رپورتاژ

برای هر مراسم، چه گلی بخرم؟!

برای هر مراسم، چه گلی بخرم؟!

چه گلی بخرم
چه گلی بخرم

مقدمه

طبیعت و زیبایی‌های آن همیشه چشم‌نواز بوده و برای هر انسانی با هر میزان از سلیقه و احساسات جالب توجه و جذاب است. ما همه بخشی از این طبیعت زیبا هستیم و همین موضوع نوعی گرایش و تمایل را در ما نسبت به طبیعت و جذابیت‌های آن ایجاد کرده است. فکر نکنم تا به حال از کسی گلی دریافت کرده باشید و یا به کسی گلی هدیه داده باشید و خوشحالی درپی نداشته باشد. همیشه شنیده‌ایم «مثل گل زیبا باشید، ولی عمرتون مثل گل نباشه!» زیبایی و شادابی گل در وهلۀ اول و رنگ و عطر گل در مرحلۀ بعدی در ما احساس سرزندگی، شادابی، مهر و دوست داشتن و گاهی علاقه و دلبستگی ایجاد می‌کند. پس احتمالاً موافق هستید که گل می‌تواند یک هدیۀ مناسب و زیبا برای تقدیم کردن به دیگران و به عزیران‌مان باشد. در این فرصت قصد داریم تا دربارۀ راهنمای خرید گل و گیاه برای مناسبت‌های مختلف صحبت کنیم و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

گل، هدیه‌ای از طبیعت به افرا مهم زندگیتان

هدیه دادن به خودی خود بیان‌کنندۀ مهر و محبت و انتقال عواطف و احساسات است. حال اگر این هدیه «گل» باشد، می‌تواند معانی مختلفی را به دنبال داشته و ایجاد کند؛ کما اینکه بسیاری هدیه کردن گل سرخ را نشان ابراز عشق و علاقه می‌دانند. از سوی دیگر گل‌ها و گیاهان علاوه بر خواصی که دارند، با حضور خود به تلطیف و زیبایی فضا نیز بسیار کمک کرده و تقریباً تمامی افراد به تأثیر مثبت وجود گل در محیط و انرژی حاصل از آن، اذعان دارند. همین موضوع باعث شده است تا هر فردی در هر ردۀ سنی از هدیه گرفتن گل یا گل هدیه گرفتن استقبال کرده و خوشحال شود.

گل این قابلیت را دارد تا در تمامی مراسم‌ها و مناسبات به عنوان هدیه و نماد ابراز خوشحالی، عشق و علاقه، قدرشناسی و تشکر، تبریک و یا حتی تأسف و همدردی نیز حضور داشته و هدیه داده شود. اما تنوع زیادی در انتخاب است و وقتی قصد داریم تا گل هدیه بدهیم، شاید از بین تمامی گل‌هایی که همه زیبا هستند، به راحتی نتوانیم انتخاب کرده و شاخۀ گل، دستۀ گل یا سبد و باکس گل مورد نظر خود را خریداری نماییم. پس چه کنیم؟ در ادامه اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار می‌دهیم!

 در چه مناسبت‌هایی گل هدیه بدهیم؟

شاید فکر کنید که همیشه و همه جا نمی‌شود گل هدیه داد! اما این طور نیست، بلکه در تمام مناسبت‌ها می‌توان گل را به عنوان یک هدیۀ زیبا، پراحساس و با ارزش هدیه کرد. در مناسبت‌هایی مانند:

تولد یک نوزادعیادت بیمار (در صورتی که منعی از جهت سلامتی او نباشد)
جشن عروسی و ازدواجروز مادر و روز پدر
جشن فارغ‌التحصیلیخرید منزل جدید
جشن تولداعیاد مختلف، خصوصاً نوروز
جشن سالگرد ازدواجعرض عذرخواهی
روز عشقعرض تسلیت

و خلاصه اینکه به هر مناسبت و در هر مناسبتی می‌توان از گل به عنوان هدیه‌ای زیبا استفاده کرد. همچنین علاوه بر گل‌های شاخه‌ای در قالب دسته گل، سبد گل یا باکس گل می‌توان از بین گیاهانی که به شکل گلدان و یا درختچه عرضه می‌شوند نیز بسته به سلیقه خود و با مشورت با گل‌فروشان باتجربه، هدیه‌ای را انتخاب کرده و در موقعیت یا مناسبتی که لازم است، هدیه کنید.

از چه گل‌هایی به عنوان هدیه استفاده کنیم؟

گفتیم برای هر مناسبتی می‌توانیم گل هدیه بدهیم؛ اما دو نکته بسیار مهم است که نباید فراموش کنیم. و آن اینکه برای هر مناسبتی نمی‌توان هر مدل و هر رنگ گلی را انتخاب کرد و باید در انتخاب نوع و رنگ گل بسته به مناسبت و موقعیتی که قصد داریم گل هدیه بدهیم، دقت کنیم. برخی اوقات می‌توانیم گل را با هدیه‌ای دیگر همراه کنیم؛ به عنوان مثال یک کتاب، یک وسیلۀ تزئینی یا شخصی و یا یک جعبه شیرینی یا شکلات. اما بر اساس موقعیت و مناسبتی که قصد شرکت در آن را داریم، می‌بایست در مورد نوع گل و رنگ آن تصمیم‌گیری کنیم.

در ادامه چند نوع گل را بررسی می‌کنیم:

۱) شیپوری یا «کالا لیلی»

 این گل با شکل زیبا، خاص و با شکوه خود مناسب مجالس رسمی است. Calla Liliy که رنگ‌های مختلفی دارد برای مناسبت‌هایی مانند همایش‌ها، مجالس عقد و نامزدی و سفید آن برای مجالس ترحیم نیز استفاده می‌شود.

۲) لیلیوم

 این گل که شباهت زیادی به گل شیپوری دارد نیز برای مناسبت‌های رسمی مناسب است و رنگ سفید آن برای مجالس ترحیم و عرض تسلیت به کار می‌رود. رنگ سفید آن نماد پاکی و معصومیت و بیان همدردی است.

از چه گل‌هایی به عنوان هدیه استفاده کنیم؟
از چه گل‌هایی به عنوان هدیه استفاده کنیم؟

۳) گاردنیا

گلی است که نشان دهندۀ شادی است و در تمام دسته گل‌ها در موقعیت‌های مختلف استفاده می‌شود. رنگ سفید و عطر دلنشین آن در دسته گل با گل‌های دیگر هماهنگ می‌شود.

۴) گل ادریسی

این گل که اصالتاً ژاپنی است با گل‌های معطر آبی و صورتی رنگ، بیانگر عشق پاک و خالص است. اگر قصد دارید تا علاقه و محبت خالص و قلبی خود را ابراز کنید، می‌توانید با هدیه دادن این گل این کار را انجام دهید. این گل هدیۀ مناسبی برای روز عشق است.

از چه گل‌هایی به عنوان هدیه استفاده کنیم؟
از چه گل‌هایی به عنوان هدیه استفاده کنیم؟

۵) زنبق رشتی یا سوسن یک روزه

 این گل زیبا که از خانوادۀ لیلیوم‌ها یا سوسنیان است، نماد عشق مادرانه محسوب می‌شود. رنگ قرمز و نارنجی آن بسیار جذاب و زیبا است و هدیۀ مناسبی برای روز مادر است.

رز؛ یکی از زیباترین و مرسوم‌ترین گل‌هایی است که برای هدیه دادن انتخاب می‌شود. این گل زیبا به خودی خود بیانگر و گویای آنچه شما می‌خواهید بگویید است. رنگ قرمز یا سرخ آن نماد عشق است و در بسیاری از مناسبت‌ها به کار می‌آید. بسته به موقعیت هر رنگ آن نماد خاصی بوده و مناسب هدیه دادن در شرایط مختلف است.

۶) میخک

میخک از آن دسته گل‌هایی است که طرفداران زیادی داشته و هر رنگ آن نمادی خاص به حساب می‌آید. به طور کلی میخک بیانگر شیفتگی، عشق مادرانه و زنانه است. رنگ سفید آن نماد پاکی، خلوص و عشق بی‌آلایش است.

۷) نرگس

برخی نرگس را نماد خود شیفتگی و برخی آن را نماد تحسین و عشق می‌دانند.

۸) ارکیده

این گل، هم عجیب و هم خیره‌کننده است و هدیه‌ای معنادار است. این گل خاص بسته به رنگ خود می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد. ارکیده قرمز نماد قدرت و شجاعت و ارکیده سبز نماد برکت و خوشبختی است.

۹) لاله

لاله سرخ در فنگ‌شویی نماد ثروت و عشق است. لاله نارنجی نماد هیجان و اشتیاق، زرد نماد شادی و رفاه و صورتی نماد اعتماد به نفس و آرزوهای خوب است.

آشنایی با مفهوم رنگ‌ها در گل‌ها

قرمز: عشق و علاقه واقعی، احترام، شجاعتنارنجی: هیجان، شور و شوق
سفید: عشق پاک و معصوم، همدردیآبی: آرامش، صلح
زرد: دوستی، شادی، خوشیبنفش: موفقیت، سلطنت
صورتی: تحسین، ملایمت، زنانگیسبز: سلامتی، ثروت، تولد دوباره

بهترین انتخاب، خرید گل به صورت آنلاین است.

مراکز تخصصی فروش گل و گیاه، بهترین خدمات در انتخاب و خرید گل و گیاه مناسب و با کیفیت را ارائه داده و راهنمایی لازم را در اختیار شما قرار می‌دهند. گلدان‌های گیاهان آپارتمانی نیز هدیۀ مناسبی هستند که می‌توانید از بهترین فروشگاه‌های آنلاین گل تهیه کرده و هدیه دهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا