اخباراخبار اجتماعی

ایرانیان لاتاری بهترین سایت ثبت نام لاتاری برای ایرانیان

ایرانیان لاتاری بهترین سایت ثبت نام لاتاری برای ایرانیان

ایرانیان لاتاری بهترین سایت ثبت نام لاتاری برای ایرانیان را در این مطلب از سایت کاشمر سلام برای شما به معرفی کامل خواهیم پرداخت.

از آن جا که موسسه ایرانیان لاتاری سابقه طولانی و درخشانی در ثبت نام لاتاری تا اخذ ویزا برای برندگان لاتاری آمریکا دارد،

برخی از مهم ترین تجربیات خود در ثبت نام لاتاری را برای شما مخاطبین گرامی به اشتراک گذاشته است.

ایرانیان لاتاری سایت ثبت نام لاتاری
ایرانیان لاتاری سایت ثبت نام لاتاری

لاتاری آمریکا چیست؟

کلمه لاتاری (Lottery) که به معنای «قرعه کشی» است، احتمالا شما را به یاد بلیت بخت آزمایی بیندازد که به برندگان آن، جایزه نقدی اهدا می شود؛ اما «لاتاری» که ما از آن صحبت می کنیم، کاملا متفاوت است!

«لاتاری تنوع نژادی آمریکا» که با نام «لاتاری گرین کارت آمریکا» هم شناخته می شود، یک برنامه مهاجرتی با هدف حفظ «تنوع» در جامعه مهاجران به آمریکا است.

بیشتر بخوانید: لاتاری آمریکا چیست

این برنامه مهاجرتی به افراد از سراسر دنیا این امکان را می دهد که برای اخذ «گرین کارت آمریکا» ثبت نام کنند و شانس خود را برای برنده شدن در قرعه کشی گرین کارت آمریکا امتحان کنند.

شاید با خود فکر کنید که مهاجرت ایرانیان به آمریکا، آن هم از طریق برنامه مهاجرتی با نام «لاتاری گرین کارت آمریکا» حقیقت ندارد و یا امکان پذیر نیست!

هر ساله حدود ۵۵ هزار ویزای لاتاری آمریکا به برندگان لاتاری اعطا می شود.

به جز چند کشور معدود که هر سال از روش های مختلف تعداد زیادی مهاجر به آمریکا می فرستند (مانند چین و هند)، شهروندان بقیه کشورهای دنیا می توانند در این برنامه مهاجرتی ثبت نام کرده و تا سقف حدود ۳۸۰۰ ویزا را در هر سال از آن خود کنند.

به این ترتیب، شهروندان کشور ایران نیز بدون هیچ محدودیتی امکان ثبت نام و اخذ ویزای لاتاری آمریکا را دارند.

اما اگر هنوز هم در مورد آن چه که گفتیم ذره ای تردید دارید، می توانید برخی از ویزاهای لاتاری که توسط موسسه ایرانیان لاتاری برای برندگان لاتاری آمریکا اخذ شده را از اینجا (https://iranian-lottery.com/iranian-lottery-visas/) مشاهده کنید!

چطور در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام کنیم؟

همان طور که اشاره کردیم، لاتاری گرین کارت آمریکا یک برنامه مهاجرتی است، پس ثبت نام در لاتاری به این معناست که شما درخواست مهاجرت به کشور ایالات متحده آمریکا را ارائه می کنید!

به همین دلیل باید از جزییات و دستورالعمل های ثبت نام لاتاری که هر ساله توسط وزارت امورخارجه آمریکا صادر می شوند، مطلع باشید.

ثبت نام در لاتاری آمریکا از طریق تکمیل و ارسال یک فرم آنلاین با نام DS-5501 انجام می شود که اطلاعات موجود در آن نباید با واقعیت مغایرت داشته باشند و یا اشتباه ثبت شوند.

اگر در زمینه مهاجرت به کشور آمریکا اطلاعات زیادی ندارید و به نحوه ثبت نام لاتاری آشنا نیستید، پیشنهاد می کنیم که ثبت نام لاتاری خود را تحت نظر موسسه ایرانیان لاتاری انجام دهید تا از این شانس ویژه خود به خوبی استفاده کنید.

موسسه ایرانیان لاتاری در سال های اخیر توانسته با تمرکز ویژه بر روی برنامه مهاجرتی لاتاری آمریکا، سابقه ی موفقی در زمینه اخذ ویزاهای لاتاری تنوع نژادی آمریکا کسب کند و به تخصصی ترین موسسه در زمینه ویزاهای لاتاری آمریکا تبدیل شود.

افرایش شانس ثبت نام لاتاری افراد متاهل و مجرد به چه صورت است؟

برای ثبت نام در لاتاری آمریکا، افراد متاهل حتما باید به همراه همسر رسمی و قانونی خود و همچنین تمام فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود ثبت نام نمایند.

منظور از همسر قانونی، شخصی است که اسم او در شناسنامه به عنوان همسر ثبت شده و سند ازدواج رسمی آن ها موجود است.

فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال نیز شامل تمامی فرزندان رسمی هستند، حتی اگر حضانت آن ها با متقاضی ثبت نام لاتاری نباشد و یا در کنار هم زندگی نکنند.

به این ترتیب، افراد متاهل می توانند به صورت ۲ شانس در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند. یعنی یک فرم با نام خود و زیرمجموعه قرار دادن همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال و یک فرم دیگر با نام همسر و زیر مجموعه بودن خود و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال!

افراد مجرد در صورتی که «بالای ۲۱ سال» سن دارند، باید به صورت یکشانس و با یک فرم با وضعیت مجرد ثبت نام کنند و نباید اسم اشخاصی دیگر را در فرم ثبت نام لاتاری خود وارد نمایند.

افراد مجرد «زیر ۲۱ سال» از این شانس ویژه برخوردارند که هم به عنوان زیرمجموعه والدین ثبت نام شده و هم یک فرم ثبت نام لاتاری با وضعیت مجرد را تکمیل نمایند.

ثبت نام در لاتاری آمریکا چه شرایطی دارد؟

مهاجرت به آمریکا از راه های مختلفی امکان دارد که اکثر آن ها شرایط نسبتا سخت و غیرقابل دسترسی برای متقاضیان اخذ گرین کارت آمریکا دارند.

به طور کلی می توانید برای گرین کارت آمریکا درخواست دهید، اگر:

بستگان درجه ۱ (همسر، والدین، فرزند و خواهر و برادر) در آمریکا دارید که گرین کارت و یا شهروندی آمریکا را دارند؛

یا از نظر شغلی، علمی، ورزشی، و … نخبه و مدال آور هستید؛

و یا امکان سرمایه گذاری با مبلغ حداقل ۹۰۰ هزار دلار در آمریکا را داشته باشید.

اما آسان ترین و در دسترس ترین راه رسیدن به گرین کارت ایالات متحده، برنده شدن در لاتاری آمریکا است؛

زیرا شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا بسیار ساده بوده و اکثر افراد می توانند در این برنامه مهاجرتی فوق العاده ثبت نام کنند.

شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا، به شرح زیر است:

 • داشتن شرط تحصیلی یا شغلی در زمان ثبت نام برای نفر اصلی

داشتن حداقل دیپلم ۱۲ ساله دبیرستان یا داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار در ۵ سال گذشته، در مشاغل با نمره SVP هفت و بالاتر، مطابق با استانداردهای تعیین شده از سوی اداره کار آمریکا  برای نفر اصلی الزامی است.

همان طور که گفته شد، لاتاری آمریکا را می توان آسان ترین راه مهاجرت دائم به ایالات متحده دانست، چون تنها شرط ثبت نام لاتاری، داشتن حداقل دیپلم دوازده ساله دبیرستان است.

اما افرادی که در زمان ثبت نام، حداقل تحصیلات دیپلم دوازده ساله دبیرستان را طی نکرده باشند، و یا آخرین مدرک تحصیلی آن ها دیپلم شبانه، بزرگسالان، متفرقه و یا از راه دور و یا دیپلم های یازده ساله هنرستان، کار و دانش و فنی و حرفه ای باشد، واجد شرایط ثبت نام لاتاری نیستند.

این افراد ممکن است بتوانند از طریق شرط شغلی، واجد شرایط بودن خود را برای اخذ ویزای لاتاری اثبات کنند.

اما شرط شغلی لاتاری چیست و چطور اثبات می شود؟

مشاغلی که نیاز به تخصص و مهارت بالا دارند، و بتوانند نمره شغلی ۷ و یا بالاتر را بگیرند، می توانند جهت اثبات شرط شغلی استفاده شوند.

البته سابقه کار در این مشاغل باید حداقل ۲ سال در ۵ سال گذشته بوده و در زمان مصاحبه در سفارت آمریکا، اسناد اشتغال به کار قابل ارائه و اثبات باشند.

مشاغلی چون پزشکی، پرستاری، انواع رشته های مهندسی، برنامه نویسی، ادیت حرفه ای فیلم و عکس و … در دسته بندی مشاغل با نمره ۷ و بالاتر قرار می گیرند.

نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که داشتن اصل مدرک تحصیلی در زمان ثبت نام نیاز نیست و فقط در فرم آنلاین ثبت نام لاتاری، از بین گزینه های موجود، وضعیت تحصیلی نفر اصلی انتخاب می شود.

ارائه اصل مدارک تحصیلی و یا سوابق شغلی، در زمان مصاحبه سفارت برای برندگان لاتاری الزامی خواهد بود.

اگر در مورد شرایط ثبت نام و مورد قبول بودن مدرک تحصیلی و یا مدارک شغلی خود سوال و یا ابهامی دارید، کارشناسان موسسه ایرانیان لاتاری در این بخش نیز راهنمای شما خواهند بود و به شما کمک می کنند تا با آگاهی از شرایط، ثبت نام لاتاری را با موفقیت انجام دهید.

پس لازم است در این بخش به برخی از اشتباهات دردسرساز که شانس ارزشمند اخذ کارت سبز یا گرین کارت آمریکا را از برندگان لاتاری می گیرد، اشاره کنیم:

اشتباه در ثبت اطلاعات هویتی

در دستورالعمل لاتاری آمریکا، به صراحت ذکر شده که در فرم الکترونیکی ثبت نام لاتاری نباید هیچ گونه خطایی وجود داشته باشد.

یکی از اشتباهات بسیار متداولی که متقاضیان ثبت نام لاتاری مرتکب می شوند، غلط های املایی و یا جابجا نوشتن نام و نام خانوادگی در فرم ثبت نام است.

اشتباه در ثبت تاریخ تولد میلادی و شهر و کشور محل تولد نیز از دیگر خطاهای بسیار خطرناک در ثبت نام لاتاری است.

با ارتکاب این اشتباهات، در صورت برنده شدن در لاتاری، به احتمال زیاد و طبق قانون پرونده رد خواهد شد و هر ساله برندگان زیادی به این شکل شانس اخذ ویزای لاتاری خود را از دست می دهند.

اشتباه در ثبت وضعیت تاهل و یا فرزندان

خطا در ثبت وضعیت تاهل را می توان یکی از خطرناک ترین و پرتکرارترین مواردی دانست که شانس ارزشمند اخذ ویزای لاتاری را با خطر رد شدن روبرو می کند.

پس افرادی که متاهل بوده و در آستانه جدایی هستند، اما در زمان ثبت نام لاتاری طلاق نامه نداشته باشند، باید به عنوان متاهل ثبت نام کرده و مشخصات همسر را در فرم ثبت نمایند.

افراد مجرد نیز نباید نام فردی که به طور قانونی و رسمی همسر تلقی نمی شود را در فرم ثبت نام لاتاری خود وارد نمایند.

افرادی که از همسر خود جدا شده اند یا همسر آن ها فوت شده نیز باید گزینه های مختص به وضعیت فعلی تاهل خود را در فرم ثبت نام لاتاری انتخاب کنند.

ثبت نکردن فرزندان رسمی و قانونی که مجرد و زیر ۲۱ سال هستند به هر دلیل مانند این که حضانت آن ها با فرد متقاضی ثبت نام لاتاری نیست و یا در کنار آن ها زندگی نمی کند و … از دیگر اشتباهات رایجی است که طبق دستورالعمل لاتاری، باعث رد شدن پرونده برندگان لاتاری می شود.

استفاده از عکس غیر استاندارد و انجام ثبت نام های تکراری نیز از سایر اشتباهات متداول در ثبت نام لاتاری هستند.

مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا چیست؟
مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا چیست؟

مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا چیست؟

اگر بخواهیم تمام آن چه که به عنوان مزیت برای دارندگان گرین کارت آمریکا به شمار می آید را فهرست کنیم، باید به موارد زیر اشاره داشته باشیم:

 • اقامت نامحدود در آمریکا
 • مجوز کار نامحدود در ایالات متحده آمریکا
 • ورود و خروج نامحدود و آسان بدون ویزا یا ESTA
 • واجد شرایط بودن برای مزایای مدیکر و سایر کمک های دولتی پس از ۵ سال به عنوان دارنده گرین کارت
 • حق تحصیل در دانشگاه های آمریکا بدون ریسک و تا ۸۰ درصد ارزان تر از دانشجویان بدون گرین کارت
 • امکان اعطای وام فدرال به دانشجویان دارای گرین کارت
 • در مواقع بحرانی، دارندگان گرین کارت معمولا تحت تأثیر محدودیت های سفر و ورود به آمریکا قرار نمی گیرند.
 • دریافت بدون مشکل مجوزهای کسب و کار و تجارت
 • اعضای خانواده (همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال) به طور خودکار واجد شرایط دریافت گرین کارت هستند.
 • درخواست شهروندی ایالات متحده پس از ۵ سال به عنوان دارنده گرین کارت امکان پذیر است.

حالا که از مزیت های داشتن گرین کارت آگاه شدید، پیشنهاد می کنیم که از این شانس استثنائی مهاجرت دائم به آمریکا نهایت استفاده را ببرید و امور ثبت نام لاتاری خود را به موسسه حرفه ای و خوشنام ایرانیان لاتاری iranian-lottery.com بسپارید.

گردآوری: کاشمر سلام

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

کاشمر سلام

رسانه کاشمر سلام، از سال 1398 با هدف فراهم سازی بستری برای ارائه بروزترین مطالب خبری و فرهنگی هنری در فضای مجازی با دوری از هرگونه حاشیه سازی کار خود را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا