رپورتاژ

۳ مزیت خشکشویی رو تختی نسبت به شستشو در منزل

۳ مزیت خشکشویی رو تختی نسبت به شستشو در منزل

روتختی یا همان پوششی که بر روی تشک تختخواب قرار می گیرد همانند سایر پارچه ها پس از مدتی کثیف می شود و نیاز به شستشو پیدا می کند. شستشوی روتختی با توجه به جنسی که دارد با استفاده از روش ها و مواد مختلفی انجام می گیرد. یکی از این روش ها خشکشویی می باشد که یکی از بهترین راه های شستشوی روتختی نیز می باشد.
ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با خشکشویی روتختی نکاتی را بیان کرده و شما را با آن آشنا کنیم.

 به طور کلی روتختی دارای دو نوع یک نفره و دو نفره می باشند. روتختی های یک نفره از آنجایی که اندازه و ابعاد کوچک تری دارند، شستن آن ها راحت تر می باشد. به طوری که می توان آن ها را با استفاده از ماشین لباسشویی و یا دست شست. اما روتختی های دو نفره برخلاف آن ها اندازه بزرگ تری دارند و علاوه بر آن در حین شستشو هنگامی که خیس می شوند وزن آن ها به ۵ تا ۷ کیلوگرم می رسد. با توجه به این موضوع جدا از آسیب هایی که ممکن است به بافت پارچه وارد شود، شستن این روتختی ها با استفاده از ماشین لباسشویی و یا به صورت دستی کار بسیار سختی می باشد. از این رو بهتر است جهت شستشوی روتختی خود از خدمات خشکشویی ها استفاده کنید.

3 مزیت خشکشویی رو تختی نسبت به شستشو در منزل
۳ مزیت خشکشویی رو تختی نسبت به شستشو در منزل

برخی از مزایای خشکشویی روتختی

۱ . صرفه جویی در وقت و زمان

با استفاده از خدمات خشکشویی ها دیگر نیازی نیست که وقت خود را صرف شستشوی روتختی کنید و مهم تر از آن با روش های شستشوی نادرست به آن آسیب وارد کنید. هنگامی که شما روتختی خود را جهت شستشو به خشکشویی می دهید آن ها روتختی شما را با استفاده از روش های اصولی و استاندارد شسته و در کوتاه ترین زمان بدون هیچگونه آسیبی به شما تحویل می دهند.

۲ . از بین بردن تمامی لکه ها

این امکان وجود دارد که به مرور زمان لکه های سختی بر روی روتختی شما ایجاد شود. این لکه های با شستشوی معمولی و یا استفاده از ماشین لباسشویی ممکن است از بین نروند. در صورتی که این لکه ها از بین نروند و بر روی روتختی باقی بمانند، می توانند به بافت های پارچه آسیب وارد کنند.
در خشکشویی از روش ها و مواد شوینده خاصی استفاده می شود که با استفاده از آن ها تمامی لکه ها به طور کامل از بین می روند و هیچ اثری از آن ها بر روی پارچه روتختی باقی نمی ماند.

۳ . افزایش طول عمر روتختی

 روتخی و یا به طور کلی پارچه ها داری طول عمری می باشند. این طول عمر همواره با شستشوی مداوم آن ها کاهش می یابد. روتختی یا پارچه هایی که با استفاده از خشکشویی شستشو داده می شوند در مقایسه با شستشوی دستی و یا با ماشین لباسشویی آسیب کمتری می بینند و دوام بیشتری دارند. علاوه بر آن استفاده از خشکشویی باعث حفظ رنگ پارچه روختی می شود و از حرکت رنگ بر روی پارچه جلوگیری می کند.
همچنین موادی که در خشکشویی جهت شستشوی روتختی استفاده می شوند به پارچه این امکان را می دهند تا استحکام و نرمی خود را تا مدت زمان بیشتری حفظ کند.

نکاتی در مورد خشکشویی روتختی

۱ . توجه به برچسب روتختی

 بر روی تمامی روتختی ها برچسبی قرار داده شده است که اطلاعاتی از نحوه شستشوی روتختی بر روی آن درج شده است. این اطلاعات و توجه به آن ها بسیار مهم می باشد. هنگام خشکشویی، متخصصان ابتدا برچسب را برسی می کنند و سپس با توجه به اطلاعات درج شده بر روی برچسب و همچنین نوع و جنس پارچه روتختی، بهترین روش را جهت شستشوی آن انتخاب می کنند.

۲ . استفاده از مواد شوینده خاص

خوب است بدانید که در خشکشویی جهت شستن روتختی و یا اقلام دیگر به جای آب از برخی مواد شوینده و ضد عفونی ها خاص استفاده می شود. گاهی اوقات ممکن است جنس پارچه روتختی طوری باشد که استفاده از آب جهت شستن آن موجب آب رفتن و تغییر اندازه شود. از این رو در خشکشویی به جای از این گونه مواد استفاده می شود تا از چنین مشکلاتی جلوگیری شود و تغییری در اندازه رو تختی ایجاد نشود.

 ۳ . جلوگیری از چروک شدن رو تختی

 به طور طبیعی روتختی و سایر اقلام پس از شستشو چروک می شوند و ظاهر نامناسبی پیدا می کنند. راه های مختلفی از جلوگیری از چروک شدن و یا رفع چروک روتختی و پارچه وجود دارد. در خشکشویی پس از شستشوی روتختی، با استفاده از روش های اصولی طوری روتختی را خشک می کنند که دچار چروکیدگی نشود و ظاهر خود را به خوبی حفظ کند.

 به طور کلی می توان گفت استفاده از خشکشویی بهترین راه برای شستشوی روتختی می باشد؛ زیرا متخصصان خشکشویی دانش و تجربه کافی در این زمینه را دارند و به خوبی می دانند که با استفاده از چه مواد و روشی روتختی ها با جنس های متفاوت باید شسته شوند. برای سفارش و اطلاع از قیمت خشکشویی روتختی ۲ نفره در تهران ، با خشکشویی آنلاین حباب تماس بگیرید.
۹۱۰۹۲۷۳۲ – ۰۲۱   –  www.hobabb.com

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا