رپورتاژ

۷ نکته برای بهبود زبان نوشتاری انگلیسی

۷ نکته برای بهبود زبان نوشتاری انگلیسی

نوشتن انگلیسی یکی از بخش‌های ضروری ارتباط است. به خصوص در این زمان‌ها که اسنپ چت و اینستاگرام وجود دارند. برای کمک به شما، ما ۷ نکته فوق العاده را برای بهبود مهارت‌های نوشتاری در زبان انگلیسی جمع آوری کرده‌ایم .

آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی
  1. بخوان، بخوان، بخوان

خواندن زیاد واقعاً به نوشتن شما کمک می‌کند و شما را با واژگان جدید، انتخاب کلمات جالب دیگر و عبارات دوست داشتنی آشنا می‌کند که سپس می‌توانید در نوشته‌های خود استفاده کنید. مهم نیست که چه می‌خوانید، مهم این است که بخوانید. اغلب کتاب‌ها، مجلات، وبلاگ‌ها، مقالات خبری که به صورت مکتوب (و خوب نوشته شده است) را بخوانید!

توجه داشته باشید که آموزش زبان انگلیسی برای کودکان که خواندن و نوشتن را نمی‌دانند فقط باید از طریق دیدن فیلم صورت بگیرد.

  1. این کلمات را نادیده بگیرید

اگر می‌خواهید نوشته خود را به سطح بعدی ببرید، برخی از کلمات وجود دارد که باید هنگام نوشتن به زبان انگلیسی نادیده بگیرید . برای مثال  very ، very good، good، things. شاید عجیب به نظر برسد که فقط حذف چند کلمه به متن کمک زیادی می‌کند، اما این کار امکان پذیر است! این کلمات واقعاً غیر ضروری هستند. آن‌ها به متن خیلی معنی نمی‌دهند، بنابراین آنچه می‌نویسید بدون آن‌ها هم همان معنی را خواهد داشت و به راحتی قابل خواندن است.

برای مثال: « Very/Real + صفت» را صفت جایگزین کنید، به عنوان مثال. ” very hungry ” را به “hungry” یا ” really dirty ” را به “ditry” تغییر دهید.

  1. از اصطلاحات استفاده کنید

بعد از اینکه کلمات غیر ضروری را حذف کردید، نوبت به انتخاب کلمات خوب برای جایگزینی آن‌ها می‌رسد. اینجاست که استفاده از اصطلاحات وارد کار می‌شود که ممکن است بهترین چیز برای شما باشد. می‌توانید به جای استفاده کردن ازکلماتی که اغلب استفاده می‌کنید کلماتی مانند جالب‌تر، مناسب‌تر و پیشرفته‌تر از آن‌ها استفاده کنید. اگر از واژگان بیش از حد معمول استفاده کنید، متن شما بیشتر برجسته می‌شود و پیچیده تلقی می‌شود. اما مراقب باشید زیاده روی نکنید! متن شما باید همچنان به خوبی جریان داشته باشد و برای خواننده مورد نظر شما قابل درک باشد (به نکته شماره ۵ مراجعه کنید).

مثلا به جای « run very fast » به « sprint » تبدیل کنید.

  1. به ترکیب کلمات توجه کنید

تعداد زیادی از کلمات، ترکیب‌هایی دارند که با هم بهتر کار می‌کنند. برای مثال عبارت انگلیسی « heavy rain». طبق قواعد دستور زبان، « strong rain » هم جواب می‌دهد، اما برای خیلی‌ها ناآشنا و عجیب به نظر می‌رسد. تعداد انگشت شماری از نمونه‌های انگلیسی دیگر از این قبیل excruciating pain (نه excruciating joy) هستند.

برای افزایش دانش خود از ترکیب کلمات، می‌توانید با یک کلمه اساسی مانند  Make، do، get، break،say شروع کنید و بررسی کنید که کدام کلمات را می‌توان همراه با آن‌ها استفاده کرد. شما همچنین می‌توانید با یک “نوع” ترکیب کلمه شروع کنید و تعداد زیادی مثال را به خاطر بسپارید. چند نمونه عبارتند از:

قید + صفت (completely satisfied, widely available, bitterly disappointed)

اسم +صفت(strong coffee, heavy traffic, severe weather)

فعل +اسم(commit suicide, do your homework, make amends)

  1. خوانندگان خود را بشناسید

زمانی که شما می‌خواهید مطلبی را برای مثال در لینکدین بنویسید بسیار مهم است که مناسب با خوانندگان آن مطلب را بنویسید. چیزی که بیش از همه به چشم می‌آید انتخاب کلمات شماست. بنابراین قبل از انتشار متن، باید موارد زیر را بررسی کنید:

اگر متن شما برای یک زمینه رسمی‌تر است، مانند نامه درخواست دانشگاه، درخواست شغل یا مقاله؟ این متون معمولاً باید:

پیچیده، با جملات طولانی‌تر و توضیحی

دور از احساسات، چون برانگیختن احساسات در خواننده نیست

متن‌هایی که غیررسمی‌تر هستند، مانند یک متن وبلاگ، نامه شخصی یا در بازاریابی، به این ترتیب نوشته می‌شوند:

می‌توانید از زبان ساده‌تر و جملات کوتاه‌تر برای توضیح ایده‌های خود استفاده کنید.

از زبان روزمره استفاده کنید و به گفتگو با خواننده ادامه دهید (می‌تواند شامل عامیانه، گفته‌ها و شخصی‌تر باشد)

بیشتر با احساسات بنویسید.

  1. زبان فعال به غیرفعال را استفاده کنید

برای روشن شدن متن، به طور کلی بهتر است از زبان فعال به جای زبان منفعل استفاده کنید. مثلا: «کوسه موج سوار را گاز گرفت» (فعال) واضح‌تر از « موج سوار در کوسه بود» (منفعل).

اما مواقعی وجود دارد که زبان منفعل مناسب‌تر است. مانند زمانی که با اقتدار صحبت می‌کنید (“کودکان اجازه ندارند بدون بزرگسالان شنا کنند”) یا زمانی که از یک موضوع اجتناب می‌کنند (“علت سردرگمی نامشخص بود”). با این حال، باید از استفاده بیش از حد آن خودداری کنید.

  1. به تنهایی ننویسید

یادگیری به تنهایی بسیار دشوار است، بنابراین شجاع باشید و در مورد متون خود نظر بخواهید. نویسندگان خوب افرادی هستند که یا زبان را به عنوان زبان مادری خود دارند یا به سطح پیشرفته ای دست می‌یابند و علاقه واقعی به زبان و نوشتن دارند. پس از اینکه متن خود را بررسی کردید، توصیه‌هایی را که از نویسندگانتان دریافت می‌کنید، بگیرید و قبل از انتشار متن، تصحیح نهایی متن را بخواهید. مرتبط: حس یاد

اگر در زبان انگلیسی صفر هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که آموزش زبان انگلیسی مجموعه آکادمی روان که بیش از ۳۵۰۰۰ نفر دانشجو دارد را دنبال کنید. این مجموعه علاوه بر آموزش زبان انگلیسی در آموزش زبان فرانسوی نیز فعالیت می‌کند که شما علاقه‌مندان می‌توانید از طریق سایت ravaan.co از فعالیت های این مجموعه اطلاع کسب کنید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا