رپورتاژ

ترفندهای بازی فری فایر [۱۰۰% واقعی و عملی]

ترفندهای بازی فری فایر [۱۰۰% واقعی و عملی]

ترفندهای بازی فری فایر
ترفندهای بازی فری فایر

گارنا فری فایر یکی از بازی های پرطرفدار در سبک بتل رویال است که برای Android و ios منتشر شده است.

فری فایر زمانی تواناست به رقابت با کال آف دیوتی و پابجی بپردازد که کاربران آنلاین آن از مرز ۸۰ میلیون نفر در روز عبور کرد. برای لذت بردن از بازی فری فایر باید نحوه بازی کردن را بلد باشید. البته خرید جم برای تهیه کاراکترها و سلاح ها در لذت بردن از بازی بی تأثیر نیستند.

برای پیشرفت سریع در بازی فری فایر میتوانید با خرید جم فری فایر در مردت زمان کوتاهی تمام تجهیزات خود را در بازی ارتقا دهید.

بهترین ترفندهای بازی فری فایر

بردن در نبردهای فری فایر نیازمند داشتن آگاهی است. شما باید مهارت های خود را تقویت کنید تا بتوانید از افراد حاضر در بازی پیشی بگیرید.

به جز داشتن مهارت، شما باید از اینترنت پرسرعت برای بازی کردن استفاده کنید به نحوی که پینگ بازی کاهش پیدا کند. به جز اینترنت پرسرعت، داشتن یک گوشی قدرتمند که بتواند بازی را با گرافیک بالا بدون لگ اجرا کند، در کسب موفقیت موثر است.

سعی کنید در فضاهای باز لوت نکنید

افرادی که بازی های بتل رویال انجام می دهند به خوبی مفهوم لوت کردن را می دانند. لوت کردن در بازی به معنای جمع آوری سلاح ها و تجهیزات است که در ابتدای بازی انجام می شود.

برای کشته نشدن سعی کنید هرگز در فضاهای باز لوت نکنید زیرا از تمامی جهات برای دشمن قابل رویت و رهگیری هستید. بسیاری از پلیرها عادت دارند در فضای باز مانده و لوت کنند، این کار موجب می شود دشمن به طور ناگهانی به سمت تان شلیک کرده و شما را نابود کند.

سنسیویتی خود را تنظیم کنید

سنسیویتی همان حساسیت بازی است. شما با ورود به بخش تنظیمات و قسمت Sensitivity می توانید حساسیت بازی را تغییر دهید. با بالا بردن سنسیویتی عملکردهایی همچون چرخیدن، دور زدن، شلیک کردن و…  با سرعت بالاتری انجام می گیرد. معمولا پلیرهای حرفه ای از Sensitivity بالا برای بازی کردن استفاده می کنند. لازم به ذکر است سنسیویتی بازی فری فایر در حالت پیش فرض قرار دارد که شما به انتخاب و سلیقه خود می توانید آن را شخصی سازی کنید.

یکی دیگر از بازی های جذاب و سرگرم کننده ای که طرفداران زیادی دارد پازی پابجی است که در این بازی نیز شما با خرید یوسی پابجی میتوانید تجهیزات و وسایل نقلیه درون بازی را ارتقا دهید.

از قابلیت Default aim precision استفاده کنید

اگر از پلیرهایی هستید که در نشانه گیری ضعیف عمل می کنید، بهتر است قابلیت Default aim precision را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه نشانه گیری بر روی دشمن بهتر انجام می گیرد. این بخش معمولا به صورت پیش فرض در حالت فعال قرار دارد.

به جز فعال کردن بخش مورد نظر، برای نشانه گیری دقیق تمرین کنید. تمرین کردن به صورت مداوم و در محل های امن بازی به شما کمک می کند تا بتوانید در بازی فری فایر دشمنان را از فاصله دور نشانه گیری و مورد هدف قرار دهید.

ترفندهای بازی فری فایر
ترفندهای بازی فری فایر

سبک بازی خود را تغییر دهید

برخی از افراد در همان ابتدای ورود به مپ، وارد بخش های شلوغ می شوند و پلیرهای قدرتمند را نابود می کنند

 راش دادن در ابتدای بازی هم می تواند خوب باشد و هم بد. خوب از این نظر که پلیرها در ابتدای بازی لوت کمتری در مقایسه با آخر بازی داشته و کشتن آنها نیز راحت تر است و بد از نظر اینکه شانس زنده ماندن در حمله های ابتدایی کمتر است.

اگر می خواهید مدت زمان بیشتری در بازی زنده بمانید، به جای راش دادن سعی کنید کمپ کنید.

کمپ کردن در مناطق امن موجب می شود پلیرها یکدیگر را نابود کنند و شانس بیشتری برای زنده ماندن به دست بیاورید.

کوله پشتی فراموش نشود

یکی از ترفندهای فری فایر که کمتر مورد توجه قرار می گیرد، داشتن یک کوله پشتی است. شما باید از کاراکترهایی برای بازی استفاده کنید که دارای کوله پشتی هستند زیرا با داشتن کوله پشتی می توانید تفنگ، نارنجک و موارد بیشتر دیگری با خود به همراه داشته باشید.

بسیاری از گیمرها در لحظه حساس بازی بخاطر نداشتن مهمات کافی کشته می شوند. پس همیشه از شخصیت های دارای کوله پشتی استفاده کرده و مهمات بیشتری را با خود حمل کنید.

همیشه در تکاپو باشید

 پلیرهای حرفه ای فری فایر هرگز در یک جای ثابت نمی مانند. در تکاپو بودن احتمال مردن را کم می کند زیرا پلیرهای دیگر همیشه در کمین شما بوده و به دنبال این هستند که شما بایستید. با توقف کردن به راحتی مورد هدف قرار می گیرید و بازنده بازی خواهید بود.

شاید فکر کنید کسی شما را در بازی تحت نظر قرار نداده است اما اینطور نیست، برخی از رقیبان شما در یک محل ثابت کمین می کنند و به دنبال فرصت مناسبی برای کشتن هستند. و فرصت مناسب برای آن ها یعنی ایستادن شما در یک محل ثابت.

ترفندهای بازی فری فایر
ترفندهای بازی فری فایر

با توانایی‌های کاراکتر خود آشنا باشید

 کاراکترهایی که در بازی فری فایر وجود دارند هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. سعی کنید از شخصیت های کارآمد در این بازی استفاده کنید تا جزو برندگان بازی باشید. کاراکترهای فری فایر نقطه ضعف و قدرت هایی دارند که باید با تک‌ تک‌ آن ها آشنا شوید.

در این صورت بهترین کاراکتر را برگزیده و توسط آن وارد مبارزه برای زنده ماندن می شوید.

انتخاب بهترین مکان برای فرود

در بازی فری فایر، پلیرها توسط یک هواپیما در محل های مختلف جزیره فرود می آیند. اگر می خواهید بیشتر زنده بمانید باید سعی کنید محل های مختلف نقشه را شناسایی کنید و در بخش هایی فرود بیایید که حریفان کمتری وجود دارد.

بهترین نقطه برای فرود، محل هایی با جمعیت پایین است. معمولا پلیرها در مناطق مرکز بازی فرود می آیند و فرود آمدن شما در این مکان ها احتمال کشته شدن را افزایش می دهد.

بهترین سلاح را انتخاب کنید

یکی از ترفندهای بازی فری فایر که بسیار حائز اهمیت است، حمل اسلحه مناسب است. نه تنها فری فایر بلکه اغلب بازی هایی که در سبک بتل رویال هستند، سلاح ها و مهمات مختلفی را در بازی قرار می دهند تا پلیرها بتوانند با لوت کردن، آنها را به دست بیاورند.

سعی کنید بهترین سلاح های بازی را همیشه در دست داشته باشید. اگر با یک سلاح خوب تیراندازی می کنید، همان سلاح را همیشه حمل کنید تا شانس کشتن رقیبان افزایش یابد.

اسلحه ها باید متناسب با شرایطی که در آن قرار گرفته اید انتخاب شوند. اگر قصد کشتن دشمنان از فاصله دور را دارید، از تک تیر انداز استفاده کرده و در غیر این صورت از سلاح های عادی استفاده کنید.

تیم منسجمی برای خود برگزینید

بسیاری از گیمرها ترجیح می دهند به تنهایی بازی کنند و افرادی نیز هستند که دوست دارند با هم تیمی های خود به صورت گروهی بازی کنند.

اگر اهل بازی کردن به صورت تیمی هستید، افرادی را برای هم تیمی بودن انتخاب کنید که مهارت خوبی در بازی دارند و به کمک همدیگر در لحظات حساس می پردازند.

یک هم تیمی خوب همیشه پشتیبان و حامی شما خواهد بود و در نتیجه احتمال برنده شدن افزایش پیدا می کند.

امتیاز بیشتری در بازی ها کسب کنید

اگرچه جمع کردن جم در بازی فری فایر اندکی سخت بوده اما داشتن الماس های بیشتر یک مزیت است. شما علاوه بر جمع آوری جم با بازی کردن، می توانید جم ها را خریداری و افزایش دهید.

مبارزه کردن در دفعات زیاد، انتخاب یک هم تیمی قوی و تغییر سبک بازی می تواند کمک زیادی در جمع کردن امتیاز به شما بکند.

قارچ های بازی را جدی بگیرید

یکی از مهم ترین نکات برای افزایش شانس برد در بازی فری فایر، جمع کردن قارچ هاست.

در این بازی قارچ هایی وجود دارد که به عنوان سخت کننده جان نیز شناخته می شوند. در فری فایر احتمال برد با گیمرها یی است که تعداد بیشتری قارچ جمع آوری کرده اند.

تک‌ تیراندازی را فرا بگیرید

درگیر شدن با دشمن در نزدیکی احتمال کشته شدن شما را افزایش می دهد بنابراین سعی کنید همیشه از فاصله دور برای هدف قرار دادن رقیبان استفاده کنید.

یکی از ترفندهای بازی فری فایر فراگیری تک‌ تیراندازی است. برخی از اسلحه ها در این بازی وجود دارد که با یک شلیک دشمن را نابود می کنند.

لازم به ذکر است تک تیر انداز شدن در فری فایر راحت نیست اما شما با تمرین های مکرر می توانید به یک تک تیرانداز حرفه ای بدل شوید.

انتهای زیپ لاین ها را بمب گذاری کنید

یکی دیگر از ترفندهای بازی فری فایر، کار گذاشتن بمب در انتهای زیپ لاین است. زیپ لاین ها همان راه های ارتباطی سیمی هستند که افراد را از یک منطقه به منطقه دیگر هدایت می کنند. اگر در حین حرکت از زیپ لاین استفاده کرده و یا از کنار آن عبور کردید، سعی کنید در محل ابتدایی و یا انتهایی آن بمب کار بگذارید. در این صورت پلیرهای که قصد استفاده از زیپ لاین را دارند به راحتی کشته خواهند شد.

لازم به ذکر است بمب گذاری باید در محل دقیق زیپ لاین به کار گرفته شود تا بتواند به درستی عمل کند.

مقالات آموزشی بیشتر را میتوانید در سایت گیفت ارزان مشاهده نمایید.

سخن پایانی

اگر اهل بازی کردن در سبک بتل رویال هستید، باید از تجربیات و مهارت خود برای برنده شدن استفاده کنید.

برای حرفه ای شدن در بازی فری فایر، سعی کنید تمامی نکات ذکر شده را به خوبی استفاده کنید.

در فری فایر مهمانی از آسمان فرود می آید که شما باید اقدام به جمع آوری آن ها کنید و به راحتی از کنار آن عبور نکنید.

در نهایت یک پلیر خوب، بهترین استراتژی را در موقعیت های مختلف به کار می گیرد.

اگر نیاز به راش دادن باشد، سریعا اقدام می کند و اگر با پلیرهایی روبرو شود که به شکل منسجم و با هم تیمی های خود بازی می کنند جهت جلوگیری از کشته شدن کمپ می کند.

امیدواریم ترفندهای بازی فری فایر در این مقاله برایتان مفید واقع شده باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا