رپورتاژ

پله مارپیچ فلزی

پله مارپیچ فلزی

پله مارپیچ فلزی
پله مارپیچ فلزی

به راه پله ای گفته می شود که ستون اصلی آن که در نقطه مرکزی راه پله قرار دارد و کف پله ها به دور این ستون اصلی به صورت مارپیچ بالا می روند.که در اکثر مواقع این ستون از جنس لوله می باشد و هنگامی که از بالا به پله مارپیچ فلزی نگاه می کنید.تصویری از راه پله ای مشاهده می کنید که همچون ماری به خود پیچیده است افراد بنا به کمبود فضای محیطی اکثرا از این راه پله استفاده می کنند چون در کمترین ابعادی که فکرش را هم نمی کنید قابل اجرا و از آن مهم تر قابل استفاده می باشد به گونه ای که یک فرد به راحتی خواهد توانست از آن رفت و آمد کند مثلا در یک ابعاد ۱۲۰ سانتی متر در ۱۲۰سانتی متر هنگامی که به بازشوی سقفی به ابعاد کوچک نگاه می کنید به طور حتم بر این باور هستید که استفاده از نردبان بسیار منطقی تر است.ولی سازندگان پله مارپیچ فلزی قادر هستند. که در کوچک ترین ابعاد راه پله طراحی و اجرا کنند.

اگر بخواهیم مزیت های این مدل از راه پله را برای شما آشکار کنیم باور کنید در این مقاله نخواهد گنجید. پس ما اصلی ترین آن ها را ذکر می کنیم مورد بعدی دلیل استفاده حداکثری از این مدل زیبا بحث دکوراتیو بودن این سازه می باشد یعنی اینکه با اجرای آن در مغازه کوچک و واحد آپارتمانی خود می توانید محیط را آنچنان مثبت جلوه دهید که در واحد های تجاری برای جذب مشتری بیشتر موفق تر از سایر رقبایتان عمل کنید.مبحث بعدی و مهم استفاده حداکثری از راه پله مارپیچ قیمت بسیار ارزان آن نسبت به سایر مدل های دکوراتیو دیگر می باشد.

قیمت پله مارپیچ:

قیمت پله گرد در سال جدید با رشد آنچنان زیادی روبه رو نبوده است و نسبت به سال قبل در پله گرد نوربخش هیچ تغییری نکرده است برعکس برخی دیگر از سازندگان پله پیچ که با تغییری کوچک در قیمت آهن سریعا قیمت های خود را به روز می کنند.که علاوه بر آن اجرت خود را هم بدون هیچ دلیلی افزایش می دهند.

سازنده پله مارپیچ
سازنده پله مارپیچ

سازنده پله مارپیچ:

برای طراحی یک پله مارپیچ فلزی سازنده نیاز ندارد که به خود فشار بیاورد و خود را به چالش بکشد بلکه راحت ترین مدل همبن دورلوله یا مارپیچ می باشد.چه در ساخت و چه در طراحی ولی ساخت نرده آن به دلیل شیب زیاد کمی سخت

نصب پله پیچ
نصب پله پیچ

تر از مدل های نیم گرد دیگر می باشد. به گونه ای که مثلا در پله گرد نوربخش ساخت شاسی اصلی پله دو روز زمان می برد.همین قدر زمان هم برای اجرای نرده باید سپری شود.از این رو اکثر سازندگان پله مارپیچ فلزی تا جایی که بتوانند از ساخت نرده سر باز می زنند.و فقط اجرای شاسی اصلی را بر عهده خواهند گرفت.

نصب پله پیچ:

اگر مسیر انتقال پله گرد به درون واحد راحت باشدد پس مسلم است که سازنده نصب راحتی پیش رو خواهد داشت.در بعضی از مواقع مجبور هستیم برای انتقال راحت تر راه پله فلزی را به دو قسمت تقسیم کنیم.خود این کار باعث سپری شدن وقت بیشتری می شود برای اینکه راه پله باید همانند شکل اول مونتاژ شود درست مطابق با همان شیب و زاویه اگر اشتباهی در نصب رخ دهد باعث می شود که نصف کف پله ها حالت ترازشان با بقیه متفاوت باشد در قیمت پله پیچ در سال ۱۴۰۱ در مورد هزینه این کار از صفر تا صد توضیح داده شده است در بعضی دیگر از شرایط هنگامی که دیگر کار از نصف کردن پله گرد هم گذشته باشد باید مراحل مونتاژ و سرهم بندی در محل پروژه اصلی صورت پذیرد و این کار خود مستلزم افزایش هزینه برای کارفرما خواهد شد.

نتیجه گیری:

پله مارپیچ فلزی یا همان اسپیرال راحت ترین فرمول ساخت را دارد به شرطی که شیوه ساخت آن را آموزش دیده باشید حال چه کسی بهتر از پله پیچ نوربخش چون یکسری ریزه کاری هایی در مراحل ساخت و نصب وجود دارد که اگر نادانسته به دل آن بزنید به طور حتم کار با مشکل مواجه خواهد شد که گونه ای که سازنده هم وقت خود را به هدر می دهد. و هم بودجه کارفرما را زیبایی و چشم نوازی پله مارپیچ فلزی به شیوه ساخت رابطه مستقیمی دارد مثلا شما اگر یک مدل از راه پله را به دو استاد کار بدهید هنگام اتمام کارشان دقیقا متوجه تفاوت ها خواهید شد. با اینکه هر دو یک طرح و نقشه را پیروی کرده اند این ریزه کاری ها است که قادر خواهد بود یک محصولی را در چشم بیننده زیبا جلوه دهد. و یا بر عکس پس تجربه بالای سازنده یکی از مواردی می باشد که تضمین کیفیت و هم قیمت است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا