رپورتاژ

هزینه تحصیل در انگلیس چقدر است + نکات مربوط به تحصیل در این کشور

مهاجرت تحصیلی به انگلیس و ادامه تحصیل در این کشور پیشرفته اروپایی

کشور انگلیس از محبوب‌ترین مقصدهای تحصیلی در سراسر دنیا به شمار می‌رود. دانشجویان بین‌المللی زیادی به دلیل کیفیت بالای آموزشی و امکانات رفاهی به این کشور مهاجرت می‌کنند. همچنین برخی از بهترین دانشگاه‌های سراسر جهان در انگلیس قرار دارند. انگلیس جزو سه کشور برتر دنیا از لحاظ پذیرش دانشجو است و با زندگی در جامعه انگلیسی‌زبان این کشور، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند مهارت‌های زبانی خود را تقویت کنند. با ما همراه باشید تا با مهاجرت تحصیلی به انگلیس و شرایط آن آشنا شویم.

ویزای تحصیلی انگلیس
ویزای تحصیلی انگلیس

تحصیل در انگلیس چه مزایایی دارد

قبل از اینکه با شرایط مهاجرت تحصیلی به انگلیس آشنا شویم، باید با مزایای تحصیل در این کشور آشنا شوید و ببیند که اصلا چرا ادامه تحصیل در انگلیس انتخابی مناسب است. با شناخت این مزایا شما بهتر می‌توانید برای آینده تحصیلی خود و مهاجرت تصمیم بگیرید. برخی از مزایای تحصیل در کشور انگلستان عبارتند از:

 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • سطح کیفی بالای آموزش و مدارک تحصیلی معتبر
 • پذیرش در بهترین دانشگاه‌های دنیا بدون کنکور
 • دوره‌های تحصیلی کوتاه‌ و متنوع‌
 • امکان اخذ ویزای کار در هنگام و پایان تحصیل در انگلیس
 • امکان اخذ بورسیه‌های متنوع تحصیلی
 • محیط بین‌المللی با تنوع نژادی و فرهنگی
 • امکانات و خدمات آموزشی باکیفیت بالا

آشنایی با مقاطع تحصیلی در انگلیس

بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی رویای مهاجرت به انگلیس و تحصیل در این کشور را دارند. چرا که مدرک تحصیلی که در این کشور دریافت می‌کنند، دارای اعتباری جهانی است. دوره تحصیل در مدرسه ۱۲ سال بوده و دانش‌آموزان برای ورود به دانشگاه یا کالج باید این دوره را تمام کرده باشند. مقاطع تحصیلی در انگلیس از پیش‌دبستانی شروع شده، سپس با دوره ابتدایی و متوسطه ادامه پیدا می‌کند. در این کشور یک سری مدرسه بین‌المللی برای دانش‌آموزان بین‌المللی و تعدادی مدرسه ایرانی برای دانش‌آموزان ایرانی وجود دارد.

بعد از مدرسه برای ورود به دانشگاه دو مرحله وجود دارد. مرحله اول آموزش عالی قبل از دانشگاه است که به آن Further Education (FE) گفته می‌شود. این مقطع که یک‌ساله بود و خارج از دانشگاه و داخل کالج برگزار می‌شود، برای دانش‌آموزانی است که تحصیلات مدرسه‌ خود را پایین‌تر از سطح A-Level به پایان رسانده‌اند. اما دانش‌آموزانی که سطح آن‌ها A-Level است، می‌توانند بدون گذراندن دوره FE وارد مقطع آموزش عالی یا همان Higher Education (HE) بشوند.

این مقطع از دوره کارشناسی شروع شده و تا مقطع فوق دکترا ادامه خواهد داشت. در واقع برای ورود به مقطع کارشناسی دانشگاه‌های انگلیس، دانش‌آموزانی که تحصیلات مدرسه را به اتمام رسانده‌اند، باید در آزمون Advanced Level یا همان A-Level شرکت کرده و نمره لازم را کسب کنند. با شرکت در این آزمون صلاحیت آن‌ها برای ورود به دانشگاه مشخص می‌شود.

مهاجرت تحصیلی به انگلیس
مهاجرت تحصیلی به انگلیس

ادامه تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس

کشور انگلیس برخی از بهترین دانشگاه‌های سطح جهان را در خود جای داده است. به همین دلیل یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌رود.پس در انتخاب یک موسسه برای مشاوره مهاجرت تحصیلی شک نکنید. معماری برجسته ساختمان دانشگاه‌ها، فضای سبز و دلنشین این مکان‌ها و امکان انجام فعالیت‌های نامرتبط به درس‌ها در آنجا باعث شده تا دانشجویان از سراسر دنیا برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس اقدام کنند. برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس و شرکت در دوره‌های تحصیلی کوتاه‌مدت می‌توانید ویزای تحصیلی کوتاه‌مدت که شش ماه اعتبار داشته و تا ۱۱ ماه می‌توان تمدید کرد را بگیرید. همچنین برای دوره‌های طولانی‌تر باید نسبت به اخذ ویزای Tier4 اقدام کنید.

برخی از دانشگاه‌های معروف انگلیس عبارتند از:

 • دانشگاه آکسفورد (رتبه دوم رنکینگ جهانی QS)
 • دانشگاه کمبریج (رتبه سوم رنکینگ جهانی QS)
 • کالج امپریال لندن (رتبه هفتم رنکینگ جهانی QS)
 • کالج دانشگاهی لندن (رتبه هشتم رنکینگ جهانی QS)
 • دانشگاه منچستر (رتبه ۲۷ رنکینگ جهانی QS)

تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلیس

دانشجویانی که قصد اخذ ویزای تحصیلی انگلیس و مهاجرت به این کشور را دارند باید برای ورود به دانشگاه‌های این کشور دوره A-Level یا فاندیشن (Foundation) را بگذرانند. طول دوره کارشناسی در انگلیس سه سال است که شامل ورکشاپ‌ها، سمینارها و کنفرانس‌های مربوط به ره رشته می‌شود. البته در بعضی از رشته‌ها طول دوره ممکن است چهار سال باشد. این امکان برای دانشجویان وجود دارد که هم‌زمان در دو رشته به تحصیل مشغول شوند. همچنین یک دوره دو‌ساله فشرده وجود دارد که می‌توان به جای دوره سه‌ساله آن را گذراند.

مقطع کارشناسی در انگلیس به دو بخش تقسیم می‌شود. این دو بخش گواهی آموزش عالی و دیپلم آموزش عالی هستند. گواهی آموزش عالی (CertHE) یک دوره سه‌ساله است که شامل یک سال تمام‌وقت و دو سال نیمه‌وقت می‌شود. اما دیپلم آموزش عالی (DipHE) یک دوره دو‌ساله تمام‌وقت است. نکته‌ای که باید بدانید این است که با گذراندن دوره DipHE شما نمی‌توانید وارد مقاطع بالاتر شوید. برای پذیرش در دوره کارشناسی دانشگاه‌های انگلیس باید نمره مدرک آیلتس شما حداقل ۶ باشد. همچنین باید مدرک دیپلم و ریز نمرات آن به همراه انگیزه‌نامه و مدارک شناسایی خود ارائه دهید.

تحصیل در انگلیس
تحصیل در انگلیس

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلیس

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلیس به دانشجویان برای ورود به بازار کار و دریافت اقامت این کشور کمک بسیاری خواهد کرد. دوره کارشناسی ارشد در انگلیس دو نوع است که به آن‌ها مستر دانش‌محور و مستر پژوهش‌محور می‌گویند. دوره مستر دانش‌محور بر مبنای آموزش و برگزاری سمینارهای مختلف بوده و در مقایسه با مستر پژوهش‌محور جنبه تحقیقاتی کمتری دارد. برنامه‌های تحصیلی این دوره شامل ارشد هنر (MA)، ارشد علوم پایه (MSc)، ارشد مهندسی (Meng) و ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) می‌شود.

در دوره مستر پژوهش‌محور دانشجویان زیر نظر یکی از استادهای دانشگاه یک پایان‌نامه ۶۰ تا ۱۰۰ هزار کلمه‌ای می‌نویسد. این دوره معمولا دو تا چهار سال طول خواهد کشید. برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد باید نمره آیلتس شما حداقل ۷ باشد. البته برخی دانشگاه‌ها از شما مدرک تافل با نمره کافی را می‌پذیرند. همچنین باید رزومه تحصیلی، انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه خود را هم ارائه دهید

تحصیل در مقطع دکترا در انگلیس

با تحصیل در مقطع دکترا به دانشجویان مدرکی تحقیقاتی داده می‌شود. طول مدت این دوره سه سال تمام‌وقت یا ۶ سال نیمه‌وقت است. برای ورود به مقطع دکترا باید یک پروپوزال تحقیقاتی به دانشگاه موردنظر ارائه دهید تا یک متخصص دانشگاهی آن را تایید کند. همچنین باید نمره مدرک آیلتس شما حداقل ۷ باشد. شما باید انگیزه‌نامه و سوابق تحصیلی خود را نیز ارائه دهید.

هزینه‌های تحصیل در انگلیس

اولین نکته درباره هزینه‌ها داشتن تمکن مالی به مبلغ ۱۳۰۰ دلار در ماه است. اما هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس نسبتا زیاد است. برای تحصیل مقطع کارشناسی در انگلیس هزینه‌ها در بازه ۱۲۸۰۰ دلار تا ۴۲۵۰۰ دلار قرار دارد. این هزینه‌ها برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بین ۶۸۰۰ دلار تا ۵۱۲۰۰ دلار متغیر است. میانگین شهریه دانشگاه‌های برتر انگلیس در بازه حدودی ۱۰ هزار تا ۱۸ هزار پوند خواهد بود.

مشاور مهاجرت تحصیلی
مشاور مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به انگلیس؛ امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان

بسیاری از دانشجویان سرتاسر جهان رویای تحصیل در کشور انگلیس را دارند. چرا که برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان در این کشور قرار دارند و می‌توانند به زبان انگلیسی در آن‌ها تحصیل کنند. اخذ پذیرش و ویزا برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس شرایط و مدارک موردنیاز خاص خود را دارند. به‌علاوه سیستم آموزش انگلیس با دیگر کشورها کمی متفاوت است. اگر قصد ادامه تحصیل در برخی از مشهورترین دانشگاه‌های جهان را دارید، حتما مهاجرت به انگلیس و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را به‌عنوان یکی از برترین گزینه‌های تحصیلی خود در نظر بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا