رپورتاژ

ترمیم گلس شکسته گوشی

ترمیم گلس شکسته گوشی

با وارد شدن یک ضربه به صفحه گوشی ممکن است تاچ گوشی، ال سی دی آن و یا گلس آن آسیب دیده باشد. در صورت آسیب صفحه نمایش در هر یک از این موارد، هزینه های مختلفی برای تعمیر وجود دارد. برای ترمیم گلس شکسته گوشی راهکارهای مختلفی وجود دارد که با کمترین هزینه بتوانید گوشی خود را به حالت روز اول برگردانید.

گلس شکسته گوشی
گلس شکسته گوشی

اهمیت رفع ترک خوردگی صفحه نمایش گوشی

در بسیاری از موارد کاربران با ایجاد یک آسیب جزئی فکر فروش گوشی را در سر می پرورانند. شاید دلیل این امر آن است که همان آسیب جزئی دائما چشم کاربر را اذیت می کند.

صفحه نمایش گوشی یک بخش ظریف است که در نگهداری و جلوگیری از ورود آسیب به آن باید توجه خاصی داشت. راهکارهای جالبی برای رفع این ترک خوردگی ها در صفحه نمایش وجود دارد که شما نیز می توانید از این روش ها استفاده کنید.

آسان ترین روش ترمیم گلس شکسته گوشی

برخی از افراد با رسیدن به اطلاعات کافی به این مطلب واقف هستند که ترمیم گلس شکسته گوشی در منزل نیز امکان دارد. شاید برای شما نیز جالب باشد که گلس شکسته گوشی با موادی مثل خمیر دندان یا لاک ناخن قابل ترمیم است. اگر شکستگی گلس جزئی باشد در منزل  نیز هر فردی می تواند به تعمیر این قسمت از گوشی بپردازد. در این زیر به چند روش آسان اشاره می کنیم.

ترمیم گلس شکسته گوشی با خمیر دندان

شاید با شنیدن نام خمیر دندان تعجب کرده باشید. خمیر دندان علاوه بر استفاده در بهداشت دهان، در این مورد نیز کاربرد دارد. از گذشته برای رفع ترک خوردگی صفحه نمایش گوشی از خمیر دندان استفاده می شد و همچنان از این ماده که همواره در منزل نیز وجود دارد استفاده می شود.

در زیر راهنمایی های لازم برای ترمیم گلس شکسته گوشی با خمیر دندان ذکر می شود.

 • ریختن خمیر دندان روی ناحیه ترک خورده صفحه نمایش گوشی
 • مالیدن آن بر روی صفحه به مدت چند ثانیه
 • تمیز کردن صفحه نمایش گوشی با پنبه تمیز پس از چند دقیقه
 • ترمیم نواحی ترک خورده

این روش از ارزان ترین روش های ترمیم قسمت های ترک خورده صفحه نمایش گوشی است که به طور تجربی توسط افراد زیادی تایید شده است.

ترمیم گلس شکسته گوشی با لاک ناخن

شاید باورتان نشود که صفحه نمایش شکسته شده گوشی با لاک ناخن نیز می تواند ترمیم شود. نیازی به خرید ابزار گران قیمت برای از بین بردن ترک های صفحه نمایش نیست و با دانستن راهکارهای لازم، می توان با استفاده از لاک ناخن نیز ترک های جزئی صفحه را رفع کرد.

 به احتمال زیاد در هر خانه ای چندین نوع از لاک ها وجود دارد. در زیر به مراحل استفاده از لاک ناخن برای ترمیم گلس اشاره می کنیم.

 • ریختن لاک ناخن روی ناحیه ترک خورده
 • خشک شدن لاک پس از چند دقیقه
 • پاک کردن لاک به وسیله یک تیغ تیز
 • این مراحل را در چندین مرحله امتحان کنید

با انجام این مراحل در چندین مرحله مشاهده خواهید کرد که ترک های صفحه نمایش محو می شوند. این راهکار نیز از ارزان ترین و مناسب ترین روش ها برای ترمیم گلس شکسته گوشی به شمار می رود.

گلس شکسته گوشی
گلس شکسته گوشی

استفاده از محافظ صفحه نمایش گوشی

با ایجاد ترک، اولین دلهره ای که کاربر پیدا خواهد کرد این است که این ترک ها رفته رفته بیشتر خواهد شد. برای جلوگیری از گسترش این شکستگی ها یک راه حل موقت اما کارساز، استفاده از گلس یا همان محافظ صفحه نمایش گوشی است. الزام گلس برای گوشی یک امر انکار ناپذیر است.  از مزایای دیگر این گلس ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • جلوگیری از نفوذ گرد و غبار
 • محافظت از گوشی در برابر آب
 • حفاظت از گوشی در برابر نور خورشید
 • مقاوم کردن صفحه در برابر ضربه
 • بالا بردن استحکام گوشی در برابر فشار

ترمیم گلس شکسته گوشی در خانه یا در مرکز تعمیرات موبایل

با توجه به ارزان بودن روش های تعمیر موبایل در خانه، شاید شما این فکر را در سر داشته باشید که بهتر است همیشه موبایل خودتان را در خانه تعمیر کنید. اما به این مسئله نیز باید توجه داشت که ممکن است با یک اشتباه خسارت سنگینی وارد شود. در این مقاله به بررسی چند مورد در این حرفه می پردازیم.

·         امکان اشتباه کردن

در ترمیم گلس شکسته گوشی ممکن است هر فرد اشتباهی را مرتکب شود و به دلیل این که اکثر افراد تجربه کافی ندارند، احتمال وقوع این احتمال بالا می رود. برای دوری از این مسئله بهتر است این کار را به افراد  متخصص در این حوزه بسپارید.

·         از دست دادن گارانتی

افرادی هستند که بدون توجه به گارانتی گوشی، خودسرانه دست به تعمیر موبایل می زنند. باید به این مسئله توجه داشت که در صورتی که هر فرد بدون اجازه سازنده گوشی، دست به تعمیر و یا تعویض قطعه ای بزند، عملا قرارداد گارانتی را نقض کرده و دیگر گارانتی هیچ اعتباری نخواهد داشت. در ترمیم گلس گوشی شکسته به این موضوع مهم توجه داشته باشید.

·         راهنمایی های اشتباه در فضای مجازی

در برخی مواقع در گروه های تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی نسخه شخصی برای ترمیم گلس شکسته گوشی پیچیده می شود. به هیچ عنوان راهنمایی های این اشخاص را جدی نگیرید. سعی کنید تنها اطلاعات لازم را از مراجع معتبر کسب کنید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۷ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا