رپورتاژ

چاپ روی تیشرت و هدایای خاص کاربردی با عکس دلخواه شما

چاپ روی تیشرت و هدایای خاص کاربردی با عکس دلخواه شما

همان‌طور که می‌دانید امروزه صنعت چاپ نسبت به گذشته پیشرفت‌های بسیاری کرده است. به عنوان مثال چاپ روی تیشرت، فرش و یا چاپ روی لیوان، کوسن، پیکسل و .. در گذشته یا انجام نمی‌شد و یا با روش‌های سخت‌تری صورت می‌گرفت. در حالی که اکنون با توجه به دستگاه‌هایی که در این صنعت طراحی و تولید شده است، چاپ روی تمامی متریال‌ها و سازه‌های دستی و صنعتی به راحتی انجام می‌شود.

ضمن آن که تیشرت و سایر هدایای تبلیغاتی که طرح دلخواه شما روی آن حک شده می‌تواند به عنوان یک هدیه زیبا برای دوستان و مشتریان به شمار آمده و به معرفی برند و کسب و کار شما کمک نماید. چنانچه تا انتهای این مطلب همراه ما باشید، به روش‌های انواع چاپ پرداخته و شما را با فرآیند انجام آن آشنا خواهیم کرد.

انواع روش‌های چاپ
انواع روش‌های چاپ

چاپ روی تیشرت

در همین یکی دو دهه اخیر تیشرت‌هایی که دارای طراحی خاصی بودند و نقوش مختلفی روی آن‌ها چاپ شده بود مورد توجه بسیاری از افراد به‌خصوص نوجوانان و جوانان قرار گرفت. به همین منظور تولیدکنندگان البسه تصمیم گرفتند از ایده چاپ روی تیشرت استفاده کرده و از روش‌های مختلف چاپ برای این منظور استفاده نمایند؛ به طوری که اکنون در بازار تیشرت‌هایی را مشاهده می‌کنید که دارای چاپ‌های زیبا و جذاب هستند.

چاپ روی تیشرت در حال حاضر به چند روش انجام می‌شود که در ادامه به هریک به طور مختصر اشاره خواهیم کرد.

انواع روش‌های چاپ

  • چاپ سابلیمیشن

این روش چاپ روی تیشرت در حال حاضر بهترین روش به شمار می‌آید. در این شیوه از تصعید استفاده می‌شود. در این حالت جوهر از حالت جامد به حالت بخار تبدیل شده و با عنوان‌های روش چاپ حرارتی و روش چاپ غیرمستقیم در بین صنعت‌گران و تولیدکنندگان این حرفه مشهور است. فرآیند چاپ در این روش به این صورت است که ابتدا طرح مورد نظر روی کاغذ مخصوص سابلیمیشن کشیده شده و سپس از کاغذ روی پارچه یا تیشرت منتقل می‌شود. چاپ حرارتی سابلیمیشن به این صورت است که از دستگاه حرارتی برای تصعید جوهر و انتقال آن به سطح چاپ استفاده می‌شود و در حقیقت کار اصلی را دستگاه حرارتی آن انجام می‌دهد. با استفاده از این روش جهت چاپ روی تیشرت، جوهر علاوه بر ماندگاری بالا روی پارچه و لباس، کیفیت بالاتری نیز خواهد داشت.

  • چاپ مستقیم

این نوع چاپ نیز یکی دیگر از روش‌های چاپ روی تیشرت به شمار می‌آید. در این روش از پرینترهای جوهرافشان استفاده می‌شود و مراحل کار در این شیوه به این صورت است که طرح با استفاده از نرم‌افزارهای گرافیکی آماده شده و سپس به طور مستقیم روی تیشرت نقش می‌بندد. از ویژگی‌های چاپ مستقیم می‌توان به پیاده‌سازی طرح‌های طبیعی و خیلی خاص روی تیشرت اشاره کرد؛ اما این نکته هم وجود دارد که به لحاظ قیمت بالای این پرینترها، نه تنها شیوه‌های چاپ روی تیشرت به زمان بیشتری نیاز دارد بلکه برای تولید انبوه، از نظر هزینه‌ها نیز شما را با مشکل مواجه خواهد کرد.

  • چاپ استیکر

این نوع چاپ نیز یکی دیگر از روش‌های سریع چاپ روی تیشرت است. چاپ استیکر که به آن چاپ وینیل نیز گفته می‌شود بهترین روش چاپ روی تی شرت به شمار می‌آید که طی دو مرحله انجام می‌گردد. در مرحله اول طرح مورد نظر روی یک ماده وینیلی و صاف پیاده شده و سپس با استفاده از دستگاه پرس حرارتی روی تیشرت چسبانده می‌شود.

این نوع چاپ بیشتر برای تیشرت‌های ورزشی و حتی بدنه خودرو استفاده می‌شود. تنها یک نکته درباره این روش چاپ وجود دارد و آن هم این است که ماندگاری این شیوه نسبت به سایر روش‌های چاپ کمتر است؛ یعنی ممکن است با شست‌و‌شوی تیشرت رنگ آن کمتر شود.

انواع روش‌های چاپ
انواع روش‌های چاپ

چاپ روی فرش

حتما تاکنون فرش‌هایی را در بازار دیده‌اید که عکس‌های دلخواه مشتریان روی آن‌ها نقش بسته و یک محصول یادگاری زیبا و ماندگار به شمار می‌آید. همچنین می‌توان از چاپ روی قالیچه به عنوان یک هدیه تبلیغاتی ویژه یاد کرد. این مدل فرش‌ها به شیوه بافندگی دستی و یا ماشینی تولید نمی‌شوند، بلکه از روش چاپ روی فرش به شیوه سابلیمیشن برای تهیه این محصول استفاده می‌شود. این شیوه از تهیه هدیه، امروزه بسیار مورد استقبال مشتریان قرار گرفته، به طوری که می‌توانند عکس عزیزان خود را به تابلو فرش زیبایی تبدیل کرده و آن را هدیه دهند.

برای تولید چنین محصولی شما نیاز به مواد خام دارید تا مانند چاپ روی تیشرت، فرآیند چاپ روی آن صورت گیرد. به همین منظور فرش خام از جنس پلی استر به رنگ سفید، پایه این امر به شمار می‌آید. برای این فرش‌ها ابعاد متفاوتی در نظر گرفته شده است که چاپ روی فرش به اندازه پرینتر تولیدکننده بستگی دارد تا بتواند سایزهای بزرگ‌تر فرش را نیز ساپورت نماید. مهم‌ترین نکته در مورد چاپ روی فرش این است که ابعاد طرح به درستی باید با ابعاد فرش یکی باشد؛ در غیر این صورت کار یا خیلی بزرگ و یا کوچک شده و حالت طبیعی و زیبای خود را از دست داده و از کیفیت آن کاسته می‌شود.

انواع روش‌های چاپ
انواع روش‌های چاپ

در خصوص چاپ روی کوسن نیز می‌توان از شیوه سابلیمیشن که در خصوص چاپ روی تیشرت و فرش استفاده می‌شود نیز استفاده کرد. به طوری که چاپ روی کوسن به صورت مستقیم و روی کوسن‌هایی که از نخ‌های پلی استر تهیه شده انجام می‌گیرد. در این روش طرح مورد نظر به صورت آینه‌وار یا برعکس روی کاغذ ترنسفر سابلیمیشن چاپ شده و زمانی که جوهر روی کاغذ خشک شد، کوسن در دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد و به مدت ۶۰ ثانیه زیر پرس قرار می‌گیرد.

در مورد چاپ روی لیوان نیز از همین روش سابلیمیشن می‌توان استفاده کرد. لازم به ذکر است چون لیوان سایز کوچکی دارد، یک چاپگر سایز A4 کافی است. کاغذ سابلیمیشن در این شیوه جوهر را در خود نگه داشته و هنگامی که گرما به آن انتقال می‌یابد، طرح روی لیوان نقش می‌بندد. برای نگهداشتن کاغذ چاپ شده روی لیوان نیز از چسب نسوز استفاده می‌شود که در برابر دمای بالای دستگاه مقاومت داشته و به لیوان نمی‌چسبد.

چاپ پیکسل

پیکسل یا Pin-back button وسیله‌ای دایره‌ای و دارای سنجاق است که بیشتر دانشجویان و دانش‌آموزان از آن برای تزئین کیف استفاده کرده و در زمان‌های تبلیغات و برپایی نمایشگاه‌ها و.. مصرف تبلیغاتی بسیار خوبی دارد.

برای ساخت پیکسل به دستگاهی برای ساخت دکمه‌های مخصوص و همچنین پین عقب یا آهنربا برای اتصال به پیکسل نیاز دارید. کاغذ و طرح مخصوص و برخورداری از یک پرینتر رنگی باکیفیت و قیچی جزو اولین ملزومات مورد نیاز برای تهیه پیکسل به شمار می‌آیند. روش چاپ روی پیکسل نیز به این صورت است که ابتدا لازم است تصویر و یا طرح مورد نظر را چاپ کرده و یا از مشتری آن را دریافت کنید؛ اما برای اجرای طرح و چاپ پیکسل شما نیازی به کاغذ سابلیمیشن نداشته و می‌توانید از کاغذ گلاسه و یا کاغذهای عکاسی برای این منظور استفاده نمایید.

طراحان اطلس

چنانچه برای سفارش محصولات تبلیغاتی خود به دنبال مجموعه‌ای هستید که بتواند این دسته از امور را با کیفیت بالایی به انجام رساند، شرکت تبلیغاتی طراحان اطلس با بیش از ۱۴ سال سابقه می‌تواند در زمینه چاپ روی تیشرت، لیوان و کوسن و همچنین چاپ پیکسل و .. خدمات باکیفیتی را به مشتریان ارائه نماید.

همچنین کارشناسان طراحان اطلس می‌توانند راهنمایی‌های لازم را در خصوص انتخاب بهترین هدایای تبلیغاتی برای اهداف و مقاصد تجاری و برندسازی به شما معرفی نمایند. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به وب سایت این مجموعه به آدرس https://printgifts.net از تمامی نمونه کارها بازدید کرده و در صورت نیاز با بخش پشتیبانی و فروش تماس برقرار نمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا