رپورتاژ

راهنمای خرید ملک در گرجستان ۲۰۲۱

اخذ اقامت گرجستان با خرید ملک و سرمایه گذاری در گرجستان

آب و هوای دل‌ انگیز در بهار و تابستان و شرایط آسان گرفتن اقامت از راه‌های گوناگون، می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای متقاضیان آغاز زندگی در کشور گرجستان باشد.

خرید یک خانه جدید یک لحظه هیجان انگیز در زندگی یک خانواده است. چه این اولین ملک شما باشد و چه قبلاً خانه خریداری کرده اید، یادگیری نحوه خرید خانه در گرجستان می تواند به ساده سازی این روند کمک کند. این بازار پرطرفدار مسکن برای هر بودجه ای خانه دارد، بنابراین مکان مناسبی برای هر خریدار احتمالی خانه وجود دارد.

پی بردن به مراحل خرید خانه چندان دشوار نیست. در بیشتر موارد، روند کار در گرجستان مانند سایر نقاط برای مهاجرت است. از کار با یک وام دهنده گرفته تا یافتن یک مشاور املاک، یک رویه کلیدی وجود دارد که باید روند را روان، ساده و حتی لذت بخش نگه می دارد.
مهم نیست در کجای گرجستان زندگی می کنید، می توانید از فرهنگ منحصر به فرد و مهمان نوازی افسانه ای جنوبی لذت ببرید. از بناهای تاریخی جنگ داخلی گرفته تا غذاهای شگفت‌انگیز، این ایالت مکانی محبوب است که می‌توان آن را خانه نامید. چه بخواهید هیجان زندگی شهری را داشته باشید و چه قصد دارید یک خانه مسکونی کوچک در کشور راه اندازی کنید، اقامتگاهی در آنجا وجود دارد که فقط منتظر شماست تا آن را بخرید.

افرادی که قصد مهاجرت به گرجستان دارند می توانند از طریق خرید ملک در گرجستان، اقدام به اخذ اقامت نمایند. شما می توانید با پیروی از قوانین حاکم بر خرید ملک همانند دیگر شهروندان گرجستان اقدام به خرید ملک نمایید. مالکیت املاکی از قبیل آپارتمان، منزل ویلایی، هتل، مغازه و حتی رستوران می تواند منجر به اخذ اقامت در گرجستان شود.

خرید ملک در گرجستان یکی از راحت ترین راه حل های اخذ اقامت برای کل اعضاء خانواده است
خرید ملک در گرجستان یکی از راحت ترین راه حل های اخذ اقامت برای کل اعضاء خانواده است

خرید ملک در گرجستان

خرید ملک در گرجستان برای سرمایه گذاران خارجی محدودیتی ندارد و دولت گرجستان از سرمایه گذاران خارجی استقبال می کند. طبق مقررات جدیدی که از ۵ ژوئیه ۲۰۱۹ به اجرا درآمد، حداقل قیمت مورد نیاز املاک و مستغلات افزایش یافت و ۱۰۰۰۰۰ دلار شد (جایگزین ۳۵۰۰۰ دلار قبلی). با خرید ملک، اجازه اقامت موقت گرجستان برای مدت ۶ ماه تا ۶ سال صادر می شود. معمولاً اولین بار برای یک دوره ۶ ماهه یا ۱ ساله است.

بعد از اینکه متقاضی کارت اقامت گرجستان خود را دریافت کرد، همسر و فرزندان وی نیز واجد شرایط دریافت اقامت هستند. پس از ۱۰ سال اقامت مستمر و قانونی در گرجستان، در صورت داشتن شرایط خاص از جمله دانستن زبان محلی، تاریخ و آداب و رسوم و افزایش سرمایه به ۳۰۰ هزار دلار می توانید واجد شرایط درخواست تابعیت گرجستان باشید.

گرجستان حداقل سرمایه گذاری خود را جهت دریافت اقامت طی سال های گذشته از ۳۵۰۰۰ دلار به ۱۰۰،۰۰۰ دلار افزایش داد. مراحل قانونی خرید ملک به این صورت است که ملک خریداری شده از نظر میزان حداقل سرمایه گذاری برای درخواست اجازه اقامت، ۱۰۰ هزار دلار است. این ملک به نام شما در دادگستری تفلیس ثبت خواهد شد. یک کارشناس خبره باید ارزش واقعی ملک را تخمین بزند تا حداقل برابر یا بیشتر از این مقدار باشد. پس از انجام خرید ملک و مالک رسمی ملک شدن می توانید برای دریافت اقامت در گرجستان اقدام کنید.

شما باید با در دست داشتن یک کپی از فرم کارشناسی شده ارزش دارایی خود و گذرنامه و دو قطعه عکس به اداره مهاجرت مراجعه نمایید. هزینه رسیدگی به درخواست شما بین ۹۰ تا ۱۸۰ دلار هزینه دارد.

پس از اعطای اقامت، کارت اقامت الکترونیکی دریافت خواهید کرد. این کارت سند هویت شما در گرجستان است؛ کارت اقامت الکترونیکی یک کارت شناسایی هویتی است که برای افراد خارجی مقیم گرجستان صادر می شود و محل سکونت فرد را مشخص می کند.

در ابتدا شما برای مدت یک سال حق اقامت موقت را خواهید داشت و در صورت ابقای ملک، این اقامت تمدید می گردد. روند تمدید اقامت بسیار ساده است و شما باید کارت الکترونیکی خود را همراه با دو قطعه عکس به اداره خدمات عمومی ارائه نمایید. برای دریافت اقامت خانواده نیز باید گواهی ازدواج را ارائه نمایید.

املاک گرجستان طی سال های گذشته تغییرات چشم گیری داشته است
املاک گرجستان طی سال های گذشته تغییرات چشم گیری داشته است

برای خرید خانه پیدا کردن بهترین شهرهای گرجستان برای خرید خانه می تواند یک چالش باشد. برخی از مردم دقیقاً می دانند که می خواهند در کجا زندگی کنند، در حالی که سایر خریداران خانه باید زمان بیشتری را برای تحقیق در مورد هر شهر اختصاص دهند. چه بخواهید از سبک زندگی روستایی لذت ببرید یا از یک فرهنگ پر جنب و جوش در مرکز شهر تفلیس لذت ببرید ، مکان های زیادی وجود دارد که می توانید در گرجستان زندگی کنید.

راهنمای مراحل خرید خانه در گرجستان عبارتند از:

– شروع به کار با یک مشاور املاک در گرجستان

اکثر مشاوران املاک محلی سالها تجربه کار در گرجستان را دارند. آنها می دانند که چه نوع قیمت هایی برای یک منطقه عادی است و چه زمانی قیمت های کمتری را پیشنهاد دهند. اگر قصد خرید خانه دارید، یک نماینده این فرآیند را بسیار آسان‌تر می‌کند و بینشی در مورد استراتژی‌های کلیدی ارائه می‌دهد.
مهمتر از همه، یک مشاور املاک بهترین منافع شما را در دل دارد. شما می توانید تضمین کنید که نماینده فروشنده تمام تلاش خود را برای دریافت قیمت بالاتر انجام می دهد. برای اطمینان از اینکه معامله خوبی به دست می آورید، به یک مشاور املاک نیاز دارید که فقط برای شما کار کند.
پیدا کردن یک مشاور املاک در گرجستان می تواند به سادگی یک جستجوی آنلاین سریع باشد. سعی کنید چند مورد را در Google جستجو کنید تا نظرات یا توصیفات آنها را بررسی کنید و درخواست کنید که با برخی از آنها شخصاً ملاقات کنید
همچنین می‌توانید از همسایه‌ها، دوستان و اعضای خانواده خود برای معرفی درخواست کنید. اگر دوستی فکر می‌کرد که یک نماینده واقعاً عالی است.

– تاییدیه وام مسکن را دریافت کنید

این اغلب یک مرحله ترسناک است، اما همچنین یکی از مهم ترین مراحل برای خرید خانه در گرجستان است. اگر مستقلاً ثروتمند نباشید، به احتمال زیاد برای خرید خانه خود به وام مسکن نیاز خواهید داشت. این وام مسکن به شما کمک می کند تا هزینه های بسته شدن، هزینه های نمایندگی و قیمت خرید خانه خود را پوشش دهید.
اکثر مردم با مراجعه به بانک محلی خود شروع می کنند تا ببینند برای چه نوع وام مسکنی واجد شرایط هستند. همچنین ممکن است بخواهید با یک اتحادیه اعتباری بررسی کنید تا ببینید آیا می توانید نرخ بهتر یا پیش پرداخت کمتری دریافت کنید. اگر در یک منطقه روستایی خرید می کنید، وام FHA فقط به ۳.۵٪ پیش پرداخت نیاز دارد.
مدتی را صرف بحث در مورد آنچه می توانید با وام دهنده خود داشته باشید. بانک به نسبت بدهی به درآمد، کل درآمد، سابقه اعتباری و سایر معیارهای مالی شما نگاه می کند تا ببیند چقدر خانه می توانید بپردازید. پس از تایید قبلی، ادامه دهید و برای وام مسکن اقدام کنید.

تفلیس پایتخت گرجستان یکی از مقاصد مهم برای سرمایه گذاری در املاک گرجستان است
تفلیس پایتخت گرجستان یکی از مقاصد مهم برای سرمایه گذاری در املاک گرجستان است

– به شکار خانه بروید

اکنون زمان آن رسیده است که خانه ای را که می خواهید در آن زندگی کنید پیدا کنید. مدتی را صرف صحبت با مشاور املاک خود در مورد آنچه می خواهید بکنید.

– پیشنهاد خود را ارسال کنید

هنگامی که محل اقامت مناسب را پیدا کردید، گام بعدی ارائه پیشنهاد به فروشندگان است. مشاور املاک شما به شما کمک می کند تا یک قرارداد بنویسید، پیشنهادی برای قیمت خرید ارائه دهید و هر شرطی را به تفصیل بیان کنید. ممکن است بخواهید مواردی را در این قرارداد لحاظ کنید، مانند مدت زمان فرآیند بسته شدن یا الزامات برای برداشتن مبلمان یا موارد دیگر.
بسیاری از خریداران خانه، بندهای فرار را در قرارداد خرید خود لحاظ می کنند. به عنوان مثال، می توانید بیان کنید که خرید ملک منوط به گذراندن ملک از بازرسی های خاصی است. در این مرحله، شما باید سپرده ای را که به عنوان پول جدی شناخته می شود، در تراست قرار دهید. این به فروشنده نشان می دهد که شما در ارائه پیشنهاد جدی هستید. در بیشتر موارد، پول هنگفت حدود ۱ درصد قیمت خانه است. و اکنون، مذاکرات واقعاً آغاز می شود. فروشنده یا پیشنهاد اولیه شما را می پذیرد یا یک پیشنهاد متقابل برای شما ارسال می کند. در مورد اینکه آیا باید مذاکرات را ادامه دهید یا پیشنهاد متقابل را بپذیرید، با مشاور املاک خود صحبت کنید.

– فرآیند بسته شدن قرارداد

پس از چندین هفته یا ماه جستجو برای خانه، سرانجام پایان نزدیک است. اگر شما و فروشنده در مورد قیمت خرید به توافق رسیدید، می توانید تاریخ بسته شدن نامیده می شود. در زمان باقیمانده، باید بازرسان استخدام کنید تا خانه را به طور کامل بررسی کنند.
قبل از اینکه خانه را به طور رسمی ببندید، یک بررسی نهایی را انجام دهید تا مطمئن شوید که کاملاً برای نقل مکان شما آماده است. وکیل پایان کار اسناد نهایی شما مانند توزیع پرداخت ها و انتقال عنوان به نام شما را انجام می دهد.
وقتی همه چیز به طور کامل انجام شد، در نهایت می توانید در خانه را ببندید و کلیدها را بگیرید. شما به سادگی باید پیش پرداخت را تحویل دهید، هزینه های بسته شدن را پوشش دهید و چند سند آخر را امضا کنید. سپس، کلیدها و حقوق مالکیت خانه جدید خود را دریافت می کنید.

اگر می خواهید در گرجستان زندگی کنید، چند محله وجود دارد که مکان های محبوبی هستند. واکه، سابروتالو، اورتاچالا و تفلیس قدیم گزینه‌های مورد علاقه خانواده‌هایی هستند که خواهان مدارس عالی، محیطی امن و پارک‌های فراوان هستند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا