رپورتاژ

چند تکنیک برای تشخیص ورق گالوانیزه با کیفیت

چند تکنیک برای تشخیص ورق گالوانیزه با کیفیت
چند تکنیک برای تشخیص ورق گالوانیزه با کیفیت

کارخانه های زیادی وجود دارند که ورق های گالوانیزه را تولید می کنند به همین خاطر ورق های گالوانیزه با کیفیت های مختلفی در بازار وجود دارد اما از کجا باید بفهمیم که کدام یک از ورق های گالوانیزه کیفیت بهتری دارد. در ادامه مطلب قراره چند تکنیک خیلی مهم برای تشخیص کیفیت ورق گالوانیزه به شما آموزش بدیم همچنین قراره ضخامت های پر استفاده ورق گالوانیزه و بهترین کارخانه های تولید کننده ورق گالوانیزه در ایران را به شما معرفی کنیم.

مهم‌ترین نکات در تشخیص ورق گالوانیزه باکیفیت

مهم ترین نکات در تشخیص ورق گالوانیزه باکیفیت
مهم ترین نکات در تشخیص ورق گالوانیزه باکیفیت

برای خرید ورق گالوانیزه با کیفیت باید چند نکته را به یاد داشته باشید تا در صورت مشاهده ورق گالوانیزه بتوانید به راحتی کیفیت آن را بسنجید. برخی از این نکات ممکن است شنیده باشید اما هرگز از آن استفاده نکرده باشید. این نکته ها باعث می شود تا شما با دید جدید به ورق های گالوانیزه نگاه کنید.

ولی قبل از این که بخوام نکات رو به شما بگم حتما از فروشگاه معتبر ورق گالوانیزه خود را خریداری کنید چرا که ممکن است با داشتن دانش فنی، ورق گالوانیزه بی کیفیت را انتخواب کنید. پس حتما از یک فروشگاه با کیفیت خرید خود را انجام بدید. شما میتوانید برای خرید ورق گالوانیزه از سایت ورق آنلاین استفاده کنید.

راه های تشخیص ورق گالوانیزه با کیفیت

راه های تشخیص ورق گالوانیزه با کیفیت
راه های تشخیص ورق گالوانیزه با کیفیت

در ادامه این مطلب انواع راه های تشخصی ورق گالوانیزه با کیفیت را به شما خواهیم گفت که میتوانید از ان برای سنجش کیفیت ورق گالوانیزه استفاده کنید

سنجش ضخامت

یکی از راحت ترین راه ها برای تشخصی کیفیت سنجیدن ضخامت ورق گالوانیزه است این کار نه زمان زیادی می برد و نه اسیبی به ورق گالوانیزه می زند. شما میتوانید از یک ضخامت سنج مغناطیسی برای سنجیدن ضخامت گالوانیزه روی ورق استفاده کنید. این کار سطح پوشش را به طور دقیق به شما نخواهد گفت اما شما اطمینان حاصل می کنید که لایه محافظ بر روی ورق وجود دارد. خوب دقت داشته باشید که نباید سطح ورق گالوانیزه پوسته پوسته شده باشد. در صورت مشاهده چنین محصولی بدانید که ورق گالوانیزه کیفیت مناسبی را ندارد.

محلول آب و نمک

یکی از راه های که دقیقه اما زمان بره محلول اب و نمکه. در صورتی که ورق گالوانیزه کیفیت خوبی نداشته باشه محلول اب نمک غلیظ به مدت ۲۴ ساعت روی ورق گالوانیزه این موضوع را مشخص می کند. در صورتی که کیفیت ورق گالوانیزه خوب باشد هیچ اتفاقی نخواهد افتاد اما در صورتی که ضخامت گالوانیزه ورق کم باشد یا کیفیت مناسبی نداشته باشد این محصول باعث زنگ زدگی ورق گالوانیزه می شود. ورق های گالوانیزه در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد، برای مشاهده قیمت ورق گالوانیزه ۶ متری شیروانی کافیه کلیک کنید.

ریختن آب بر روی سطح ورق

ورق های گالوانیزه سطح صاف و صیقلی دارند، یعنی اگر ورق گالوانیزه کیفیت مناسبی داشته باشد میتوان با استفاده اب کیفیت ورق گالوانیزه را سنجید. برای این تست کافیه مقداری اب روی ورق بریزید و اب باید بر روی ورق سر بخورد و جذب ورق گالوانیزه نشود.

شیوه دیگر تست به این صورت است که ورق گالوانیزه را شیب دار بگذارید و یک ظرف ازماشیگاه که مقدار دقیق اب را نشان می دهد داشته باشید. اب را از بالا بر روی ورق بریزید و ظرف ازمایشگاه را پایین بگذارید. در صورتی که اب جمع شده ازش کم شده باشد نشان می دهد که ورق گالوانیزه کیفیت مناسبی ندارد.

بهترین روش برای تشخصی کیفیت ورق گالوانیزه

بهترین روش برای تشخصی کیفیت ورق گالوانیزه
بهترین روش برای تشخصی کیفیت ورق گالوانیزه

ازماشین ورق گالوانیزه در ازمایشگاه یکی از قطعی ترین روش ها برای تشخخصی کیفت ورق گالوانیزه است. در ازمایشگاه به طور دقیق مقدار پوشش ورق گالوانیزه را می سنجد و از سطح ورق گالوانیزه به طور کامل عکس برداری میکند تا اطمینان پیدا کنند که اسیبی به گالوانیزه سطح ورق وارد نشده باشد. این ازمایش ها به طور دقیق انجام می شود و خیال شما را راحت می کند اما یک نکته دارد.  این روش کمی زمان بر است و در صورت نداشتن زمان نمیتوان از این روش استفاده کرد راه حل چیست.

خرید از فروشگاه معتبر بهترین راه حل است. من به شما سایت ورق آنلاین را معرفی میکنم، شما عزیزان میتوانید قیمت امروز ورق های فولادی را در سایت مشاهده کنید و به راحتی خرید خود را انجام بدید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا