رپورتاژ

طراحی سایت حرفه ای: خلق برجسته ترین حضور آنلاین برای شما

طراحی سایت حرفه ای: خلق برجسته ترین حضور آنلاین برای شما

طراحی سایت حرفه ای

همان طور که می دانید حضور آنلاین در فضای اینترنت برای هر کسب وکاری لازم وضروری می باشد. چرا که طبق مطالعات که انجام شده نشان می دهد که ۹۷ درصد از افراد قبل از اینکه بخواهند چیزی را خریداری کنند به صورت آنلاین تحقیق می کنند.

به همین منظور اگر شما بتوانید کسب وکار خود را اینترنتی کنید،قطع به یقیق سود فراوانی خواهید کرد وروزبه روز کسب وکار شما رشد بیشتری خواهد کرد.ومی توانید با طراحی سایت شیراز قدم به قدم پیش روید تا آن نتیجه مد نظر شما حاصل شود.

اما اگر به طراحی وب وروش های انجام صحیح آن آشنا باشید چه!؟اگر شما درباره وب سایت وطراحی آن آگاهی کافی ندارید. باید شرکتی را انتخاب کنید که بتواند آنچه که شما میخواهید را برای شما رقم بزند،ودر همین راستا با مشاوره رایگان طراحی سایت می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. تا آن نتیجه ای که می خواهید حاصل شود.

اما اگر شما درسایت های رسانه اجتماعی هم حساب دارید،بازهم به وب سایت وترافیک وب سایت خود با کیفیت بالا نیاز دارید.پس امروزه،بدون وب سایت نمی توانید یک حضور واقعی در وب داشته باشید.

طراحی سایت حرفه ای
طراحی سایت حرفه ای

در واقع یک از بهترین جاهایی که مشتری های احتمالی برای اینکه از سازمان یا شرکت شما بخواهد بداند و اطلاعات کسب کند وب سایت شما می باشد. برای اینکه بخواهید برند شما به نام ومشهور شودیکی از بهترین راه ها داشتن وب سایت می باشد.جایی که هیچ مرز جغرافیایی وجود ندارد،وشما می توانید برند وکسب کار خود را در خارج ازمرزهای جغرافیایی تبلیغ کنید.

پس گذشته از اینکه شما چه کسی هستید چه محصولات وخدماتی می فروشید با حضور خود در فضای اینترنت وطراحی سایت خیره کننده برند خود را عالی جلوه دهید.

اما در ادامه می خواهیم اطلاعات تکمیلی تری درباره طراحی سایت حرفه ای در اختیار شما قرار دهیم.

هنگامی که می خواهید سایت خود را طراحی کنید،تجربه کاربری خیلی حائز اهمیت است.این امر به ویژه در مورد طراحی آن صادق است چرا که یک طراحی ضعیف بازدید کنندگان شما را سردرگم ونا امید می کند و بعید به نظر می رسد که وب سایت شما را دوباره بازدید کند.اما دراینجا بهترین روش های افزایش ورودی سایت در اختیار شما قرار می گیرد.

نکات کلیدی برای طراحی سایت حرفه ای:

  1. بیش از سه فونت استفاده نکنید

استفاده از فونت های زیاد در طراحی سایت باعث می شود که سایت نا مرتب به نظر برسد. سعی کنید برای قسمت های مختلف سایت فوت جداگانه در نظر بگیرید به عنوان مثال برای هدر یک فوت در نظر بگیرید یا برای قسمت بدنه سایت فونتی دیگر وهمین طور لوگو وغیره.

اگر هم می خواهید بر یک فونت پایبند باشید خوب است فقط از خوانایی واندازه آن ومطمئن شوید. معمولا فونت ۱۴-۱۶ نقطه دلپذیر برای اندازه محتوای شما می باشد.

نکات کلیدی برای طراحی سایت حرفه ای
نکات کلیدی برای طراحی سایت حرفه ای
  1. انتخاب بهترین رنگ ها

رنگ ها در حیطه طراحی اهمیت به سزای دارد. رنگی که شما برای سایت خود انتخاب می کنید باید منسجم باشد.درست مانند همان چیزی که در ارتباط با فونت ها گفته شد برای رنگ ها هم صدق می کند.پس سایت شما رنگ های مختلف را شامل نشود و یک رنگ ثابت را برای سایت خود انتخاب کنید.

بهترین کار این است اگر لوگوی شما رنگ اصلی دارد، دو یا سه رنگ مکمل را با یک ابزار آنلاین انتخاب کنید.

  1. فضای سفید دوست شماست

فرض کنید در خانه شما دیوارهایی که دارید از رنگ ها وطرح های شلوغ استفاده شده مثلا یک کاغذ دیواری شلوغ درسراسر خانه بسیار حواس پرت خواهد بود ونکته دیگر اینکه این شلوغی باعث می شود هیچ کس متوجه ویژگی های یا وسایل خانه شما نمی شود.همین اصل برای وب سایت نیز اعمال می شود.تمام قسمت های صفحه سایت خود را با چیزی پر نکنید،فضای سفید را درآغوش بگیرید.در واقع با قرار دادن فضای خالی در سایت خود تمرکز بازدید کنندگان سایتتان را به قسمتی جلب می کنید که می خواهید به آن توجه کنند وبرای شما مهم است.

  1. با یک سیستم گرید آشنا شوید

طراحی وب سایت تمیز به این معنی است که هر بلوک متن، دکمه و بخش کاملاً تراز شده است. اینجاست که یک سیستم شبکه ای وارد عمل می شود. این نه تنها طراحی شما را آسان‌تر می‌کند، بلکه برای کاربران نیز بهتر است که در آن جابجایی کنند.

این ممکن است یک نکته “متوسط” تر باشد، اما تفاوت زیادی با طراحی وب سایت شما ایجاد می کند. این با نکته بعدی مطابقت دارد، بنابراین به خواندن ادامه دهید.

  1. سلسله مراتب محتوا را پیاده سازی کنید

معمولا زمانی که کاربران با یک صفحه پر از متن روبه رو می شوند دکه برگشت را کلیک می کنند.

پس داشتن یک محتوای سلسله مراتب و فهرست بدی شده بازدید کنندگان را به خواندن آن محتوا جذب می کند  (به عنوان مثال: صفحه محصولات یا خدمات شما)، از سلسله‌مراتب فرعی با کپی متن کوتاه برای دنبال کردن استفاده کنید. این کار متن را تجزیه می کند، که خواندن و اسکن آن را برای بازدیدکنندگان آسان تر می کند.

نکات کلیدی برای طراحی سایت حرفه ای
نکات کلیدی برای طراحی سایت حرفه ای
  1. ناوبری ساده تر، بهتر است سعی کنید بازدید از سایت خود را برای بازدید کنندگان خود سخت نکنید.

گشت و گذار در سایت خود را برای بازدیدکنندگان خود سخت نکنید.وهمین طورجزئیات طراحی خود را در هر صفحه ساده وقابل مشاهده نگهدارید. تا زمانی طراحی شما ساده شده باشد، به “طلای طراحی وب” رسیده اید.

اولین ومهمترین قدم برای ساخت سایت خود این است که آن را از دید مخاطبان مورد بررسی قرار دهید.

بهاین امرتوجه وفکر کنید که آنها می خواهند وب سایت شما را چگونه درک کنند و چه عناصری را می خواهند ببینند. اگر بتوانید سعی کنید وب سایت خود را با استفاده از نکات بالا همراه با تجربه کاربری طراحی کنید، وب سایت شما به طور طبیعی به یک وب سایت با طراحی خوب تبدیل می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا