رپورتاژ

روش های مختلف برای اخذ اقامت گرجستان

روش های مختلف برای اخذ اقامت گرجستان

با اخذ اقامت گرجستان یک فرد مهاجر می تواند در طول مدت اقامت خود در این کشور زندگی کند. اگر شما تمایل دارید مدت زمان محدود یا نامحدودی را در کشور گرجستان زندگی کنید بهتر است نسبت به اخذ اقامت دائمی یا موقتی گرجستان اقدام کنید.  روش های زیادی برای مهاجرت به گرجستان وجود دارد. هر تبعه خارجی می تواند با توجه به شرایطی که دارد یکی از مناسب ترین روش را برای اخذ اقامت خود در این کشور انتخاب نماید.

روش های اخذ اقامت گرجستان
روش های اخذ اقامت گرجستان

بررسی روش های اقامت دائمی و موقت در گرجستان

از متداول ترین روش های اخذ اقامت گرجستان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

روش های اقامت دائمی و موقت در گرجستان
روش های اقامت دائمی و موقت در گرجستان
 1. اقامت کاری و تحصیلی :

افرادی که تمایل دارند کسب و کاری را در کشور گرجستان راه اندازی کنند یا شغل آزادی در این کشور داشته باشند می توانند نسبت به اخذ اقامت این کشور به کمک این روش اقدام نمایند. اگر فردی تمایل داشته باشد در موسسات آموزشی مجاز گرجستان ادامه تحصیل دهد می تواند به راحتی اقامت در این کشور را بگیرد.

 1. اقامت ازدواج دائم :

افرادی که اقدام به ازدواج با تبعه گرجستانی کنند می توانند بعد از گذشت ۳ سال از مدت ازدواج خود نسبت به اخذ اقامت در کشور گرجستان اقدام نمایند.

 1. اخذ اقامت برای شهروندان سابق کشور گرجستان :

شهروندان خارجی که در سال های گذشته موفق به اخذ تابعیت کشور گرجستان شده اند و مدت زمان تابعیت آن ها خاتمه یافته است می توانند با همراه داشتن این نوع مجوز دوباره وارد خاک گرجستان شوند و در این کشور اقامت داشته باشند.

 1. اجازه اقامت در کشور گرجستان برای افرادی که بدون تابعیت هستند :

اگر فرد متقاضی بدون تابعیت باشد و عدم تابعیت وی به اثبات برسد امکان اخذ اقامت وی در کشور گرجستان وجود دارد.

اخذ اقامت برای شهروندان سابق کشور گرجستان
اخذ اقامت برای شهروندان سابق کشور گرجستان
 1. اقامت ویژه در کشور گرجستان :

این نوع مجوز اقامت گرجستان به افرادی که قربانی هستند نظیر قربانیان قاچاق انسان و … داده می شود.

 1. اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری :

یک تبعه خارجی می تواند با انجام سرمایه گذاری در کشور گرجستان نسبت به اخذ اقامت در این کشور اقدام نماید.

 1. اقامت دائمی گرجستان :

افرادی که بیش از ۶ سال از زمان اقامت موقت آن ها در گرجستان گذشته باشد می توانند نسبت به اخذ اقامت دائم در کشور گرجستان اقدام نمایند. مجوز اقامت در این کشور برای همسر، والدین و فرزندان مهاجرین گرجستان نیز طبق شرایط خاصی صادر می گردد.

 1. اقامت موقت گرجستان :

اخذ این نوع اقامت برای افرادی که تمایل دارند در این کشور سرمایه گذاری کنند یا به تحصیل بپردازند امکان پذیر است. کشور گرجستان همچنین برای قربانیان خشونت های خانگی مجوز اقامت موقتی را صادر می کند.

 1. اقامت کوتاه مدت :

افرادی که در گرجستان مال غیر منقولی را با ارزش بیش از ۱۰۰ هزار دلار داشته باشند می توانند نسبت به اخذ اقامت گرجستان به صورت کوتاه مدت اقدام نمایند. با اخذ این نوع اقامت می توانند با اعضای خانواده خود به صورت کوتاه مدت در گرجستان زندگی کنند.

 1. اقامت نامحدود :

افرادی که در کشور گرجستان سرمایه گذاری با ارزش حداقل ۳۰۰ هزار دلار داشته اند و گردش مالی حاصل از فعالیت کارآفرینی آن ها در سال اول حداقل ۵۰ هزار دلار و در سال دوم حداقل ۱۰۰ هزار دلار و در سال سوم ۱۲۰ هزار دلار باشد می توانند اقامت نامحدود این کشور را دریافت کنند.

 1. اخذ اقامت به واسطه اتحاد مجدد خانواده در کشور گرجستان :

این نوع مجوز اقامت در کشور گرجستان برای افرادی مناسب است که یکی از اعضای خانواده آن ها در حال حاضر در گرجستان اقامت دارد. منظور از اعضای خانواده فرد متقاضی همسر، سرپرست، والدین ، فرزندان و … می باشند.

مدت اعتبار هر یک از مجوزهای اقامت گرجستان چقدر است ؟

هر یک از مجوزهای اقامت در کشور گرجستان دارای مدت زمان خاصی می باشند. در ادامه مطلب طول مدت هر یک از این اقامت ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 1. مجوز اقامت کوتاه مدت و موقتی گرجستان :

افرادی که تمایل دارند در کشور گرجستان ادامه تحصیل دهند می توانند اقامت این کشور را به صورت موقتی بگیرند. به افرادی که کسب و کاری را در گرجستان راه اندازی کرده اند اقامت موقت داده می شود. همچنین برای اتحاد مجدد خانواده نیز افراد می توانند اقامت موقت خود  را از کشور گرجستان دریافت کنند.

برای شهروندان سابق کشور گرجستان و افراد بدون تابعیت نیز اقامت موقت صادر می گردد که مدت زمان این نوع اقامت های اعتباری ۶ ساله است. هر یک از این نوع مجوزها به مدت حداکثر ۵ سال قابل تمدید می باشند.

 1. مجوز اقامت بلند مدت یا نامحدود کشور گرجستان :

با انجام سرمایه گذاری در این کشور به مقداری که دولت گرجستان تعیین کرده است می توان اقامت نامحدود این کشور را گرفت. بعد از ۳ سال از مدت زمان ازدواج با یک تبعه گرجی، متقاضی می تواند نسبت به اخذ اقامت دائم در کشور گرجستان اقدام نماید.

سخن پایانی :

در این مطلب روش های مختلف برای اخذ اقامت گرجستان به صورت دائم و موقتی را مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم با مطالعه این مطلب توانسته باشید با روش های اخذ اقامت در این کشور آشنا شده باشید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا