رپورتاژ

معرفی ویژگی های برگزاری مراسم ترحیم با شکوه

برگزاری مراسم ترحیم با شکوه
برگزاری مراسم ترحیم با شکوه

برگزاری مراسم ترحیم و ختم در مساجد و تکیه های مذهبی به عنوان یک مکان معنوی و مذهبی بسیار اهمیت دارد. در این مراسم، غیر از خانواده متوفی، افرادی که با او ارتباط نزدیک داشته‌اند نیز شرکت می‌کنند، از اینرو توجه به جزئیات و مراحل برگزاری آن بسیار حیاتی است.
برای برگزاری مراسم ترحیم و ختم در مسجد، باید مراحلی را طی کرد تا مراسم به خوبی برگزار شود. این مراحل شامل انتخاب تشریفات مراسم از شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات مانند تهیه پک ترحیم ، انتخاب مکان مناسب برای برگزاری مراسم، انتخاب مداح و سخنران مناسب، اطلاع‌رسانی زمان و مکان مراسم ترحیم، هماهنگی با مسئولان مکان برگزاری مراسم ختم و نحوه استقبال از مهمانان مراسم است که در ادامه با جزئیات بیشتر بررسی می‌شود.

نکات کلیدی تشریفات مراسم ختم

در مراسم ختم، افراد عزادار به منظور گرامی‌داشت فرد فوت شده، در مراسم حضور پیدا می‌کنند. در ادامه به برخی از نکات کلیدی در برگزاری مراسم ختم می‌پردازیم.

مکان مجلس ترحیم:
مکان برگزاری مراسم ختم می‌تواند در خانه فرد فوت شده، مسجد یا سالن‌های برگزاری مراسم باشد. انتخاب مکان، بستگی به تعداد مهمانان و بودجه‌ای که برای برگزاری مراسم در نظر گرفته‌اید، دارد. بهتر است در صورت امکان، مکانی را انتخاب کنید که برای مردم عزادار به راحتی قابل دسترسی باشد.

هماهنگی با مسئولان مکان برگزاری مراسم ختم:

برای برگزاری مراسم ختم در مسجد، باید با مسئولان محل برگزاری مراسم هماهنگی لازم انجام شود. این هماهنگی شامل اجاره‌ی مسجد، بررسی مسائل ایمنی، تنظیمات داخلی مسجد مانند نور، صدا، تهویه هوا و سایر مسائل مرتبط با برگزاری مراسم ختم است.

نحوه استقبال از مهمانان مجلس ختم:

 پس از شروع مراسم، پذیرایی از مهمانان دعوت‌شده برای حضور در مجلس ختم، صورت می‌گیرد. در این مراسم برای استقبال از مهمانان، بهتر است یک گلدان با گل‌های سفید به‌عنوان نماد پاکیزگی و زیبایی، در ورودی مجلس قرار داده شود. در این پذیرایی معمولا چای، قهوه و شیرینی‌های ساده‌ای مانند کلوچه و بیسکوییت سرو می‌شود. برای سرو غذا، معمولا از غذاهای سبک و ساده‌ای مانند پلو و خورشت استفاده نمی‌شود. انتخاب این موارد بستگی به سلیقه و فرهنگ خانواده متوفی دارد.

پک ترحیم مناسب انتخاب کنید

جهت تهیه پک‌های پذیرایی ترحیم، باید سادگی و تازگی اقلام موجود در پک را در نظر داشت. بهتر است از کلوچه، بیسکوییت و شکلات ساده برای پذیرایی استفاده کرد. همچنین بهتر است پک میوه‌ای برای پذیرایی در مراسم در نظر گرفت. انتخاب میوه‌های فصلی، برای پک ترحیم مناسب است.

برگزاری مراسم ترحیم با شکوه
برگزاری مراسم ترحیم با شکوه

پایان مراسم و تشکر از مهمانان

بعد از پایان مراسم، می‌توانید از مهمانانی که شما را در این روز سخت حمایت کرده‌اند، تشکر و قدردانی کنید.
برگزاری مراسم ترحیم و ختم در مسجد، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فرهنگی و مذهبی ما مسلمانان است. پس با رعایت نکات گفته شده می توانید مراسم آبرومندی برای عزیزانتان برپا کنید.

یکی از وبسایت هایی که در زمینه پک های پذیرایی از جمله پک پذیرایی ختم فعالیت میکند فروشگاه اینترنتی کادو مد می باشد.کادو مد وبسایتی تازه تاسیس می باشد که علاوه بر پک های پذیرایی،پک های کادویی از جمله پک های کادویی دخترانه،مردانه و پسرانه،پک های بهداشتی از جمله پک هدیه پریودی و پک جنسی  ارائه می دهد.

جهت مشاهده انواع کادو و پک پذیرایی می توانید از طریق لینک  https://kadomode.ir/   وارد این وبسایت شوید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا