رپورتاژ

کارمزد صرافی های ارز دیجیتال ایرانی و خارجی چقدر است؟

کارمزد صرافی های ارز دیجیتال ایرانی و خارجی چقدر است؟

صرافی های ارز دیجیتال
صرافی های ارز دیجیتال

کارمزد صرافی های ارز دیجیتال، بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی و خارجی،

کارمزد صرافی های ارزدیجیتال ایرانی و خارجی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که افراد فعال در حوزۀ ارزهای دیجیتال باید از آن آگاهی داشته باشند. در این مقالۀ راهبران فردا تعدادی از صرافی‌ های برتر ارز دیجیتال در ایران و خارج را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

با افزایش  سودهای حاصل از ارز دیجیتال افرادی که به این بازار رو می‌آورند هر روز بیشتر از گذشته می‌شود. با افزایش تعداد کاربران، افراد زیادی تمایل به زدن صرافی ارز دیجیتال شده اند.

روزانه شاهد ایجاد صرافی های جدیدی در ایران هستیم. این افزایش بی‌رویه موجب سردرگم شدن کاربران شده و گاهی نیز دچار اشتباهات جبران ناپذیری می‌شوند که موجب از بین رفتن تمام سرمایۀ ولت می‌شود.

مطالعه بیشتر: تایید تراکنش بیت کوین

انوع کارمزد در صرافی های ایرانی و خارجی

کارمزد صرافی ها سه نوع است.

کارمزد معاملات

کارمزد معاملات زمانی که دو کاربر دارایی مختلفی را در صرافی مبادله کنند. کار مزد معاملات «Trading Fee» انوع مختلفی دارد.

این نوع کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال، با توجه به نوع صرافی متمرکزی که در حال استفاده از آن باشید، تفاوت دارد. صرافی‌هایی که قدمت بیشتری دارند معاملات خود را به شکل صرافی‌کاربر انجام می‌دهند. این نوع معاملات در صرافی‌های جدید به شکل کاربر-کاربر که از آن با عنوان همتا به همتا نیز یاد می‌شود، انجام می‌شود.

منظور از معاملات صرافی کاربر معاملاتی، معامله‌ای است که صرافی ها با استفاده از نقدینگی خود آن را تکمیل می‌کنند. این مسئله هم برای خرید و هم برای فروش ارز های دیجیتال است.

آن دسته از صرافی‌هایی که از روش صرافی کاربر استفاده می‌کنند، سفارشات خرید کاربران را با نقدینگی ارزهای دیجیتال خود انجام می‌دهند و سفارشات فروش کاربران را با نقدینگی پول فیات خود.

صرافی کوین بیس«Coinbase» از جمله صرافی‌هایی است که از این روش استفاده می‌کند.

کارمزد توزیع معاملات

در صرافی‌هایی که از روش کاربر-کاربر استفاده می‌کنند کارمزد معاملات کمتر است. البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که گاهی این صرافی‌ها با چالش هایی مواجه هستند که مجبور می‌شوند کامرزد خود را افزایش بدهند.

کارمزد برداشت

هنگام برداشت دارایی از صرافی و انتقال آن به کیف پولتان از این دسته کارمزد است.

این کارمزد از رایج‌ترین مدل در صرافی‌های موجود است. « Withdrawal Fee» کارمزدی است که هنگام برداشت دارایی‌های دیجیتال خود از صرافی و انتقال دادن آن به کیف پول دیگر پرداخت می‌کنید.

این دسته از کارمزدها بیشترین کارمزد بین صرافی‌ها محسوب می‌شود. دلیل این گرانی این است که در این دسته از تراکنشات شما در بلاک چین ثبت نمی‌کنید بلکه صرافی این دسته از معاملات و تبدیل‌ها را با توجه به محاسباتی مخصوص انجام می‌دهند.

کارمزد شبکه نیز زمانی است که شما می‌خواهید دارایی خود را از صرافی خارج کنید. در اینجا تراکنشات روی بلاک چین باید ثبت شود و ثبت شدن تراکنش بر بلاک چین هزینه دارد و این کارمزد متعلق به خود بلاک چین است که به ماینرها می‌رسد و به صرافی مرتبط نمی‌شود.

کارمزد شبکه در بلاک چین اتریوم گس «Gas» نام دارد.

مخاطبان عزیز وب‌سایت راهبران فردا توجه داشته باشید که سایت‌هایی وجود دارند که میزان کارمزد شبکه بلاک چین های مختلف را نمایش می‌دهند. یکی از معتبرترین این سایت‌ها سایت www. ycharts.com است.

نکته: اختلاف بین کارمزد شبکه و کارمزد برداشت صرافی، سودی است که به صرافی‌ها تعلق می‌گیرد.

کارمزد توزیع سفارش‌ها

این نوع کارمزد، کارمزد رسمی نیست بلکه  از تفاوت قیمتی بین سفارشات فروش و سفارشات خرید حاصل شود و در اختیار صرافی قرار گیرد.

صرافی های ارز دیجیتال
صرافی های ارز دیجیتال

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی یکی از دغدغه های افراد فعال در بازار ارز دیجیتال ایران است. صرافی خوب باید ویژگی‌هایی داشته باشد که طبق آن ویژگی، کاربران می‌توانند بررسی کنند که آیا این صرافی ایرانی و خارجی مورد اطمینان هستند یا خیر؟!

ویژگی های صرافی خوب

  • میزان حجم معاملات بالا
  • امنیت بالا
  • میزان کارمزد مناسب
  • رابط کاربری ساده
  • میزان مبلغ واریز و برداشت رمز ارز

چند صرافی برتر ایرانی

صرافی بیت ۲۴

صرافی بیت ۲۴ از تیم متخصصین نخبۀ ایرانی تشکیل شده است  که تلاش کرده تا واسطه‌ها را حذف کند. کاربران ایرانی در این صرافی به راحتی می‌توانند بدون مشکل احراز هویت به خرید و فروش ارز دیجیتال بپردازند.

صرافی بیت بیست و چهار از ارزهای محبوبی از جمله بیت کوین، اتریون، لایت کوین، و…. پشتیبانی می‌کند. مانند بسیاری از صرافی‌های محبوب دنیا، قیمت لحظه‌ای ارز ها را نشان می‌دهد.

صرافی بیت پین

صرافی بیت پین از گروهی از شرکت‌های مطرح در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل شده است. این تیم از شرکت‌های مدیریت مالی، سرمایه‌گذاری، حقوقی و تیمی از خبرگان مدیریت مالی و فناوری تشکیل شده است. این صرافی از نسخۀ وب، اندروید و آی یو اس پشتیبانی می‌کند.

این صرافی نیز از ارزهای محبوبی از جمله بیت کوین و اتریوم پشتیبانی می‌کند.

صرافی آبان تتر

صرافی آبان تتر صرافی توسط جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه شریف از سال ۹۷ آغاز به فعالیت کرده است. این صرافی بیش از ۴۰ هزار کاربر تشکیل شده است. از ارزهای زیادی پشتیبانی می‌کند و ترکنشات سرعت بالایی دارد.کارمزد این صرافی نسبت به سایر صرافی های ایرانی ارز دیجیتال کمتر است.

صرافی های ارز دیجیتال
صرافی های ارز دیجیتال

صرافی های ارز دیجیتال خارجی

صرافی کوکوین

یکی از صرافی های ارز دیجیتال خارجی معتبر که از سال ۲۰۱۷ در هنگ کنگ شروع به کار کرده است. امنیت این صرافی بسیار بالا می‌باشد و از رمزنگاری چندلایه و احراز هویت دو مرحله ای بهره برده است.

کارمزد معاملات صرافی کوکوین با توجه به حجم معاملات متفاوت است. برای معاملات با حجم معمولی، حداکثر ۰.۱ درصد است. البته روش‌های برای تخفیف در صرافی کوکوین هم هست که اگر شما از توکن KCS که توکن بومی این صرافی است استفاده کنید، حدود ۲۰ درصد تخفیف دریافت می‌کنید و همین کارمزد به ۰.۰۸ درصد می‌رسد.

کارمزد برداشت صرافی کوکوین معمولا کمتر از ۰.۱ درصد است. کارمزد معاملات آتی صرافی کوکوین بین ۰ تا ۰.۳ درصد است.

صرافی بایننس

یکی از بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان، صرافی بایننس است. این صرافی در سال ۲۰۱۷ توسط چانگ پنگ ژائو« Changpeng Zhao» که به CZ شهرت دارد، تأسیس شده است.

کارمزد معاملات در صرافی بایننس به ازای هر ترید، ۰.۱ درصد است. البته اگر از توکن بومی بایننس یعنی BNB استفاده کنید از تخفیفات خوبی برخوردار می‌شوید.

کارمزد برداشت صرافی بایننس با توجه به کارمزد شبکه‌ای که از آن استفاده می‌کنید تعیین می‌شود.

کارمزد معاملات آتی صرافی بایننس بین صفر و ۰.۲ درصد در نوسان است.

توجه: این مقاله جهت آشنایی با برخی از صرافی ارز دیجیتال ایرانی و خارجی بوده است و راهبران فردا مسئولیتی برای استفاده از این صرافی را بر عهده نمی‌باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا