رپورتاژ

ترمز پله: جلوگیری از لغزش و افزایش زیبایی پله‌ها

ترمز پله یا به عبارتی ترمز پله ضد لغزش، ترمز پله فیک استپ و فکس استپ، یک راهکار موثر برای رفع یکی از مشکلات اساسی و پرخطر ورود به ساختمان‌ها است. وقتی از ترمز پله استفاده می‌شود، می‌توان از لغزش و سقوط ناگهانی جلوگیری کرد که می‌تواند به خصوص برای افراد کم توان و مسن، خطرناک باشد.

ترمز پله
ترمز پله

خطرات لغزش پله‌ها

پله‌های بیرونی از ساختمان‌ها به دلیل قرارگیری در معرض باران و برف، زمینه‌ای را برای لغزش فراهم می‌کنند. این لغزش ممکن است به حوادث جبران‌ناپذیری منجر شود. با استفاده از ترمز پله، این خطر قابل مدیریت و کاهش می‌یابد.

ارتقاء زیبایی پله‌ها

استفاده از ترمز پله به علاوه‌ای از جلوگیری از لغزش و افزایش ایمنی، به زیبایی و شکل‌دهی به پله‌ها و ساختمان‌ها هم کمک می‌کند. این ترمز پله‌ها به پوشش لبه‌های پله کمک می‌کنند و به آنها یک جلوه زیبا می‌بخشند.

انواع ترمز پله

ترمز پله دوبل

ترمز پله دوبل تقریباً هشت سانتیمتر از قسمت جلویی پله را پوشش می‌دهد و لبه پله را می‌پوشاند. این نوع ترمز پله با دو ردیف از نوار PVC شیاردار در قسمت رویی پوشیده شده است و دارای نوار شبتاب در قسمت جلویی می‌باشد.

ترمز پله پی وی سی

ترمز پله پی وی سی از نوار لب پله‌ای ساخته شده از PVC با پشت چسب دار تشکیل شده است. این مدل ترمز پله‌ها در رنگ‌های مختلف تولید می‌شود و نصب آن نیز بسیار آسان است. کافیست نوار لب پله را از رویه چسب پشتی ترمز پله جدا کرده و در محل مورد نظر چسباند.

ترمز پله
ترمز پله

ترمز پله LED دار

ترمز پله LED دار دارای نوار LED در قسمت جلویی خود است و بدنه‌اش از آلومینیوم ساخته شده است. این نوع ترمز پله به خصوص برای فضاهایی با نور کم مانند سینما، سالن‌های آمفی‌تئاتر و مکان‌هایی که مسیر تردد پله‌ها را مشخص کردند، مناسب می‌باشد.

با استفاده از ترمز پله‌  ایمنی و زیبایی پله‌ها و ساختمان‌ها را بهبود ببخشید و از خطرات لغزش جلوگیری کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا