رپورتاژ

این ۸ کار را در ساندکلاود انجام دهید؛ پولدار شدن حتمی است!

این روزها همه ساندکلاودی شده‌اند، شما چه‌طور؟ ساند کلاود یک پلتفرم برای به اشتراک‌گذاری فایل‌های موسیقی و آهنگ است. این پلتفرم با کمال میل پذیرای انواع آهنگ، پادکست، کتاب صوتی، استریم موسیقی و… است. از این رو، دانلود آهنگ، دانلود پادکست و دانلود کتاب صوتی در این اپلیکیشن بسیار راحت و در دسترس است.

این پلتفرم طی سال‌ها، به هنرمندان و سازندگان مستقل کمک کرده است تا از موسیقی و هنر آهنگین خود درآمد کسب کنند. از طریق برنامه SoundCloud Creator، سازندگان محتوای صوتی می‌توانند نسخه‌های صوتی خود را تبلیغ کنند، با طرفداران تعامل داشته باشند و درآمد کسب کنند. از موسیقی گرفته تا پادکست، SoundCloud یک منبع عالی برای تولید و طراحی فایل‌های صوتی است. SoundCloud با بیش از ۱۷۵ میلیون بازدید ماهانه یکی از بزرگ‌ترین سرویس‌های پخش موسیقی در جهان است.علاوه بر این که می‌توانید با استفاده از ساندکلاود، هنر خود را در معرض نمایش بگذارید و صدای خود را به کسانی برسانید که در دورترین نقطه کره زمین نسبت به شما ایستاده‌اند، از این راه می‌توانید درآمد هم کسب کنید. خوب است بدانید که کسب درآمد با ساندکلاود تنها به درآمد دلاری که از راه استریم موسیقی و آهنگ به دست می‌آورید، محصور نمی‌شود. ساندکلاود پتانسیل‌های بسیاری برای کسب درآمد دلاری را در اختیار شما قرار می‌دهد. چه چیزی بهتر از این؟ در این مطلب روش‌های کسب درآمد از ساندکلاود را شرح می‌دهم.   ساند کلاود چیست؟

SoundCloud با حدود ۱۵۰ میلیون آهنگ و بیش از ۱۷۵ میلیون بازدید ماهیانه، بزرگ‌ترین پلتفرم پخش موسیقی و صدا در جهان در نظر گرفته می‌شود. این اپلیکیشن دسته‌ای از محصولات را برای همه شنوندگان و هنرمندان مستقل ارائه می‌کند و حتی به راه‌اندازی مشاغل برخی از هنرمندان مشهور کمک کرده است. راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید به کسب درآمد دلاری در SoundCloud بپردازید. سازندگان محتوا در SoundCloud می‌توانند انتظار پرداخت‌هایی از ۰.۰۰۲۵ تا ۰.۰۰۴ دلار در هر استریم داشته باشند و برای هر ۱۰۰۰ پخش صوتی، می‌توانند بین ۲.۵۰ تا ۴ دلار دریافت کنند. به عنوان یک تولیدکننده محتوا در ساندکلاود باید یک حساب PayPal داشته باشید

. به محض این که موجودی حساب کاربری شما به بالاتر از ۵ دلار برسد، پرداخت‌ها به طور خودکار انجام می‌شوند. برای شروع کار در ساند کلاود، می‌توانید اولین آهنگ‌ها یا موسیقی‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. با این کار به راحتی، بازخورد بقیه نسبت به کارهای خود را دریافت می‌کنید و این می‌تواند یک سکوی پرتاب برای شما محسوب شود. اگر تازه‌کار هستید، فرصتی که در ساندکلاود برای شما به وجود آمده را غنیمت شمارید. مطمئنا شما هم می‌توانید به جمه سوپراستارهای موسیقی و خوانندگی دنیا بپیوندید!

دانلود آهنگ از ساند کلاد
دانلود آهنگ از ساند کلاد

آیا هرکسی می‌تواند از کف ساندکلاود، دلار پارو کند؟!

برای کسب درآمد از طریق ساندکلاود باید در SoundCloud Pro Unlimited یا SoundCloud Repost یک اکانت بسازید. سطح SoundCloud Pro به شما اجازه می‌دهد تا تعداد نامحدودی از آهنگ‌ها را ذخیره کنید و موسیقی خود را در SoundCloud با ابزار DIY Promote on SoundCloud تبلیغ کنید. با سطح SoundCloud Repost می‌توانید به صورت نامحدود اقدام به اشتراک‌گذاری موسیقی‌های خود در Spotify، Apple Music، TikTok و Instagram کنید و ۸۰ درصد از درآمد حاصل از آن را برای خود نگه دارید.  البته توجه داشته باشید که برای کسب درآمد از محتوا با SoundCloud، باید واجد شرایط خاصی باشید.

این شرایط خاص عبارتند از:۱.  سن شما بالای ۱۸ سال باشد.۲.  تمامی حقوق موسیقی منتشر شده از جانب شما، از آن خودتان باشد و اجازه انتشار آن به صورت صد در صدی در اختیار شما باشد. ۳.  حداقل ۵۰۰ استریم در ماه داشته باشید.۴. ۵۰۰ استریم شما باید از کشورهایی باشند که دارای اشتراک ساندکلاود هستند و تبلیغات در آنها در دسترس است. به عبارتی ساندکلاود در کشورهای خاصی، توانایی کسب درآمد دارد و استریم‌های شما باید از این کشورها صورت بگیرد. این مساله به این معناست که حتی اگر اکانت شما میلیون‌ها بازدید در ماه داشته باشد و آهنگ‌های شما میلیون‌ها بار شنیده شوند، اگر شنوندگان شما از کشورهای موردنظر نباشند، شما دارای شرایط مورد نیاز برای کسب درآمد دلاری از ساندکلاود نیستید

. پس از احراز شرایط عضویت در شما، قرارداد SoundCloud Premier بین شما و ساندکلاو.د بسته می‌شود. این یعنی شروع تورنمنت یک درآمدزایی رویایی در ساندکلاود! برای کسب درآمد از ساندکلاود، راه‌های مختلفی وجود دارد. برخی از بهترین روش‌ها که قطعا نتیجه می‌دهند را در ادامه این مطلب معرفی می‌کنم.

راه‌های کسب درآمد دلاری و افزایش درآمد از ساندکلاود

تا اینجا در مورد این که ساندکلاود چیست و باید دارای چه شرایطی باشیم تا بتوانیم از این پلتفرم پول دربیاوریم صحبت کردم. حالا به سراغ اصل مطلب می‌روم. از چه راه‌هایی و با چه ترفندهایی، می‌توان از ساندکلاود، درآمد دلاری کسب کرد؟ بهترین روش‌ها را در اینجا خواهید دید.

راه های کسب درامد از ساندکلاد
راه های کسب درامد از ساندکلاد

۱. اکانت ساندکلاود خود را به  Pro Unlimited ارتقا دهید.

با ارتقای اکانت خود به SoundCloud’s Pro Unlimited می‌توانید از برخی قابلیت‌های بسیار مهم و تاثیرگذار در کسب درآمد، برخوردار شوید. در این اکانت، به برخی از ابزارها و ویژگی‌های قدرتمند مانند زمان آپلود نامحدود، نظرسنجی پیشرفته از مخاطبان و کنترل کامل بر محتوای تولید شده، دسترسی دارید. همه این‌ها شانس شما را برای فروش آهنگ‌هایتان افزایش می‌دهند.

۲. لینک خرید و عنوان را به لیست پخش آهنگ خود اضافه کنید.

با افزودن لینک خرید به آهنگ‌ها و فهرست‌های پخش خود، به افراد اجازه می‌دهید آن‌ها را در پلتفرم‌های دیگری مانند iTunes و Bandcamp خریداری کنند.

۳. از تبلیغات در SoundCloud استفاده کنید.

ساندکلاود برای حمایت مالی از هنرمندان، پلتفرم تبلیغات خود را راه‌اندازی کرده است. به ازای هر بار که شنوندگان یک آهنگ، تبلیغ را تماشا می‌کنند، شما به عنوان صاحب اثر پول دریافت می‌کنید.

۵.     از Sellfy برای فروش آهنگ‌های خود استفاده کنید.

Sellfy یک پلتفرم بازاریابی است که به لطف رابط کاربری بسیار زیبا و ابزارهای بازاریابی داخلی بسیار هوشمندانه، فرصت بسیار خوبی را برای فروش آهنگ‌ها در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. اگر آهنگی که در ساندکلاود منتشر کرده‌اید، در Selfy هم به اشتراک بگذارید، می‌توانید آمار استریم موسیقی خود را بالا ببرید. هر چه تعداد استریم آهنگ شما بیشتر باشد، میزان درآمد دریافتی از ساندکلاود نیز افزایش می‌یابد. برای استفاده از Sellfy به وبسایت Sellfy.com بروید و فروشگاه خود را ایجاد کنید. برای انجام این کار تنها به یک آدرس ایمیل و رمز عبور نیاز دارید. عضویت در سلفی بسیار ساده است. طرح اشتراک Selfy در دسترس شما قرار می‌گیرد و یک دوره آزمایشی رایگان ۱۴ روزه برای شما باز می‌شود. حالا می‌توانید محصولات خود را برای فروش اضافه کنید. محصول شما در اینجا، آهنگ شما است. اطلاعات موردنیاز برای شناسایی و ارائه بهتر آهنگ را اضافه کنید و تمام هنر خود در عرضه توانمندی‌هایتان را به کار ببرید.

۶. با هواداران خود در ساندکلاود تعامل بیشتری داشته باشید.

یکی از راه‌های تعامل بیشتر با هواداران، صحبت رو در رو با آنها در نظرات و کامنت‌ها است. هرچه تعامل بیشتری با هواداران خود داشته باشید، باشگاه طرفداران شما پرشمارتر می‌شود. یادتان باشد که طرفداران موسیقی از ارتباط تنگاتنگ و نزدیک با خواننده مورد علاقه‌شان بسیار لذت می‌برند. از این فرصت استفاده کنید تا هواداران خود را خوشحال‌تر نگاه دارید. خوشحالی هواداران به معنای افزایش روز به روز تعداد آنها است.

۷.     در ساندکلاود با سلیقه باشید!

اگر در یک کلمه بخواهم رمز موفقیت در ساندکلاود را بگویم، می‌توانم به کلمه سلیقه اشاره کنم. سلیقه در ساندکلاود به معنای تلاش برای متمایز شدن از رقبا و ارائه یک ارزش افزوده به مخاطب است. علاوه بر این که انتخاب انواع موسیقی‌ها با سبک‌های متنوع و تولید محتوای فکر شده و هوشمندانه می‌تواند باعث جذب بیشتر مخاطب شود، ایجاد یک پروفایل زیبا هم می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر این مساله داشته باشد. یک عکس به یاد ماندنی برای آواتار خود انتخاب کنید تا مخاطبان به راحتی شما را پیدا کنند. علاوه بر این‌ها، انتخاب عنوان مناسب و توضیحات کافی برای هر آهنگ می‌تواند حس احترام را به مخاطب القا کند. مخاطب ساندکلاود به دنبال راهی برای شنیدن آنچه دوست دارد، است. پس تا جایی که می‌توانید به او کمک کنید و کار او را راحت‌تر کنید.

۸. در ساندکلاود به طور مداوم فعال باشید!

شما حتی اگر بر سر چهارراه، شیشه‌های خودروها را تمیز کنید، در صورتی که تلاش و همت زیاد داشته باشید، موفق می‌شوید. این را به یاد داشته باشید که هیچ وقت هیچ کاری در هیچ جایی بدون تلاش، بدون عشق و بدون مداومت به موفقیت نمی‌رسد. برای موفقیت در ساندکلاود باید در تولید محتوا اهتمام داشته باشید. میزان درآمدی که در ساندکلاود به دست می‌آورید، با حجم کاری که انجام می‌دهید، در ارتباط مستقیم است. طرفداران شما همیشه به دنبال آهنگ‌های جدید هستند، مطمئن شوید که ولع آنها برای شنیدن را پاسخ می‌دهید، در غیر این صورت در یک مثلث عشقی بین خودتان، مخاطبتان و یک خواننده دیگر گیر می‌افتید!

۹. لینک‌های مناسب را به پروفایل ساندکلاود خود اضافه کنید.

سه مکان در پروفایل SoundCloud شما وجود دارد که می‌توانید لینک‌های موردنظر خود را در آنجا قرار دهید. Bio یا همان متنی که برای معرفی خود در پروفایلتان می‌نویسید، توضیحات مربوط به هر آهنگ، لینک خرید در پروفایل. به عنوان مثال شما می‌توانید لینک فروشگاه Sellfy خود را در این مکان‌ها قرار دهید تا مخاطب با کلیک بر روی آنها به Sellfy  شما منتقل شود.به عنوان یک نکته درگوشی هم می‌توانم به شما یادآوری کنم که تنها چیزی که می‌توانید در ساندکلاود بفروشید، موسیقی نیست. اگر شما در کنار خوانندگی و نوازندگی، شغل دیگری دارید یا محصول دیگری را می‌فروشید، باز هم می‌توانید نهایت استفاده را از ساندکلاود ببرید بنابراین تمام تخم‌مرغ‌های خود را در یک سبد نچینید و از فرصت‌ها بهترین استفاده را ببرید. به عنوان مثال Swumbeats، هنرمندی که بیش از ۹۰ هزار طرفدار در SoundCloud دارد، از بیوگرافی خود نه تنها برای تبلیغ تور و محصولات سفری خود استفاده می‌کند، بلکه طرفداران را به فروشگاه Selfy خود می‌برد و در آنجا، خدمات سفر خود را می‌فروشد.  سخن آخر:دنیای امروز، دنیای دیجیتال است. اگر پا به پای مدرنیته دیجیتال حرکت کنید، پول درآوردن غیرممکن نیست. کسب درآمد دلاری از ساندکلاود یکی از بهترین راه‌ها برای ورود به دنیای هنرمندان ثروتمند است. آن را جدی بگیرید. ساندکلاود علاوه بر این که یک پلتفرم بسیار خوب برای دانلود آهنگ ،  دانلود مداحی ویژه ایام فاطمیه و دانلود آهنگ ویژه شب یلدا ۱۴۰۲ است، می‌تواند سکوی پرتاب شما برای رسیدن به اوج باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا