رپورتاژ

تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر ماشین لباسشویی

احتمالاً روز شستن لباس‌هایتان بوده و زمانی که از ماشین لباس شویی خواستید استفاده کنید، متوجه شدید که لباستان را به خوبی نمی‌شوید یا فکر کردید که دچار مشکلاتی شده که فوراً نیاز به تعمیرکار دارید. با این حال برای تعمیر ماشین لباسشویی احتمال این که فکر کنید کار سخت و پیچیده‌ای است و باید حتماً تعمیرکاران کمک کنند. اما این ماشین‌ها از داخل از اجزای ساده‌ای ساخته شدند. با انجام یک سری کار‌ها می‌توانید مشکلات ماشین خود را پیدا کنید.

نحوه تعمیر ماشین لباس شویی بستگی به عوامل مختلفی دارد. به عبارتی دیگر شما باید بدانید که مشکل ماشین لباس شویی شما از کجا نشات می‌گیرد. همچنین برای درست کردن آن باید تحقیق زیادی کنید تا آسیب دیگری به ماشین لباس شویی خود وارد نکنید. با این حال در این مقاله قصد داریم که مشکلات اساسی که برای این وسیله بوجود می‌آید و روش‌هایی که می‌توانید با آن خودتان ماشین لباس شویی‌تان تعمیر کنید، بپردازیم.

تعمیر ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی

بیشترین مشکلاتی که برای ماشین لباسشویی بوجود می‌آید

  • ماشین لباسشویی نشتی دارد
  • ماشین لباسشویی پر سر و صدا است
  • ماشین لباسشویی نمی‌چرخد
  • ماشین لباسشویی به اطراف حرکت می‌کند
  • ماشین لباسشویی با آب پر نمی‌شود

ماشین لباسشویی نشتی دارد

رایج‌ترین مشکلی که ماشین لباس شویی دارد، نشت آب از آن است. در اطراف ماشین لباس شویی ممکن است یک حجم زیادی از آب، شکل بگیرد. بیایید با ساده‌ترین مورد برای تعمیر شروع کنیم که چک کردن اتصال شلنگ آب بین واشر و دیوار است. شیلنگ می‌تواند به دلیل ارتعاشات مداوم چرخه ماشین لباسشویی شل شود.
اگر مشکوک شدید که نشتی ماشین لباسشویی شما ناشی از شل بودن اتصال شلنگ است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که دوباره شلنگ را سفت کنید. اگر مشکل این نیست، واشر‌ها یا مهر و موم‌ها نیز ممکن است فرسوده شده باشند.

جهت تعمیر لباسشویی پاکشوما توسط اکسیر سرویس روی لینک کلیک کنید.
واشر‌ها روی شلنگ پرکننده آب می‌نشینند و مانع خروج آب می‌شوند؛ با این حال، زمان باعث می‌شود که شکل اصلی واشر‌های ماشین لباسشویی تغییر کرده، آب از آن عبور کند و باعث نشتی شود، بنابراین تعویض واشر‌ها زمانی که فرم خود را از دست می‌دهند، بسیار مهم است.
در نهایت، ممکن است شلنگ تخلیه خراب باشد. ترک خوردگی، ساییدگی و سایر آسیب‌ها در طول زمان برای شیلنگ‌ها اتفاق می‌افتد. در واقع، شیلنگ‌ها معمولاً فقط حدود پنج سال دوام می‌آورند تا اینکه نیاز به تعویض داشته باشند.

ماشین لباسشویی پر سر و صدا است

مشکلات لرزش ماشین لباسشویی رایج است. صدا‌های بلند می‌تواند به سادگی به این معنی باشد که چیزی مانند سکه از جیب یک شلوار به این طرف و آن طرف می‌پرد. گاهی اوقات این اقلام بدون مشکل می‌توانند از داخل ماشین لباس شویی بیرون بیایند، اما گاهی اوقات ممکن است در درام داخلی ماشین لباسشویی شما گیر کنند. معمولاً این اقلام داخل شیلنگ یا فیلتر می‌افتند و به راحتی جدا می‌شوند. در زمان‌های دیگر، آن‌ها در درام می‌مانند و با هر چرخه به طرف دیگری می‌چرخند.
اگر اقلام در درام هستند، به آرامی درام را بچرخانید تا زمانی که جسم به داخل شیلنگ یا فیلتر بیفتد، جایی که می‌توان آن را خارج کرد. ممکن است کمی طول بکشد، اما در نهایت، باید بتوانید از شر آن خلاص شوید.
اگر یک جسم به دام افتاده دلیل مشکل نباشد، احتمالاً درام آسیب دیده یا ممکن است یک قطعه داخلی معیوب مانند موتور وجود داشته باشد. در چنین شرایطی باید یک تکنسین حرفه‌ای این مشکلات را برای شما برطرف کند. همچنین در نهایت، ممکن است در این مرحله به نفع شما باشد که یک ماشین لباسشویی جدید خریداری کنید.

ماشین لباسشویی به اطراف حرکت می‌کند

حرکت ماشین لباسشویی در طول چرخه شستشو غیر معمول نیست. با این حال، اگر با صدای بلند به اطراف می‌پرد، ممکن است مشکل دیگری وجود داشته باشد. در بیشتر موارد، ابه این معنی است که ماشین لباسشویی در سطح زمین قرار ندارد. سعی کنید پایه‌های آن را تنظیم کنید. همچنین می‌توانید برای فیکس کردن پایه از یک پلاستیک حبابی استفاده کنید تا مطمئن شوید که آن را به درستی تنظیم کرده‌اید.

برای تعمیر لباسشویی آبسال روی لینک کلیک کنید.
اگر مشکل سر و صدا و حرکت کردن آن فقط گاهی اوقات خود را نشان می‌دهد، به سادگی می‌تواند به این معنی باشد که بار شما نامتعادل است. هنگامی که دستگاه به شدت میلرزد، دستگاه را متوقف کرده و آن را باز کنید تا ببینید آیا لباس‌های بیشتری در یک طرف درام وجود دارد یا خیر. اگر مشکل این است، لباس‌ها را به اطراف حرکت دهید و سعی کنید تا جایی که ممکن است آن‌ها را به طور یکنواخت پهن کنید.
اگر مشکل سطح صاف یا اندازه بار نیست، ممکن که میله‌های تعلیق معیوب شده باشد. گاهی اوقات قطع شدن آن‌ها می‌تواند باعث شود ماشین لباسشویی شما به اطراف بپرد. اگر میله‌های تعلیق معیوب هستند، باید توسط تکنسین تعویض شوند.

تعمیر ماشین لباس شویی
تعمیر ماشین لباس شویی

ماشین لباسشویی نمی‌چرخد

اگر ماشین لباسشویی شما نمی‌چرخد، اغلب به این دلیل است که لباس‌ها یا ملحفه‌های زیادی در آن زیاد شده است. بارگذاری بیش از حد دستگاه می‌تواند از چرخش آن جلوگیری کند، بنابراین سعی کنید برخی از موارد را بردارید. اگر مشکل این نیست، ممکن است پمپ تخلیه مسدود شده باشد. این موضوع زمانی اتفاق می‌افتد که چیزی در لوله خروجی گیر کند که جریان آب را به داخل و خارج دستگاه متوقف می‌کند.
اگر بار نامتعادل یا خرابی لوله‌ها مسأله خرابی ماشین لباس شویی نیست، ممکن است یک قطعه داخلی مانند موتور یا برد کنترل معیوب باشد،. برای تعمیر این قطعات یا تعویض آن‌ها، باید پانل‌ها را از واشر بردارید تا بتوانید آن‌ها را با مولتی متر بررسی کنید. اگر ایراد داشته باشند، باید توسط تکنسین تعویض شوند.

تعمیر یخچال در کرج توسط تیم اکسیر سرویس

ماشین لباسشویی با آب پر نمی‌شود

درام ماشین با آب پر نمی‌شود؟ ابتدا شیلنگ‌های آب را بررسی کنید. عوامل مختفی مانند پیچ خوردگی می‌تواند جریان آب را متوقف کنند یا ممکن است در لوله‌ها انسدادی رخ داده باشد که باید برداشته شود. اگر ماشین لباسشویی آب جریان دارد اما به طور کلی پر نمی‌شود، این نشان دهنده این که سعی می‌کند آب را وارد کند اما نمی‌تواند؛ بنابراین شیر‌ها را بررسی کنید.
گاهی اوقات ممکن است با کثیفی مسدود شده باشند یا از جریان آب در شیلنگ جلوگیری کند. برای رفع چنین مشکل، شیر‌ها را ببندید تا تمیز شوند. اگر شیر آب گرم مسدود شده باشد، ابتدا بهتر که مخزن آب های گرم را تخلیه کنید. این کار را با جدا کردن شلنگ و باز کردن شیر آب ادامه دهید تا زمانی که تخلیه مخزن انجام شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا