اخباراخبار اقتصادی

خرید اینترنتی برنج ایرانی و همچنین خبر تنظیم بازار سیب زمینی

خرید اینترنتی برنج ایرانی و همچنین خبر تنظیم بازار سیب زمینی

خرید اینترنتی برنج ایرانی و همچنین خبر تنظیم بازار سیب زمینی که وزارت جهاد کشاورزی برای تعادل در بازار سیب زمینی و برنج، عرضه مجازی و حضوری این محصولات را آغاز کرد.

برنج ایرانی
برنج ایرانی

مصطفی دارایی‌نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان ضمن تایید کاهش نرخ عرضه سیب‌زمینی در بازار گفت: با توجه به افزایش عرضه باید وزارت جهاد به فکر پر کردن انبار‌ها هم باشد. حدود ۵۰ درصد انبارهای سیب‌زمینی خالی شده است.

برای پر کردن انبار‌ها هم با اعلام وزارت حهاد کشاورزی؛ درهای واردات برای ۱۰۰ هزار تن سیبزمینی باز شد.

علیرضا رضازاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: مقرر شد ۱۰۰ هزار تن سیب‌زمینی از مزارع گواهی شده خارج از کشور با رعایت شیوه نامه قرنطینه‌ای و تحت نظارت سازمان حفظ نباتات برای مصارف صنعتی، خوراکی و بذری وارد کشور شود.

اما بر اساس آمار‌های ارائه شده توسط مرکز آمار سیب‌زمینی تنها کالایی نبود که افزایش قیمت داشته انواع برنج هم نسبت به ابتدای سال گران شده است.

طبق این گزارش قیمت هر کیلو سیب زمینی در دی پارسال به طور متوسط حدود ۵۱۰۰ تومان بوده که ۹۷۰۰ تومان در آذر امسال رسیده و نرخ ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان در هر کیلو در دی امسال ثبت شده است.

هر کیلو سیب زمینی در دی‌ امسال تا ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان هم قیمت خورده است.

تزریق برنج به بازار کشور/ برنج ایرانی را اینترنتی بخرید

طبق گفته عرب‌شاهی معاون سازمان تعاون روستایی از ۲ ماه قبل عرضه برنج پاکستانی، هندی و تایلندی آغاز شده و برنج ایرانی هم از فردا عرضه می‌شود.

ساداتی نژاد هم از امکان خرید اینترنتی برنج با نرخ مصوب خبر داد که در قالب عرضه هوشمند انجام خواهد شد. اقدامی که برای برنج‌های وارداتی آغاز شده و برای برنج‌های ایرانی هم آغاز می‌شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ما هیچ محدودیتی در توزیع برنج نداریم و به هر میزان که لازم باشد برنج توزیع خواهیم کرد. در همین راستا توزیع برنج خارجی نیز به صورت هوشمند در تهران و سایر استان‌ها انجام می‌شود.

سیاست کنترل عرضه و نظارت بر میادین در مورد سیبزمینی که جواب داد و بسیاری در انتظار ادامه دار شدن روند کاهش نرخ آن هستند. اعمال همین روش بر عرضه برنج هم می‌تواند اثربخشی مناسبی داشته.

سایت خرید برنج ایرانی

گردآوری: کاشمر سلام

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا