید. در واقع سیستم سوئیچ پله به گونه‌ای طراحی شده که اگر آن را فعال کنید، خیلی راحت می‌تواند خاموش شدن یا روشن شدن خودرو را تشخیص دهد. برای نصب آن شما فقط به یک ولت سنج و فازمتر نیاز دارید.

اولین کار این است که از زیر فرمان جعبه فیوز را باز کنید. سپس سوئیچ را در حالت باز قرار داده و بعد به سراغ یک ولت سنج یا فازمتر بروید و تمامی قسمت‌ها را بررسی کنید. در هر کدام از اتصال‌ها که متوجه شدید چراغ فازمتر روشن می‌شود؛ یعنی موفق شده‌اید منبع برق را پیدا کنید.

برای اینکه اطمینان بیشتری در کارتان وجود داشته باشد، ما توصیه می‌کنیم که فازمتر روی محل مورد نظر قرار داده شود‌. سپس اقدام به بستن سوئیچ خودرو کرده و دوباره آن را باز کنید. اگر هم می‌خواهید از ولت سنج استفاده کنید و کارتان را پیش ببرید، باید دقت کنید که عدد ۱۲ روی ولت سنج به نمایش در بیاید.

البته ناگفته نماند؛ اگر به مراکز معتبری که در تولید و نصب ردیاب و دزدگیر حرفه‌ای هستند، مراجعه کنید، تمامی این اقدامات را به دقت برایتان انجام خواهند داد. در نتیجه خیالتان راحت است که کارتان خیلی اصولی و دقیق پیش می‌رود.

چگونگی سیم کشی برای ردیاب خودرو

نصب ردیاب خودرو با ایمن باشی
نصب ردیاب خودرو با ایمن باشی

برای اینکه بتوانید سیم کشی را دقیق انجام دهید، اولین کاری که باید پیش ببرید، این است که فیوز اصلی را پیدا کنید. فیوز اصلی فیوزی است که از طریق آن چراغ فازمتر روشن می‌شود. در خیلی از ردیاب‌ها برق اصلی ردیاب خودرو به سیم قرمز مرتبط است. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که برق اصلی داخل ردیاب با محل اتصال سوئیچ پله نباید اشتباه گرفته شود؛ چنانچه چنین اتفاقی بیفتد؛ ردیاب شما به درستی کار نخواهد کرد و به طور کل مراحل بعدی درست پیش نمی‌رود.

از طرفی باید به این نکته واقف باشید که تفاوت بین سوئیچ پله و فیوز برق اصلی در یک مورد است و آن هم این است که اگر فازمتر روی فیوز برق اصلی قرار داده شود، چراغ روشن خواهد شد. البته به شرطی که سوئیچ در حالت بسته باشد.

بهترین نوع ردیاب برای خودرو

اگر قصد نصب ردیاب خودرو را دارید، باید بهترین نوع ردیاب را بشناسید. انواع و اقسام مختلفی از ردیاب‌ها در بازار موجود هستند. همه شما با توجه به نیاز و هدفی که دارید، می‌توانید ویژگی‌های متفاوتی از آنها را شاهد باشید. خوشبختانه قیمت‌ها آنقدر متنوع و گسترده هستند که می‌توانید انواع ارزان را هم پیدا کنید اما به هر حال آپشن های آنها کمتر خواهد بود.

البته ذکر این نکته ضروری است که در ردیاب‌های ارزان قیمت هم شما می‌توانید ردیابی را به درستی انجام دهید. اگر می‌خواهید بدانید چه ردیابی با چه هزینه‌ای برای خودروی شما مناسب است، باید به مراجعی مراجعه کنید که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنند. یعنی آنها خودروی شما را بررسی می‌کنند و ردیاب‌های مختلفی را متناسب با نوع خود را به شما پیشنهاد می‌دهند. البته از قبل هدف شما از خرید ردیاب را می‌پرسند و انتظارات‌تان را مشخص می‌کنند. سپس گزینه‌های متنوع را به شما معرفی خواهند کرد تا بتوانید یک انتخاب درست داشته باشید.

نصب ردیاب خودرو به شرطی که در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشید، کار سختی نیست. موردی که حتما باید در نظر بگیرید، این است که ردیاب‌هایی را انتخاب کنید که کیفیت بالایی دارند‌. ما در این مقاله راجع به این موضوع صحبت کردیم که باید به مراکزی مراجعه کنید که مطمئن هستید به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنند و می‌توانند بهترین‌ها را ارائه دهند. معمولا در این مراکز افرادی هستند که در زمینه نصب ردیاب‌ها به اندازه کافی تجربه و مهارت دارند و می‌توانند کارتان را خیلی دقیق و تمیز پیش ببرند. در نهایت اگر همچنان اصرار دارید که نصب آنها را خودتان انجام دهید، ما در این مقاله نکات مهم و ضروری و کلیدی را به شما معرفی کردیم تا کارتان را دقیق‌تر پیش ببرید.

https://imenbashi.com/

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا