رپورتاژ

اجاره سند برای آزادی زندانی

اجاره سند برای آزادی زندانی

اجاره سند برای آزادی زندانی یکی از جمله‌ راه‌هکارهایی است که می‌تواند زمینه برون رفت از بحران محکومیت قضایی برخی از محکومین را فراهم آورد. در واقع این روش که منوط به تهیه سند معتبر و مورد تایید خواهد بود، یکی از شیوه‌هایی است که منع قانونی در قوانین قضایی کشور برای آن لحاظ نشده است؛ بنابراین می‌تواند به کمک بسیاری از افراد واجد شرایط بیاید‌.

​چرا استفاده از سند اجاره‌ای؟
​چرا استفاده از سند اجاره‌ای؟

برای اینکه بتوانید در مواقع نیاز و ضرورت سریعا از طریقی مطمئن اقدام به اجاره سند جهت قرار وثیقه آزادی زندانی کنید، نیاز به یک مرجع و واسطه معتبر خواهید داشت تا روند قانونی این اقدام شما وارد فرآیند اجرایی خود شود. سند گذار یک موسسه معتبر و با سابقه است که شما را با خاطری آسوده در این کار کمک خواهد کرد. این موسسه با اشراف کامل بر تمام جوانب تهیه سند برای دادگاه، مراجعین خود را هر چه سریعتر در جریان روند کار قرار خواهد داد. در ادامه با شرایط و ابعاد مختلف این امر بیشتر آشنا خواهید شد.

​چرا استفاده از سند اجاره‌ای؟

در قوانین قضایی کشور قرار وثیقه و ضبط آن از سوی مراجع ذی صلاح یکی از راه‌های جایگزین محکومیت حبس برای برخی از محکومین واجد شرایط در نظر گرفته شده است؛ بنابراین برخی افراد در مواقع قرارگیری در شرایط محکومیت، در صورتی که دارای شرایط لازم باشند، ترجیح می‌دهند تا از این حق خود استفاده کنند و با گرو گذاشتن سندی معتبر و دارای ارزش تعیین شده، از اجرای محکومیت حبس در زندان برای خود جلوگیری کنند. در چنین شرایطی استفاده از امکان اجاره سند بنا به دلایلی مورد توجه قرار می‌گیرد که عبارتند از:

​ایجاد امکان برای فاقدین شرایط

ممکن است برخی از افراد محکوم شده به حکم زندان به لحاظ وسع مالی توان قرار وثیقه سند ملکی را نداشته باشند. معمولا در چنین مواردی افراد یا ملکی تحت تملک خود ندارند، یا ملک دارای سند ندارند یا ممکن است ارزش سند ملکی آنها کمتر از حداقل ارزش تعیین شده باشد؛ بنابراین تنها روزنه امید بهره‌گیری از اعتبار یک سند ملکی جهت آزادی از زندان، اجاره آن خواهد بود.

​کاهش هزینه تحمیلی

گاهی افراد محکوم سند با میزان ارزش تعیینی تحت تملک خود دارند یا امکان فراهم آوردن آن برایشان وجود دارد، اما به دلایلی نظیر قرار داشتن در رهن بانک یا تحمیل هزینه بالا از این عمل صرف نظر می‌کنند و تصمیم به اجاره سند در چارچوب تعریفی قانون خواهند کرد.

​سرعت در اجرای روند

اگر امکان دسترسی به مالکان و صاحبان سند اجاره‌ای مورد قبول برای دادگاه برای افراد وجود داشته باشد، بعضا تهیه سند از طریق اجاره آن می‌تواند سریعتر و در مدت کوتاه‌تری نسبت به آزادسازی سند تحت تملک خود افراد رهن برخی ازگان‌ها و یا تحویل ِاز سوی نزدیکان انجام شود که انتخاب این گرینه از سوی افراد محکوم راهکاری منطقی به حساب می‌آید.

​آیا اجاره سند وجاهت قانونی دارد؟
​آیا اجاره سند وجاهت قانونی دارد؟

​آیا اجاره سند وجاهت قانونی دارد؟

طبق نص صریح قوانین حقوقی و کیفری دستگاه‌های قضایی کشور در برخی از شرایط مشخص سند می‌تواند به عنوان وثیقه جایگزین برای حبس افراد محکوم پذیرفته شود. همچنین این سند می‌تواند به صورت اجاره‌ای تهیه شود. در واقع در قانون مجازات اسلامی بندی مبنی بر منع اجاره سند برای آزادی زندانی عنوان نشده است؛ این سکوت به معنای عدم منع آن تلقی می‌شود و قابل اجرا خواهد بود.

از لازمه‌های قانونی تهیه سند جهت آزادی فرد زندانی، رعایت تمامی جوانب و مقررات آن برای قرار سند است. در چنین حالتی باید تحویل سند به دادسرا توسط خود شخص مالک سند انجام بگیرد. از طرفی دیگر قرارداد اجاره سند به این منظور خاص صرفا بین فرد اجاره دهنده (مالک سند) و فرد اجاره کننده انعقاد می‌شود که ممکن است در برخی موارد پیگردهای قانونی احتمالی را از سوی مالک سند مشکل کند.

با این اوصاف بهتر است توجه داشته باشید که باید حتما از از طریق افراد یا موسسات حقوقی معتبر، مطمئن و دارای مجوز قانونی اقدام به عقد قرارداد اجاره با صاحبان سند کرد. سند گذار آمادگی ارائه خدمات اجاره سند در تهران و شهرستان برای آزادی زندانی و تهیه سند طی ۴۸ را برای افراد متقاضی دارد‌.

​انواع کاربرد سند اجاره‌ای برای آزادی زندانی

همانطور که اشاره شد آزادی زندانی با سند اجاره‌ ای تنها در مواردی خاص و مشخص امکان پذیر خواهد بود و همیشه و برای همه محکومان زندانی وجود ندارد. این موارد شامل زندانیانی با این شرایط خواهد شد:

  • در برخی از جرائم و اتهامات سبک، در بازه زمانی بازداشت تا تاریخ مقرر دادگاه و حضور فرد متهم در دادسرا، با تسلیم سند اجاره‌ای وی می‌تواند آزاد باشد و در این مدت تحت بازداشت و حبس در زندان قرار نگیرد.
  • گاهی و در مواردی نیز قرار وثیقه می‌تواند در مدت اجرای حکم حبس زندانی تخفیف ایجاد کند و فرد زندانی زودتر از زمان تعیین شده در حکم، آزاد شود‌. در چنین مواردی معمولا اجاره و تهیه سند برای دادگاه کار دشواری خواهد بود، چرا که ریسک متواری شدن فرد متهم و نقض محدودیت‌ها متوجه فرد صاحب سند خواهد بود. این دشواری با کمک کارشناسان و مشاوران سند گذار برای متقاضیان تسهیل خواهد شد.
  • مورد دیگری که در زیر مجموعه شرایط اجاره سند برای زندانی قرار دارد، جایگزینی برای محکومیت حبس برخی جرائم است. در چنین مواقعی نیز علی رغم وجود مشکل در تهیه سند، می‌توانید کار را به موسسه سند گذار واگذار کنید.

​تهیه و اجاره سند با سند گذار
​تهیه و اجاره سند با سند گذار

​تهیه و اجاره سند با سند گذار

کارها و پروژه‌های حقوقی و کیفری را می‌بایست به متخصصان و کارشناسان آنها سپرد تا روند اجرا و تحقق آنها با مشکل و موانع قانونی مواجه نشود و در سریعترین زمان ممکن انجام شوند. اجاره سند برای آزادسازی افراد زندانی از دو بعد حقوقی و کیفری قابل بررسی و پیگری خواهد بود. موسسه سند گذار یک موسسه معتبر است که متقاضیان و مراجعین جهت اجاره سند را راهنمایی کرده و در انجام این کار آنها را کمک خواهد کرد.

به منظور ارتباط با کارشناسان و استفاده از راهنمایی و توضیحات مشاوران این موسسه جهت اجاره سند بر اساس شرایط قضایی خود می‌توانید از طریق راه ارتباطی تماس حاصل کنید یا به صورت حضوری به شعبه مرکزی این موسسه مراجعه کنید. هدف این موسسه ارائه خدمات حقوقی و قضایی مورد نیاز شما به بهترین شکل است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا