رپورتاژ

طراحی و ساخت خط تولید ذرت برای اولین بار در ایران

طراحی و ساخت خط تولید ذرت برای اولین بار در ایران

خط تولید ذرت شامل دستگاه های مختلفی است که برای تمیز کردن و آماده سازی ذرت ها به شکل کاملاً بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند هر چقدر که از تجهیزات مدرن و تکنولوژی های پیشرفته استفاده شود خط تولید با سوددهی بالاترین کار خود را انجام میدهد برای اینکه به دستگاههای پیشرفته و تمام اتوماتیک دست پیدا کنید می توانید با کارشناسان مجموعه نیکا پایان ارتباط بگیرید تا اطلاعات لازم و کاربردی برای هر دستگاه شرایط استفاده و لزوم نصب آن در خطوط تولید را به دست آورید.

طراحی و ساخت خط تولید ذرت
طراحی و ساخت خط تولید ذرت

طراحی و ساخت خط تولید ذرت برای اولین بار در ایران

امروزه به دلیل پیشرفت های زیادی که در تکنولوژی به وجود آمده، کارخانجات مواد غذایی توانمندی های بیشتری پیدا کرده اند. به همین جهت در زمینه تولید مواد غذایی آماده و نیمه آماده و همچنین مواد کنسروی و منجمد فعالیت گسترده تر انجام می دهند. البته به دلیل کمبود وقت در زندگی انسان های امروزی به دلیل مشغله های زیاد این مدل از غذاها از استقبال بالایی برخوردار شده و تأثیر زیادی در صرفه جویی در وقت و سریعتر آماده شدن غذاها دارد. همه این موارد موجب شده تا کارخانجات به شکل دقیق تری به فکر طراحی و ساخت خط تولید ذرت باشند.

مجموعه نیکاپایان جزء مراکز حرفه ای و تخصصی در زمینه تولید دستگاه بسته بندی و صنعتی است که برای اولین بار در ایران شرایط راه اندازی خط تولید ذرت را به شکل استاندارد و دقیق مهیا کرده است.

خط تولید ذرت از برخی دستگاه ها و ماشین آلات تشکیل شده که در ادامه به معرفی مختصر آنها می پردازیم:

دستگاه های مکانیزه شستشوی ذرت

دستگاه های مکانیزه شستشو معمولا در چند مدل مختلف برای گرفتن گل و لای، برای انگل زدایی و موارد دیگر وجود دارد.

نوار استیل آبکشی

نوار استیل آبکشی پس از پایان شستشو ذرت ها را به مرحله بعدی منتقل می کند.

دستگاه ذرت دان کن

این دستگاه ذرت ها را به طور کاملا بهداشتی و تمیز جدا می کند.

دستگاه بلانچر پخت ذرت

دستگاه بلانچر پخت ذرت، ذرت ها را به صورت نیمه آماده در می آورد.

دستگاه انجماد سریع ذرت

با کمک این دستگاه ها ذرت با سرعت بالاتری منجمد شده، تا کیفیت مواد غذایی آن حفظ شود.

دستگاه خشک کن ذرت

دستگاه خشک کن ذرت برای قبل از مرحله پخت و انجماد مورد استفاده قرار می گیرد، تا آب و رطوبت را حذف کند.

دستگاه بسته بندی ذرت

دستگاه بسته بندی ذرت بسته به نحوه ارائه آنها به بازار به صورت کنسرو یا بسته بندی های پلی اتیلن در چندین مدل مختلف وجود دارد و هر مجموعه بنا به نیاز خود اقدام به تهیه آن ها می کند.

هزینه طراحی خط تولید ذرت
هزینه طراحی خط تولید ذرت

هزینه طراحی خط تولید ذرت

زمانی که قصد راه اندازی خط تولید ذرت را دارید، بسته به هدف نهایی کار و تعداد مراحلی که قرار است در هر خط تولید انجام شود، دستگاه های مورد استفاده، تغییر پیدا می کند. از آنجایی که خطوط تولید ذرت یک فرایند پیچیده است، باید به طور دقیق و کامل مورد بررسی قرار گرفته و با کارشناسی های حرفه ای هزینه لازم برای آن تعیین گردد.

به طور کلی هزینه طراحی خط تولید ذرت بسته به برخی از عوامل که می تواند، در راه اندازی این خطوط تأثیر بگذارند مشخص می گردد. در ادامه بیشتر به آنها می پردازیم:

بررسی نیازها و اهداف خط تولید

در ابتدا باید به دقت بررسی شود که خط تولید قرار است چه نوع ذرتی را آماده فرآوری کند، تا به طور دقیق اهداف مالی و زمانبندی پروژه مشخص گردد.

ابعاد و اندازه خطوط تولید

هر چقدر که ابعاد و اندازه یک خط تولید بزرگ تر باشد، هزینه های صرف شده برای طراحی و ساخت و راه اندازی آن هم افزایش پیدا می کند.

نوع ماشین آلات خطوط تولید

ماشین آلاتی که قرار است در خطوط تولید ذرت مورد استفاده قرار بگیرند، از لحاظ کیفیت و همچنین نحوه کارکرد به صورت تمام اتوماتیک یا نمونه های دیگر تعیین کننده هزینه نهایی کار هستند.

مواد اولیه

مواد اولیه که برای شروع به کار خطوط تولید نیاز است، باید به دقت بررسی شود، تا در هزینه های نهایی محاسبه گردد.

هزینه نیروی انسانی

با توجه به نحوه کارکرد دستگاه ها، تعداد نیروی انسانی برای راه اندازی خط تولید ذرت تغییر پیدا می ‌کند. اما در نهایت هزینه‌ ای که برای این نیروها باید پرداخته شود، نیز جزء هزینه های اولیه به شمار می رود.

هزینه مربوط به راه اندازی و آموزش کارکنان

برای راه اندازی تمامی دستگاه ها و ماشین آلات مورد استفاده در خطوط تولید ذرت آموزش های اولیه جهت کارکرد بهتر دستگاه ها ضروری است، تا بتوان به شکل بهینه تر از این خطوط استفاده نمود.

مراکز ارائه دهنده خدمات

برای راه اندازی یک خط تولید استاندارد در هر کجای ایران مجموعه نیکا پایان جزء اولین مراکزی است که در این حوزه خدمات خود را به شکل حرفه ای ارائه می دهد. پس با انتخاب این مجموعه معتبر تا حد زیادی می توانید هزینه های خود را کاهش دهید. زیرا به دلیل حذف واسطه و ارائه خدمات به شکل مستقیم سود کمتری بر روی فروش دستگاه‌ های مختلف دریافت می کند.

مزایای دستگاه بسته بندی ذرت در خطوط تولید

استفاده از دستگاه بسته بندی ذرت در تمامی خطوط تولید کمک می ‌کند تا کیفیت محصول نهایی افزایش پیدا کند. چرا که این دستگاه های مدرن علاوه بر افزایش سرعت، تأثیر زیادی در تمیز ماندن ذرت ها و سورتینگ مناسب آنها دارد.

به طور کلی مزایای دستگاه بسته بندی ذرت زمانی که در خطوط تولید ذرت نصب می شود، بسیار زیاد است که در ادامه به چند مورد مهم آن می پردازیم:

  • افزایش طول عمر ذرت ها با استفاده از بسته بندی های مناسب، محکم و غیر قابل نفوذ
  • جلوگیری از اتلاف محصول و کاهش هزینه های مربوط به حمل و نقل به دلیل داشتن بسته بندی های مستحکم
  • ارتقاء برند در نزد مشتریان عمده و جزئی با بسته بندی باکیفیت
  • آسان تر کردن حمل و نقل محصولات و کاهش هزینه های مربوطه
  • افزایش قابلیت رقابت با محصولات دیگر کارخانجات
خرید خطوط تولید ذرت
خرید خطوط تولید ذرت

خرید خطوط تولید ذرت با طراحی حرفه ای در نیکاپایان

خط تولید ذرت تأثیر زیادی بر روی سرعت تولیدات مختلف از جمله ذرت های منجمد، ذرت های کنسروی، نشاسته ذرت و موارد دیگر دارند. به همین جهت نیاز است که از یک مجموعه متخصص که امکان طراحی حرفه‌ای خطوط را داشته باشند، استفاده کرد. مجموعه نیکاپایان یکی از این مراکز تخصصی می باشد.

در مجموعه نیکاپایان تمام دستگاه های مورد استفاده برای آماده سازی ذرت ها از دفترچه راهنمای نصب و راه اندازی سرویس برخوردار است و به دلیل داشتن گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش، خیال مصرف کننده را از خرید این دستگاه ها راحت می ‌کند، تا در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی به راحتی بتواند آن را برطرف کند.

در صورت نیاز به طراحی حرفه ای خط تولید ذرت برای اولین بار در ایران به راحتی می توانید با کارشناسان این مجموعه ارتباط بگیرید. متناسب با شرایط و نیازها با قیمتی مناسب و تخفیفات ویژه تمام دستگاه های مورد نیاز را مستقیم از درب کارخانه تهیه می کنید که این موضوع سبب بالا بردن بهره وری و سودآوری بیشتر است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا