رپورتاژ

آستاگزانتین آزمایشگاهی و روش تهیه آن

در این مقاله می خواهیم در رابطه با یکی از مواد شیمیایی پرطرفدار به نام آستاگزانتین ، توضیح دهیم. آستاگزانتین، یکی از دیگر محصولات آزمایشگاهی پرطرفدار بوده که دارای کاربرد های مختلفی می باشد که شما می توانید ازطریق خرید اینترنتی مواد شیمیایی آزمایشگاهی از فروشگاه دایا اکسیر این محصول را تامین نمایید. به طور کلی تمامی محصولات شیمیایی که در آزمایشگاه ها استفاده می شود، باید از برند های معتبر و معروفی نظیر: سیگما آلدریچ باشند. در ادامه به شرح ویژگی های آستاگزانتین و همچنین معرفی برند آلمانی سیگما آلدریچ و خرید مواد شیمیایی سیگما خواهیم پرداخت.

آستاگزانتین
آستاگزانتین

آستاگزانتین چیست

آستاگزانتین با نام اختصاری (AST)، یک کاروتنوئید به رنگ قرمز می باشد. آستاگزانتین به صورت رایج در برخی از آبزیان و ریز جلبک‌ ها نظیر: کلرلا زوفینگینسیس و هماتوکوکوس پلوویالیس دیده می شود. اگر بخواهیم به ذکر کاربرد های آستاگزانتین بپردازیم باید بگوییم که این ماده یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که در درمان رتینوپاتی دیابتی به کار گرفته می شود. همچنین این ماده دارای خواصی به شرح زیر می باشد:

تقویت سیستم قلب و عروق

تقویت حافظه

بهبود عملکرد مغز

کنترل سطح گلوکز و انسولین

و غیره.

عملکرد این ماده در بدن به این صورت است که باعث بیان Nrf2 می شود. Nrf2، یک فاکتور هسته ای اریتروئید مربوط به p45 می باشد. همچین از طریق اصلاح اپی ژنتیک در سلول‌های LNCaP پروستات انسانی، می تواند نقش خود را ایفا نماید. مطالعاتی که اخیرا صورت گرفته است، نشان می دهد که آستاگزانتین دارای فعالیت‌ هایی به منظور ارتقای سلامتی می باشد. آستاگزانتین، در بهبود برخی از بیماری های دیگر نظیر پارکینسون و سرطان موثر است. از مهم ترین کاربرد هایی که می توان برای آستاگزانتین نام برد، استفاده از آن به عنوان رنگ در خوراک دام است زیرا این ماده دارای ماهیتی قرمز رنگ است.

ماده شیمیایی
ماده شیمیایی

خصوصیات خاص این ماده ی شیمیایی

آستاگزانتین در واقع یک آنتی اکسیدان است که دارای خواصی نظیر: ضد رشد، محافظت کنندگی اعصاب، ضد التهاب و غیره می باشد. همه ی ما می دانیم که آنتی اکسیدان ها می توانند بر علیه استرس های اکسیداتیو عمل کنند و فاکتور NF-KB را مهار نمایند. از این باعث مهار نمودن ژن های پیش التهابی خواهد شد. از جمله این ترکیبات نظیر: اکسید نیتریک، پروستاگلاندین E2، TNF-α و اینترلوکین-۱β می باشند. از این رو به صورت کلی می توان گفت که آستاگزانتین می تواند باعث محافظت سلول ها در برابر استرس اکسیداتیو شود. از مهم ترین ویژگی های این ماده می توان به کاهش مقاومت به انسولین اشاره نمود چرا که این ماده مهار کننده ی قوی PPARγ است.

خرید اینترنتی از دایا اکسیر

خرید مواد شیمیایی سیگما با کیفیت و خالص می تواند امری بسیار دشوار باشد. چرا که این مواد دارای قیمت بالایی بوده و افراد زیادی هستند که در بازار از این موضوع سوء استفاده می کنند. از آنجایی که آستاگزانتین، یکی از پرطرفدار ترین مواد شیمیایی می باشد، بیشتر در معرض خطر سوء استفاده کنندگان قرار دارد. بهترین راه حل برای خرید مرغوب ترین مواد شیمیایی، انتخاب یک فروشگاه معتبر است. دایا اکسیر دارای سابقه ی طولانی در راستای فروش بسیاری از مواد شیمیایی می باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا