رپورتاژ

درمان میگرن با بوتاکس؛ از شر سردردهای خود خلاص شوید

درصورتی که از سردردهای عذاب آور میگرن رنج می کشید، در این مقاله از دکتر ایمان مومنی متخصص پوست و مو در اصفهان همراه ما باشید تا راه حل این مشکل را به شما ارائه دهیم.

میگرن یکی از دردناک‌ترین بیماری‌های جهان است که هر ساله تعداد زیادی از افراد به آن مبتلا می‌شوند. تاکنون راه‌های زیادی برای درمان این بیماری شناخته شده است که درمان میگرن با بوتاکس را می‌توانیم یکی از جدیدترین و موثرترین آن‌ها نام ببریم.

 به طور کلی برای نخستین بار در سال ۲۰۱۰ از بوتاکس برای درمان میگرن استفاده شد و سپس بسیاری از بیماران عنوان کردند با انجام این کار، سردردهای میگرنی آن‌ها تا مقدار زیادی کاهش پیدا کرده است. شاید بتوان درمان میگرن با بوتاکس را یکی از موثرترین راه‌ها برای خلاص شدن از این بیماری یا کاهش سردردهای خسته کننده آن ذکر کرد.

بوتاکسی که برای درمان میگرن استفاده می‌شود در ابتدا به صورت یک پودر بدون خطر است که با یک محلول مایع ترکیب شده و در دوزهای بسیار کم برای کاهش دردهای میگرنی و کاهش انقباضات عضلانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای آشنایی بیشتر با این موضوع با دکتر مومنی متخصص تزریق ژل در اصفهان همراه باشید.

درمان میگرن با بوتاکس در اصفهان - دکتر مومنی
درمان میگرن با بوتاکس در اصفهان – دکتر مومنی

آیا تزریق بوتاکس برای درمان میگرن مفید است؟

یکی از مهمترین سوالاتی که امروزه بسیاری از بیماران با آن روبرو هستند این است که آیا درمان میگرن با بوتاکس امکان‌پذیر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که طبق تحقیقاتی که در چند سال اخیر انجام شده است، بوتاکس می‌تواند تاثیرات مثبتی روی درمان یا کاهش دردهای میگرن داشته باشد.

 به طور کلی تزریق بوتاکس می‌تواند به عنوان یکی از بهترین راه‌های پیشگیری یا کنترل میگرن مزمن در نظر گرفته شود. بسیاری از بیماران گزارش داده‌اند پس از تزریق بوتاکس، تعداد روزهایی که دچار سردرد یا میگرن می‌شدند به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است. در چند سال گذشته که از بوتاکس برای کاهش چین و چروک صورت استفاده می‌کردند، متوجه شدند این ماده می‌تواند روی عضلات و عصب‌های بدن نیز تاثیر گذاشته و سردردهای میگرنی را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد.

در چند سال اخیر شاهد استفاده از بوتاکس در اصفهان یا شهرهای دیگر ایران به منظور درمان میگرن بوده‌ایم؛ این راه یک روش بی‌خطر و موثر است که بیماران با صرف هزینه کم و در کمترین زمان، نتایج بسیار خوبی دریافت می‌کنند. پس در صورتی که به میگرن مبتلا شدید و سردردهای غیر قابل تحمل آن شما را اذیت می‌کند، بهتر است تزریق بوتاکس را امتحان کنید.

اثربخشی بوتاکس برای درمان میگرن چقدر است؟

در نظر گرفتن اثربخشی بوتاکس یکی از موارد مهمی است که برای اکثر بیماران اهمیت دارد، زیرا آن‌ها می‌خواهند بدانند آیا این کار ارزش انجام دادن دارد یا خیر.

 به طور کلی طبق آزمایشاتی که روی تعداد زیادی از بیماران مبتلا به میگرن انجام شده است، برای بیمارانی که بیش از ۲ نوبت از بوتاکس پیشانی استفاده کردند، اثربخشی این کار تقریباً ۵۰ درصد بوده است؛ یعنی اکثر بیماران درمان کلی یا کاهش علائم آزاردهنده آن را تجربه کردند. همچنین کسانی که بیش از ۵ دوره از تزریق بوتاکس استفاده کردند حدود ۷۰ درصد از سردردهای میگرنی آزاردهنده آن‌ها کاهش پیدا کرد.

پس همانطور که متوجه شدید تزریق مداوم و مرتب بوتاکس زیر نظر یک پزشک متخصص، می‌تواند نقش مهمی در برطرف کردن کامل میگرن یا کاهش علائم آن داشته باشد. به طور معمول تزریق بوتاکس برای درمان میگرن در فواصل زمانی ۱۲ هفته یا هر ۳_۴ ماه یک بار انجام می‌شود. به دلیل اینکه اثربخشی بوتاکس برای درمان میگرن ثابت شده است، در نتیجه امروزه تزریق ژل در اصفهان و سایر شهرها به جهت درمان میگرن افزایش چشمگیری یافته است؛ پس می‌توانیم درمان میگرن با بوتاکس را یک روش علمی و عملی معرفی کنیم.

بوتاکس چگونه باعث درمان میگرن می‌شود؟

شاید پاسخ این سوال که درمان میگرن با بوتاکس چگونه امکان پذیر است برای شما جالب باشد. بهتر است بدانید تزریق بوتاکس با مکانیسم خاص خود سبب فلج شدن عضلات و شل شدن آن‌ها می‌شود و در نتیجه، بیماران می‌توانند کاهش سردردهای مزمن را تجربه کنند.

پس بوتاکس در اولین مرحله، روی عضلات عصبی تاثیر گذاشته و انقباض و انبساط غیر طبیعی آن‌ها را کنترل می‌کند. علاوه بر این، ژل بوتاکس سیگنال‌های شیمیایی اعصاب را محدود کرده و سبب فلج شدن عضلات می‌شود. البته این فلج شدن به معنی ایجاد مشکلات خطرناک برای فرد نیست و به این معنا است که پایانه‌های انتقال دهنده‌های عصبی، دچار کاهش کارکرد شده و فرد دردهای آزاردهنده میگرن را کمتر احساس کرده یا اصلاً احساس نمی‌کند.

به عبارت دیگر درمان میگرن با بوتاکس یک روش بی‌ خطر و موثر است که با اثرگذاری روی برخی از سلول‌ها و عضلات عصبی، سبب رفع این مشکل می‌شود. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد استفاده از بوتاکس برای درمان میگرن باید در نظر داشته باشید این است که معمولاً کسانی که به میگرن بسیار شدید و مزمن مبتلا هستند بهتر می‌توانند از این ماده استفاده کنند. ولی افرادی که در سال فقط چندین بار به میگرن مبتلا می‌شوند بهتر است از بوتاکس استفاده نکرده و از روش‌های دیگر برای رفع مشکل خود استفاده نمایند.

تزریق بوتاکس در اصفهان - دکتر ایمان مومنی
تزریق بوتاکس در اصفهان – دکتر ایمان مومنی

بوتاکس میگرن در  کدام نواحی تزریق می‌شود؟

بوتاکس میگرن به منظور اثر دهی سریع باید در نواحی صحیح و مناسب تزریق شود. بسته به نقاطی که نشانه‌های میگرن در آن‌ها بیشتر وجود دارد، تزریق بوتاکس در قسمت‌های مختلف بدن انجام می‌شود.

برای مثال در اکثر مواقع تزریق بوتاکس در نواحی کنار پیشانی، گیجگاه، پشت گردن، پشت گوش‌ها، وسط پیشانی، پایین پیشانی و پایین گردن انجام می‌گیرد. تشخیص اشتباه ناحیه تزریق ژل بوتاکس، علاوه بر نداشتن اثر دهی می‌تواند عوارض و مشکلات جدی برای افراد به وجود بیاورد؛ به همین دلیل برای دیدن نتیجه بهتر و درمان بیماری، بهتر است این کار را نزد پزشکان مجرب و با تجربه انجام دهید.

همانطور که اطلاع دارید بر اساس قسمتی از عصب که آسیب دیده است، سردردهای میگرنی نیز مقادیر کم و زیاد دارند، به همین دلیل تزریق باید به صورت صحیح و اصولی انجام شود. برای مثال ممکن است سلول‌های عصبی در قسمت شانه یا پایین گردن آسیب دیده باشند، به همین دلیل پزشک با تشخیص صحیح اقدام به تزریق ژل بوتاکس در قسمت‌های مناسب بدن کرده و به رفع این بیماری آزاردهنده یا کاهش علائم و دردهای شدید آن کمک می‌کند. در نتیجه برای درمان میگرن با بوتاکس بهتر است در مرحله اول مراجعه به یک پزشک با تجربه و ماهر را در اولویت قرار دهید.

عوارض بوتاکس میگرن چیست؟

همانطور که گفته شد امروزه از بوتاکس علاوه بر استفاده جهت خدمات زیبایی برای درمان میگرن نیز استفاده می‌کنند.

در کنار فواید زیادی که درمان میگرن با بوتاکس دارد، گاهی این کار می‌تواند عوارضی نیز برای افراد داشته باشد؛ برای مثال ممکن از برخی از افراد به ژل بوتاکس حساسیت داشته باشند که این مشکل می‌تواند خطرات زیادی برای این افراد به وجود بیاورد و به همین دلیل قبل از انجام هرگونه تزریق ژل باید آزمایشاتی در مورد عدم حساسیت افراد به این ماده انجام شود.

از دیگر عوارض احتمالی تزریق ژل می‌توانیم به کهیر، تنگی نفس و تورم در ساق پا اشاره کنیم. البته برخی از مواقع ممکن است افراد دچار افتادگی پلک، سفتی عضلات در ناحیه تزریق و سردرد شوند که این علائم ممکن است موقتی باشد و پس از چند روز یا یک هفته رفع شود. به منظور پیشگیری از ایجاد عوارض بوتاکس بهتر است در ابتدا با پزشک صحبت کرده و از او بخواهید بهترین ژل و مواد را برای شما استفاده کند.

علاوه بر این در صورتی که سابقه ابتلا به بیماری‌های خاصی را دارید، قبل از انجام این کار با پزشک خود مشورت کنید، برخی مواقع نیاز است تا داروهایی که استفاده می‌کنید برای چند روز قطع شود تا تزریق بوتاکس نتیجه بهتری برای شما داشته باشد.

بهترین دکتر تزریق بوتاکس میگرن

انتخاب بهترین پزشک جهت تزریق بوتاکس میگرن علاوه بر اینکه می‌تواند عوارض احتمالی را کاهش دهد، سبب صرفه‌ جویی در هزینه و وقت شما نیز می‌شود.

در حال حاضر دکتر ایمان مومنی متخصص پوست و مو در اصفهان را می‌توانیم یکی از بهترین پزشکان برای تزریق بوتاکس جهت رفع میگرن معرفی کنیم. دکتر مومنی از بهترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات روز جهان جهت تزریق ژل بوتاکس، اندولیفت در اصفهان و سایر خدمات زیبایی استفاده می‌کند. در صورتی که سردردهای آزاردهنده میگرن شما را کلافه و خسته کرده است، بهتر است در مرحله اول تزریق بوتاکس را در اولویت قرار دهید.

شما با مراجعه به دکتر مومنی می‌توانید جهت دریافت مشاوره و سپس تزریق بوتاکس برای رفع سردردهای میگرنی اقدام کنید. همانطور که قبلا نیز گفته شد تشخیص ناحیه درست جهت تزریق ژل از مهم‌ترین مواردی است که یک پزشک ماهر و با تجربه باید بداند و دکتر مومن به خوبی اقدام به تشخیص ناحیه صحیح و سپس تزریق برای شما می‌کند. شما با چند جلسه مراجعه به ایشان می‌توانید تا حجم زیادی سردردهای میگرنی خود را کاهش دهید.

اندولیفت در اصفهان - دکتر ایمان مومنی
اندولیفت در اصفهان – دکتر ایمان مومنی

سخن پایانی

اگر به بیماری میگرن مبتلا هستید، ممکن است تاکنون درباره بوتاکس میگرن مطالب زیادی شنیده باشید. در این روش از سم بوتولینم نوع A  استفاده می‌شود و می‌تواند تاثیرات مثبت زیادی روی درمان میگرن مزمن داشته باشد. طبق تحقیقاتی که در کشورهای مختلف روی بیشتر افراد مبتلا به میگرن انجام شده است، تزریق ژل بوتاکس می‌تواند سبب تاثیر روی سلول‌های عصبی شده و در نهایت سردردهای عصبی و آزاردهنده افراد مبتلا به میگرن‌ها را کاهش دهد. پس در صورتی که به این بیماری مبتلا هستید و مصرف داروها و قرص‌های مختلف تاثیری روی بهبودی شما نداشته است، بهتر است تزریق بوتاکس را نیز برای رفع یا کاهش علائم بیماری خود امتحان کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا