رپورتاژ

آشنایی کامل با بلیط هواپیما کرمانشاه

آشنایی کامل با بلیط هواپیما کرمانشاه

آشنایی کامل با بلیط هواپیما کرمانشاه
آشنایی کامل با بلیط هواپیما کرمانشاه

اگر اهل طبیعت‌گردی هستید، کرمانشاه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مقصد سفرتان است. طبیعت بکر و بلندی‌های تماشایی این استان، همه را شگفت‌زده می‌کند؛ البته جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه به همین‌ها ختم نمی‌شود. از گذشته تا امروز آثار مختلفی از دوره‌های تاریخی در هر بخش از این شهر به‌جامانده است. برای رسیدن به کرمانشاه روش‌های متفاوتی وجود دارد. شاید انتخاب شما سفرهای زمینی باشد. شاید هم سفر با هواپیما را انتخاب کنید. ممکن است فکر کنید که باید هزینه زیادی را برای سفر با هواپیما خرج کنید؛ اما نگران نباشید. ماه راه‌وروش خرید بلیط هواپیما کرمانشاه را کامل برایتان می‌گوییم. با خرید بلیط لحظه آخری هواپیما کرمانشاه می‌توانید سفری مقرون‌به‌صرفه داشته باشید.

بهترین زمان سفر به کرمانشاه

به لطف کوه‌های زاگرس کرمانشاه در بهار و تابستان آب‌وهوای معتدل و مطبوعی دارد. بهترین زمان سفر به این شهر از اوایل خرداد تا اواخر تابستان است. دشت‌ها سرسبزتر از همیشه هستند و جاذبه‌های گردشگری این استان را دو چندان می‌کنند. در این زمان از سال میزان مسافرهای کرمانشاه به اوج می‌رسد. به همین خاطر باید در بهار و تابستان انتظار قیمت بالای بلیط هواپیما کرمانشاه را داشته باشید. با شروع شش ماه دوم، هوای این شهر رو به سردی می‌رود. تعداد مسافرها در زمستان به حداقل می‌رسد و قیمت بلیط هواپیما کرمانشاه تغییر چشمگیری دارد.

عوامل تأثیرگذار در قیمت بلیط هواپیما کرمانشاه

در قیمت‌گذاری‌های بلیط هواپیما، عوامل مختلفی تأثیرگذار است. در این پروسه، زمان پرواز نقش مهمی دارد. مثلاً زمانی که متقاضی برای مقصد مد نظر زیاد باشد، قیمت بلیط هواپیما هم بیشتر می‌شود. عکس این قضیه هم وجود دارد. نوع ایرلاین و نوع بلیط (چارتر، سیستمی و لحظه آخری) هم روی قیمت بلیط تأثیر می‌گذارد. برای خرید بلیط هواپیما بهتر است به کلاس‌های پروازی هم توجه کنید. به‌طور کلی کلاس‌های پروازی در سه دسته اکونومی، فرست کلاس و بیزینسی هستند. یادتان باشد بلیط‌های اکونومی نسبت به بلیط‌های بیزینسی ارزان‌تر هستند.

انوع بلیط هواپیما کرمانشاه

انواع بلیط هواپیما کرمانشاه
انواع بلیط هواپیما کرمانشاه

بلیط چارتر هواپیما کرمانشاه

اگر تجربه سفر با هواپیما را دارید، خوب می‌دانید که بلیط‌های چارتر معمولاً ارزان‌تر است؛ البته زمان نقش مهمی در قیمت این بلیط‌ها دارد. همیشه چارترکننده‌ها تعدادی بلیط را از ایرلاین‌ها خریداری می‌کنند و در سایت‌ها برای فروش می‌گذارند. در ساعت‌های نزدیک به پرواز، چارترکننده‌ها برای جلوگیری از ضرر بیشتر بلیط‌ها را با قیمت کمتری می‌فروشند. قوانین بلیط‌های چارتر در چند سال اخیر کمی تغییر کرده است. به همین خاطر قبل از خرید بلیط‌ها جزئیات و قوانین را خیلی دقیق بخوانید.

بلیط سیستمی هواپیما کرمانشاه

اگر همیشه از چند ماه قبل برنامه سفر را معلوم کرده‌اید، بهترین انتخاب خرید بلیط هواپیما سیستمی است. زیرا این دسته از بلیط‌ها را چند ماه زودتر از روز پرواز روی سایت‌ها می‌گذارند. با نزدیک‌شدن به تاریخ پرواز، قیمت بلیط‌های سیستمی بیشتر می‌شود؛ البته اگر خوش‌شانس باشید و متقاضی‌ها کم باشند، می‌توانید بلیط لحظه آخری از نوع سیستمی را با قیمت ارزان‌تری بخرید. امکان کنسلی بلیط یکی از ویژگی‌های خوب در بلیط‌های سیستمی است. این ویژگی مسافرها را برای انتخاب این نوع بلیط مشتاق می‌کند.

بلیط لحظه آخری کرمانشاه

گاهی به هر دلیلی مجبور می‌شویم در کمترین زمان خودمان را به مقصد برسانیم. در این مواقع بلیط‌ لحظه آخری بهترین انتخاب هستند. بلیط‌های لحظه آخری، ظرفیت‌ها باقی‌مانده از بلیط‌های چارتر و سیستمی است. معمولاً بلیط‌های لحظه آخری چارتر در روزهای غیرتعطیل و و اواسط هفته قیمت مناسب‌تری دارند. اگر تعداد مسافرها برای مقصد مد نظر کم باشد، بلیط‌های لحظه آخری سیستمی را هم می‌توانید به‌صرفه‌تر بخرید. برای اطلاع از قیمت بلیط‌ هواپیما روز یا همان لحظه آخری، کافی است به سایت ره بال آسمان سری بزنید.

بلیط هواپیما مشهد کرمانشاه

اگر ساکن مشهد هستید، به‌راحتی می‌توانید با پرواز مستقیم مشهد کرمانشاه خودتان را به غربی‌ترین استان کشور برسانید. فاصله هوایی از مشهد تا کرمانشاه به ۱۱۶۰ کیلومتر می‌رسد. مدت‌زمان این سفر به یک ساعت و ۵۵ دقیقه می‌رسد. اگر برای سفر عجله ندارید، بهتر است بلیط سیستمی را انتخاب کنید. شاید هم به بلیط لحظه آخری مشهد کرمانشاه نیاز دارید.

بلیط هواپیما تهران کرمانشاه

کرمانشاه از استان‌های مرزی ایران و همسایه با عراق است. به همین خاطر مسافرهای زیادی برای سفر به عراق یا خرید کالا و تجارت به این استان می‌روند. مسیر هواپیمایی از تهران تا کرمانشاه حدود ۴۲۳ کیلومتر است؛ اما می‌توانید با پرواز مستقیم تهران کرمانشاه، ۵۵دقیقه‌ای به مقصد برسید. فراموش نکنید که فرودگاه مهرآباد پروازهای داخلی را پشتیبانی می‌کند. برای کم‌شدن هزینه‌های سفر، می‌توانید از بلیط لحظه آخری کرمانشاه استفاده کنید؛ البته قیمت این بلیط‌ها در فصل‌هایی مثل زمستان که متقاضی کمتر است، کاهش می‌یابد. انتخاب کلاس‌های پروازی اکونومی هم در کاهش هزینه‌ها بی‌تأثیر نیست.

بلیط هواپیما اصفهان کرمانشاه

شاید با خودتان فکر کنید همیشه برای رفتن به کرمانشاه، باید به پایتخت بروید؛ اما اینطور نیست. اگر در اصفهان یا استان‌های نزدیک به آن هستید، پرواز مستقیم اصفهان کرمانشاه شما را به مقصد می‌رساند. می‌توانید با خرید بلیط لحظه آخری اصفهان کرمانشاه هزینه کمتری هم بپردازید. از بابت امکانات هم خیالتان راحت باشد. امکانات بلیط‌های لحظه آخری فرقی با بلیط‌های چارتر یا سیستمی ندارند. اگر قصد دارید از قیمت بلیط‌ها را بدانید، لیست پروازهای ره بال آسمان به شما کمک می‌کند. با این پرواز در مدت‌زمان ۴۰ دقیقه به مقصد می‌رسید.

بلیط هواپیما شیراز کرمانشاه

اهل شیراز که باشید، دیگر برای رفتن به کرمانشاه مشکلی ندارد. خبر خوب این است که فرودگاه شیراز پرواز مستقیمی به کرمانشاه دارد. اگر برای سفر عجله ندارید، روزهای غیرتعطیل و وسط هفته زمان بهتری برای خرید بلیط است. در سایت ره بال آسمان انواع بلیط‌ هواپیما کرمانشاه را جست‌وجو کنید. با نوشتن مبدأ در کار صفحه اول، بلیط‌ هواپیما شیراز کرمانشاه را به شما نشان می‌دهد. اطلاعات و جزئیات بیشتر هر پرواز هم در همان جا هست. با این پرواز در مدت‌زمان یک ساعت و پنج دقیقه به کرمانشاه می‌رسید؛ البته تغییر شرایط آب‌وهوا هم روی مدت‌زمان پرواز تأثیر می‌گذارد.

روش‌های خرید بلیط هواپیما کرمانشاه

چگونه بلیط هواپیما کرمانشاه را بخریم؟
چگونه بلیط هواپیما کرمانشاه را بخریم؟

برای خرید بلیط هواپیما رایج‌ترین روش‌ها، خرید حضوری و خرید اینترنتی است؛ البته این روزها خرید اینترنتی طرف‌دار بیشتری دارد. در خرید حضوری باید به یکی از شعبه‌های ره بال آسمان بروید. تیم ره بال آسمان انواع بلیط هواپیما کرمانشاه را به شما معرفی می‌کنند. خرید اینترنتی، خریدی سودمندتر است. زیرا در سایت تمام شرایط و قوانین بلیط‌ها را می‌بینید. همچنین در هزینه‌ها و وقتتان هم صرفه‌جویی می‌شود.

خرید بلیط هواپیما رفت‌وبرگشت کرمانشاه

خرید آنلاین بلیط رفت و برگشت کرمانشاه
خرید آنلاین بلیط رفت و برگشت کرمانشاه

اگر تاریخ برگشت سفر را از قبل می‌دانید و مدت‌زمان مشخصی دارید، پیشنهاد می‌کنیم بلیط رفت‌وبرگشت را یکجا بخرید. خرید هم‌زمان بلیط رفت‌وبرگشت به‌صرفه‌تر و سودمندتر از خرید جداگانه است. برای خرید بلیط هواپیما رفت‌وبرگشت کرمانشاه لیست پروازها را از سایت ره بال آسمان بررسی کنید.

استرداد بلیط هواپیما کرمانشاه

ممکن است به هر دلیلی نتوانید به سفر بروید. در این مواقع نگران استرداد و کنسلی بلیط نباشید. ره بال آسمان در این زمان‌ها خدمات خوبی را به شما می‌دهد. اگر بلیطتان از نوع سیستمی باشد، امکان استرداد بلیط را دارد. این ویژگی را چند سالی است که به شرایط بعضی از بلیط‌های چارتر هم اضافه کرده‌اند. فراموش نکنید قبل از خرید، قوانین هر بلیط را کامل بخوانید. برای کنسل‌کردن بلیط، به سایت ره بال آسمان بروید و فرم مربوط به استرداد بلیط را پر کنید. بعد از کم‌شدن درصدی از هزینه بلیط، باقی مبلغ را در کمترین زمان به شما برمی‌گردانند.

فرودگاه کرمانشاه

فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی، بزرگ‌ترین و شلوغ‌ترین فرودگاه در غرب ایران است. خیلی‌ها این فرودگاه را به اسم فرودگاه کرمانشاه می‌شناسند. این فرودگاه فعالیتش را در سال ۱۳۷۴ شروع کرد. به خاطر موقعیت کرمانشاه و همسایگی با کشور عراق، فرودگاه این شهر چند پرواز خارجی و پروازهای داخلی را دارد. مساحت این فرودگاه به ۲۳۰ هکتار می‌رسد. فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی دو ترمینال مجزا برای پروازهای داخلی و خارجی دارد. می‌توانید از این فرودگاه  پروازی مستقیم به استانبول، دبی، دمشق، بغداد، جده و سلیمانیه داشته باشید. دادن ویزای موقت فرودگاهی به مسافرهای خارجی، یکی از ویژگی‌های خوب در فرودگاه شهید اشرفی است. این فرودگاه در هر هفته به‌طور میانگین ۱۴۰ پرواز داخلی و خارجی را پشتیبانی می‌کند. برای رفتن به این فرودگاه باید به شمال شرق شهر بروید تا به میدان امام خمینی (ره) برسید. در بزرگ‌راه کرمانشاه_تهران فرودگاه را پیدا می‌کنید.

روش‌های دسترسی از فرودگاه به مرکز شهر کرمانشاه

معمولاً در بیرون ترمینال تاکسی‌های دربستی، تاکسی‌های خطی، فرودگاهی و تاکسی بی‌سیم منتظر مسافرها هستند. اگر می‌خواهید هزینه‌های رفت‌وآمد را کمتر کنید، خطوط اتوبوس کرمانشاه هم ایستگاهی در فرودگاه شهید اشرفی دارد.

جاهای دیدنی کرمانشاه

دیدنی‌های کرمانشاه به دو دسته آثار تاریخی و جاذبه‌های طبیعی تقسیم می‌شود. اسم جاهای دیدنی معروف را برایتان می‌گذارم.

طاق بستان؛

کتیبه بیستون؛

تکیه معاون الملک؛

پارک کوهستان؛

باغ گل‌ها؛

سرآب نیلوفر؛

غار پراو.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا